Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Problem z Kijem


pio

Rekomendowane odpowiedzi

witam..wlasnie dostałem paczke z kijem ktory zamowilem na jednej z internetowych aukcji..i wszystko ladnie pieknie tylko ze zamawialem kij o nazwie cormoran black master a dostałem kij o nazwiej cormoran black megic!!!! kij wyglada tak samoja ten ktory zamawialem..jest tylko taka sprawa ze model black master jest w katalogu cormorana natomiast black megic nie!!! takiej seri nie bylo.. napisalem do sprzedajacego i taka dostałem odpowiedz

"Witam, sprzedalem kilkanaście wedek black master i jest Pan pierwszy ktory to zauważył (ja mowiąc szczerze też na to nie zwrocilem uwagi oglądam kij przed wysłaniem ale zwracam uwagę na to czy nie jest uszkodzony). Przed chwilą dostalem informacje - po moim pytaniu bo mam jeszcze tylko jedną szt i trudno mi było sprawdzić czy tylko te dwie są takie - z Niemiec DaiwaCormoran ze blanki zostaly pomyłkowo opisane. Przyślą mi to listem, żebym miał na piśmie. Zapewnili mnie że parametry sa te same oraz wygląd wędki. Faktury dostaje na black master i nie mogę sprzedawać black magic. Pana wedka to jedna z ostatnich (przedostatnia) i pomimo że jest dość duża promocja (chyba ze względu na ten opis) na te kije to już nie będę ich zamawial puki sprawa nie wróci do normy. Wyszło na to że fizycznie mam co innego niż na fakturach.

Pozdrawiam i przepraszam za kłopot"

nie wiem co zrobic i nie jestem pewien czy nie naciołem sie na jakas podróbke bo oprócz napisu na blanku taki sam jest na pokrowcu ..gwarancja tez jest na black megic!!! nie chodzi mi o to co na nim pisze ale o parametry kija..

Co robic??? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Przy kazdej sprzedazy internetowej masz 7 dni (lub 10 ale to bys musial doszukac) na zwrot towaru bez podania przyczyny

Tak po prostu obejrzales nie podoba ci sie i odsylasz

Oczywiscie tracisz tylko kazse za wysylki - za towar sprzedawca powinien ci kase zwrocic

Takie jest prawo ale przyznam szczerze ze jeszcze nie dane mi bylo korzystac z tego przepisu ktory tak chetnie przez handlujacych w sieci jest pomijany :cool:

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak myslisz P, czy to jest ten sam kij ktory ja zamawialem czy nie..?? tak jak mowie wyglada tak samo..tylko nazwa sie nie zgadza..czy firma taka jak cormoran pozwolila by sobie na takie numery??:((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pio, faktycznie black magic nie ma w tegorocznym katalogu ani wcześniej. Nazwę black magic można spotkać na żyłkach, woblerach i innych ale nie na wędziskach. Poza tym wędziska black magic to oznaczenia Browninga. Cormoran black magic można znaleźć tylko na forach internetowych i najczęściej pytanie - kupiłem co sądzicie, oraz na allegro. Dzwoniłem też do sklepu WMH w Warszawie dopytać się o obydwa modele i choć niechętnie sprzedawca przystał na moją prośbę wertowania starych katalogów, stwierdził że o ile black master można zamówić o tyle black magic nie ma w katalogu (to już wiemy) i nie było.

Generalnie sprawa wydaje się śliska więc tak jak mówi trini odeślij wędkę i więcej nie kupuj na allegro :twisted: bo allegro to drewno :twisted: Uważam że mało prawdopodobne jest aby nastąpiła taka pomyłka - że firma nadaje pomyłkowo oznaczenia jakich nigdy i nigdzie nie używała - niby w jaki sposób? Tak więc z pobieżnego śledztwa przy pomocy google i telefonu wydaje się że na PL rynek trafiła jakaś ilość podróbek o nazwie cormoran black magic które nic a nic nie mają wspólnego z firmą Cormoran. Być może sprzedawca na allegro sam padł ofiarą szwindlu a może wcale nie...

Ja bym nie bebrał się z tym - odesłał bym wędkę, a na allegro raczej staram się nie kupować....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak myslisz P, czy to jest ten sam kij ktory ja zamawialem czy nie..?? tak jak mowie wyglada tak samo..tylko nazwa sie nie zgadza..czy firma taka jak cormoran pozwolila by sobie na takie numery??:((

Przy sprzedazy internetowej nie ma znaczenia czy dostales towar zgodny z opisem czy nie

Masz prawo go zwrocic nawet wtedy gdy wszystko bylo ladnie opisane towar jest fajniutki a ty masz tylko zly humor albo kaprys

Nie musisz sie tlumaczyc dlaczego zwracasz towar - masz takie prawo i z niego korzystasz koniec kropka :twisted:

