Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Mały Kiekrz - Poznań


kozzack

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! przymierzam sie do łowienia na jeziorze Mały Kiekrz przy Poznaniu jednak nie znalazłem żadnych informacji na temat tego jeziora, wiem tylko, że należy do wód PZW. Zna ktoś może te tereny?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

Niestety jezioro Kiekrz nie należy do PZW Poznań. DZierżawcą tego jeziora od roku 2007 jest prywatny właścicel.

Jezioro słynie z pięknych karpi. Jest ich dużo i są olbrzymie. Jeśli chciałbyś spiningować to nie polecam ponieważ szczupaka jest tam jak na lekarsytwo a jak jest to bardzo mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Ale mowa o Małym Kiekrzu, który nalezy do PZW od kilkunastu lat. Jakoś na początku lat 90-tych odebrano jezioro właścicielowi, chociaż ziemia wokół jest niby prywatna.

To jezioro mam dosłownie za płotem, chociaż nie łapałem na nim prawie w ogóle, ponieważ... nie miałem karty :).

Poza tym jest ono stosunkowo trudno dostępne. Np. na www.zumi.pl można sobie dokładnie obejrzeć linię brzegową i wszędzie jest tam dość szeroki pas trzciny (ok. 20-30m)...

Mój sąsiad, który ma łódkę, wędkuje tam dość często i swego czasu przynosił sporo karpi. Zresztą, jest to jezioro, w którym karpia (takiego 1,5-2,5kg) jest pod dostatkiem, ale raczej nie polecam konsumpcji, ponieważ ryba zwyczajnie .... śmierdzi.

Problem w tym, że Mały Kiekrz jest cholernie zanieczyszczony i wymiana wody w nim też nie jest najlepsza. Przez wiele lat kierskie sanatorium dla dzieci spuszczało tam centralnie wszystkie ścieki. Podejrzewam, że gros okolicznych mieszkańców również...

Podobno jest też szczupak, ale jak mówię, nie było mi dane się o tym przekonać.

Z 15 lat temu widziałem tam też wielkiego sandacza................ śniętego.

Kiedyś to jezioro było bardzo fajne, nie zarośnięte. Teraz sukcesywnie zarasta i jakoś... mało kto się tym przejmuje :(.

Planuję sobie postawić za płotem mały pomościk chyba, że dorobię się łódeczki, bo to jednak najlepszy sposób na wędkowanie tam.

Jezioro Małe Kierskie na zumi: http://www.zumi.pl/namapie.html?&loc=Kiekrz,+Czysta+22&Submit=Szukaj&long=16.7894828&lat=52.4871848&type=3&scale=3

Aha, głębokość to średnio jakieś 2,5 metra. Dno muliste. Nie polecam kąpieli. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.