Skocz do zawartości
tokarex pontony

UK


mikew

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Visit your local tackle shop ;)

Ja podczas pierwszej wizyty w wędkarskim w Irlandii dostałem bezpłatny przewodnik dla regionu, gdzie są opisane zasady wędkowania, obowiązująca etykieta, popularne zestawy, jakie używać przynęty i jak je podawać, atlas tutejszych ryb, oraz szczegułowe mapy z zaznaczonymi łowiskami oraz rybami które moga być tam łowione. Plus masa adresów internetowych jaki i zwyczajnych. Idę o zakład że podobne przewodniki dostępne są również w UK. Polecam również zajżeć na fora dyskusyjne takie jak to - tyle że brytyjskie. Tam z pewnością znajdziesz użytkowników z twojego regionu a może nawet wykombinujecie jakiś wspólny wypad na ryby :)

Z tego co wiem mamy na forum jednego wyspiarza i zdaje się że nawet z okolic Londynu, ale zagląda nie za często więc musisz być cierpliwy - może coś napisze.

A przy okazji witaj na forum, mam nadzieję że będziesz tu zaglądał często. Odkąd wielu rodaków wyjechało (zwłaszcza na wyspy) może powstanie na haczyk.pl punkt zborny polskiej polonii wędkarskiej. I naprawdę będzie można się wymieniać informacjami o sposobach, miejscach i wynikach wędkowania za granicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,dziekuje za porady :) ale chyba z przykrościa musze stwaierdzić że jednak wędkowanie w UK troszke sie różni od wękowania w innych państwach,mówisz że dostales przewodnik ja odwiedzilem sporo sklepow wedkarskich,szczerze mówiac nie spotkałem sie z czymś takim,odnioslem wrecz wrazenie jakby niufnosci ze strony wyspiarzy szczegolnie do Polskich wedkarzy,niedawno jezdzilem po okolicach w poszukiwaniu kawalka wody,co w Londynie nie jest sprawa łatwą ,jednak po jakims czasie udalo sie namierzyc cos co bardziej przypominało ogrodzony od skazenia teren niz łowisko prywatne,dookola siatka i drut kolczsty,wszystko zamnkniete na trzy spusty,wszedzie napisy w tym takze po Polsku cos o zlodziejch ryb i najlepsze na bramie wejsciowej wisi powieszony mis pluszowy i napis ,"to sie z toba stanie jak bedziesz zabieral ryby":)troche mnie to zniecheciło,ale mam nadzieje uda sie wreszcie znależć lowisko do którego bede z przyjemnościa wracał co tydzień. z wędkarsim pozdrowieniem.Mikew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedlugo wybieram sie do UK mialem byc juz tam dzis ale maly wypadek i 2 tygodnie opoznienia.Ja bede probowal swoich sil nad rzeka trent w miejscowosci newark-on-trent okolo 40 m9in pociagiem od notthingam. Wczoraj od brata uslyszalem bardzo niepokojaca mnie wiadomosc ze ponoc do 7 lipca nie wolno lowic na rzekach :( (on tak gdzies uslyszal,oby to nie byla prawda>) probowalem poszukac jakiegos regulaminu angielskiego o wedkarstwie ale oni nie maja takiego czegos chyba (zlow i wyposc tam to rzecz noirmalna no chyba ze ktos z polski sie nawinie) lub nie potrafie znalesc.

Jak by ktos mogl pogrzebac w necie za reg UK bym byl wdzieczny(ja znalazlem tylko mozliwosc kupienia licencji on line)

I czy to mozliwe zeby byl taki dlugi zakaz lowienia ???

Pozdrawiam wszystkich lowiacych na wyspach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,postanowilem wybrac pare znlezionych w internecie lowisk,i w kazdy weekend odwiedzac jedno z nich,narazie w ramach zapoznania sie z wodą,w maju zaczynam lapanie:)dzisiaj bylem na lowisu PIXIES MARE jakies 30 km od Londynu,łowisko ciekawe choć nie tak duze jak sie spodziewalem,przedewszystkim karpie i to duze do 25kg!!!pozatym leszcze,liny,sumy,reszty nie zdolalem rozszyfrować ;),wiosny jescze co prawda nad woda nie widać ale za jakis czas musi tam byc pięknie(dosc duzo drzew,stromych zejsc do wody,roznych zarosli nad brzegiem),dzisiaj mialem szczescie obserwowac hol karpika na oko 5 moze 6 kg.Wrazenia robia zdjecia gosci z naprawde konkretnymi karpiami,miejsce godne uwagi chociaż mam przeczucie że są lepsze ;)))) zobaczymy za tydzień:) pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
ktoś posiada jakieś informacje na temat dobrych łowisk w okolicach Londynu??wiosna sie zbliża i już ciągnie wilka do lasu;)

Witam.

Mogę polecić Ci łowisko Walthamstow Reservoirs

2 Forest Road, Tottenham, London, N17 9NH

Są tam naprawde spore ryby,(leszcz, karp, okoń, szczupak, troć, lin)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 1 month later...
  • 6 months later...

Witam!

O lowiskach kolo Londynu to wiem, ze sa calkiem calkiem dobre, np. CEMEX. Duzo z nich to lowiska karpiowe, ale niebrakuje tez ogromnych sumow i zembatych.

Jesli chcesz wiedziec wiecej o regulaminie to umnie zakaz polowu na rzekach obowiazuje jak narazie pstragi, losossie i trocie, ale kolo Londyny moze byc inaczej - zerknij na str EA: http://environment-agency.resultspage.com/search?p=Q&ts=ev2&w=fish masz tam lowiska i regulamin.

A jesli chodzi o polowy w moim regjonie - Lancashire to zapraszam na: http://www.fishing-uk.net/ - najlepiej ogladac w Firefox.

Polamania kija 4 all!

Kuros

post-3354-14544971924726_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

mam zamiar się wybrać w najbliższym czasie nad Walthamstow Reservoirs, północny Londyn. połowić troche na spławik i może potestować sprzęt do spiningu jak już zakupie.

jakby ktoś chciałby się również wybrać to niech da znać na pw, moge podjechać jeśli blisko.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 7 months later...
  • 2 weeks later...
z wegorzem w UK raczej nie powinienes mniec problemow

kolomnie jest jeziorko, gdzie biora one jak glupie w dzien i do tego na kulki :o

A gdzie jest to jezioro z węgorzami ?

gdyby mozna bylo dadawac linki do str to znalazl bys info na mojej str,

a tak bardziej szczegulowo to jest takie jeziorko w Lancashire "Borwick Lakes", a tak pozatym to w rzekach i kanalach wegorzy nie brakuje - biora w sumie na wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.