Co do tego czy podrobka czy nie wyjasnil ci juz chyba Tomaszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawialem wlasnie ze sprzedajacym przez tel..twierdzi ze dzwonil do cormorana w monachium..i podobno przyszla do nich tzn do centrali cala seria zle opisanych wedzisk black master...przecenili ja o 30%..i rzeczywiscie ja ja kupilem za 172 a jest ona w innych sklepach za okolo 260..sprzedajacy nie widzi problemu jesli wedke odesle i odda kaske..mowi ze o podrobce nie ma mowy bo odbiera wedki osobiscie z centarali daiwa-cormoran w monachium..co sadzicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak byś sam zadzwonił do siedziby Cormorana do Monachium i się przekonał. Powtarzam, że jeśli nie mają w ofercie kijów o takiej nazwie to w jaki magiczny (black magic) sposób źle im się opisały? Stickery ze złą nazwą też przypadkowo zamówili? Jak napisałem - jak masz telefon to inwestujęc 0.14zł (albo 2.88zł jak masz tańszy abonament) możesz się sam przekonać czy kłamie czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie że kupujesz samochód i zamias pisać BMW pisze PMW i ja ci tłumacze żę pomyłka opisu , to co wyprodukowali inne znaczki przeciesz taki opis to nie ręczna robota niema mowy o pomyłce to jest szablon i maszyna seryjnie wali opisy na kiju i na pokrowcu . Mojim zdaniem jest to ewidentna podróba a sprzedający wciska ci kit - bo i co ma innego robić może przejdzie taki numer myśli sobie . Co do opisu moge wstawić fote ręcznego opisywania kija tam możę zaistnieć taka sytułacja pomyłkowa (ewentualnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wedzisku dojrzalem numer modelu ..na pokrowcu tez jest..no i zgadza sie z numerem katalogowym black mastera..kurczeTomaszek, zadzwonilbym ale nie zanm kompletnie niemieckiego a przeciez nie maja siedziby w Polsce :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci pio poroponuję odwiedzić stronę Cormorana...

To co jest tam napisane na wędzisku jest w tej sytuacji z definicji podejżane - zresztą możesz spróbować u polskiego przedstawiciela

97422624286d857bm.jpg

Daj znać czego się dowiedziałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem nawet sam dzwonić do Cormorana bom ciekaw co z tego wyjdzie ale pomyślałem że mogą chcieć, zadając kilka pytań zdemaskowac podróbkę a skoro nie widzę tej wędki to cały telefon był by bez sensu, więc uznałem że pio lepiej to sam załatwi. Choć jestem przekonany na 97% że to podróba. Pozostaje czekać na info od pio co udało mu sie ustalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz Tomaszek pod numer ktory podałes nie da sie dodzwonic...wysłaem meila z pytaniem

http://daiwa-cormoran.com.pl/ -sami zobaczcie co sie miesci pod tym adresem..:((

na inny znaleziony numer dzwonilem..było koło 17 i nikt nie odbierał ..meil był ten sam wiec wysłalem meila..zobaczymy..cholera zeby taka firma jak daiwa i ciezko znaleźć polskiego przedstawiciela

dam zanc napewno..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ten zrzut ekranu wziąłem właśnie ze strony Cormorana, więc trudne to nie było. Ten adres www to nie wiem skąd pio wytrzasnołeś bo ja Ci go napewno nie podawałem i na tym zrzucie go nie ma. Pisząc "wejdź na stronę Cormorana" miałem na myśli ich oficjalną stronę - przedstawiciel zazwyczaj nie ma własnej skoro korporacja taką ma (nie ma sensu utrzymywać i ponosić koszty) - tu masz link z już ustawionym językiem na angielski http://www.cormoran.de/co/en/1/5,1,0,1__cormoran.htm

Przy okazji w Monachium też powinieneś się spokojnie z nimi dogadac po angielsku więc może zadzwoń tam jeśli jutro nie będą odbierali w PL. Na stronach masz też formulaż do kontaktu w którym możesz zadać pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie..Tomaszek, ja ta strone sam znalazlem..natknołem sie na nia jak szukalem przedstawiciela...zle mnie zrozumiales-własciwie napisałem mało zrozumiale..ale nuemr tel ktory tam znalazles nie odpowiada..nie ma takiego numeru..http://www.baza-firm.com.pl/dzialy/bazafirm/fullinfo.php?lg=_en&idk=64065 pod ten podany tu dzwoniłem ale nie odbierał nikt..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pio, zawsze możesz spytać też tego sprzedawce żeby Ci podał ten numer bo chcesz potwierdzić jego wersję. Już sama jego reakcja może wiele powiedzieć. Sądzę że poprostu już za późno dzisiaj było - próbuj jutro od rana i daj znać jak poszło. A wędka pewnie i tak jest do oddania, bo przyznam że był bym zszokowany gdyby się okazało inaczej (tzn. że tak kuriozalnie się pomylili).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie masz racje..bede dzwinił jutro i zobaczymy..a pamietam jak mowiłes nie kupuj przez net!!!! i mam..jeszcze raz Tomaszek, sliczne dzieki za pomoc...a o wyniakch bede na bierzaco pisał..pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj tutaj się dowiedzieć o jakiś kontakt może ci podadzą

"Cormoran" FHU Artykuły Wędkarskie "Europa Center"

14-200 Iława

Ostródzka 54

TEL (89) 6491205

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.