Skocz do zawartości
tokarex pontony

ABC koguciarstwa ;)


Rekomendowane odpowiedzi

No Roman pisal ze kat plecionki do pior koguta ma byc 90 stopni...i moze to byc trafne.

Jest tylko jedno ale...jesli w formach do odlewania ustawilem kat oczka do plecionki 45 stopni to nie uzyskam idealnego 90stopniowego kata.

Mysle jednak (a to tylko moje przemyslenia), ze jesli wszyscy glosza o tym jak wazne jest by byl kat 45 stopni (o tym swiadcza chociazby tez tezy zalozyciela tego tematu w poprzednich stronach) to chyba jednak trzymam sie tego.

Zobacz...ze nawet jesli juz jest u mnie ten kat 45 stopni to wygiecie pior ku dolowi oraz technika agresywnego opadu sprawia, ze kogut bedzie uderzal koncami pior o podloze...bo chyba o to w tej calej zasadzie chodzi...

Poza tym na youtube jest kilka filmow chyba najbardziej znanego Wedkarza-Koguciarza, na ktorym to wlasnie tez podczas sciagania koguta w wodzie widac, ze piorka podczas opadu nie maja tego prostego kata...jedynie podczas podbicia z dna zmienia sie kat i kierunek ulozenia pior.

Nie wiem czy dobrze mysle ale trzymam sie tego...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

kogut powinien po zawieszeniu na lince tworzyć z nią kąt 90st i być prostopadły do niej,.

sam już nie wiem czy moje są dobre

chyba Twoje wydają się spełniać te parametry bo w moich to piórka lecą w dół

jak przetestuje na wodzie i pod wodą to będę mógł coś powiedzieć

może gdyby więcej głosów było w tym temacie byłoby nam łatwiej budować

ja już przecież sknociłem kilka pierwszych kogutów bo źle popatrzyłem na ustawienie piór

w każdym razie życzę powodzenia i cierpliwości wszystkim którzy własnoręcznie robią przynety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SZCZYPIOR, powiem Ci tak...

ilu wedkarzy tyle teorii...fakt ze sa jakies tam "zelazne reguly" kogutowej konstrukcji.

Jednak chociazby podam Ci przyklad...wczoraj bylem w sklepie w Zgorzelcu u znanego spiningisty, kadrowicza Polski, Mistrza bodajze i Swiata i Europy i Polski w spiningu...i wspomnialem mu o kogucie...a ze mial w sprzedazy kilkadziescia...porozmawialem z nim o wlasnie kacie oczka do linki.

Powiedzial ze jakis tam bardzo powazny koguciarz lapie bodajze na Sulejowskim tylko na koguty z oczkiem do linki pod katem 90 stopni.

I wez tu badz madry i pisz wiersze.... :razz:

Ani Twoje ani Moje nie sa zle...wychodze z zalozenia ze zasada jest brak zasad...i juz wiele zdarzen mi to potwierdzilo.

Wiec nawet najgorsze moje samorobki bede mial w pudelku i w czasie bezrybia beda testowane na wodzie :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja nie pisałem nigdzie że Wasze koguciki są złe pisalem o tym że tak były konstruowane koguty w swoich pierwotnych konstrukcjach, i jeszcze do tej pory koguty ze Śląska tak są budowane chociaż nie wszystkie, pewnie postęp i w tej dziedzinie weryfikuje konstrukcje. Akurat Wasze koguty są najbliżej konstrukcji pierwowzoru Pana Wyderki i wielu speców ze Śląska, nikt nie napisał że kąt oczka do ośi koguta powinien być równo 45st, powinien być blisko temu kątowi a minimalne przesunięcie tego kąta chociażby o jeden stopień zmieni położenie jego ustawienia po zawieszeniu, pisałem też że chenile gdzie teraz stało się modne do stosowania w kogutach jest nasiąkliwe wodą i na 100% zmieni położenie Waszego koguta w stronę właśnie tych 90st o czym również pisałem, tak że sumując nie jest źle i na pewno zbudowane przez Was koguty będą skuteczne, ale warto poeksperymentować i zbudować kilka takich jak opisałem i przekonać się o skuteczności na własnych doświadczeniach, ja łowiąc na Mietkowie niekiedy nie miałem brań a obok z Poznania koledzy na właśnie jakieś wynalazki z piór łowili,siedzieliśmy tam tydzień i w dwóch dniach oni mieli lepsze wyniki, reszta była już po naszej stronie, więc jak ktoś już stwierdził że najlepszą zasadą jest brak zasad, nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.wczoraj bylem w sklepie w Zgorzelcu u znanego spiningisty, kadrowicza Polski, Mistrza bodajze i Swiata i Europy i Polski w spiningu...i wspomnialem mu o kogucie...a ze mial w sprzedazy kilkadziescia...porozmawialem z nim o wlasnie kacie oczka do linki.

fefko a czemuż to Pan W. Zarembski nie powiedział Ci na jakie koguty łowi na Mietkowie, czyżby zmienił poglądy i zasady :?:

Na fotce pierwszy od góry ma kryzę z polipropylenu :?: czy to coś podobnego, polipropylen jest porównywalny do wiskozy tylko nieco grubsze nitki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemuż to Pan W. Zarembski nie powiedział Ci na jakie koguty łowi na Mietkowie, czyżby zmienił poglądy i zasady

no jak juz jestesmy na konkretnej osobie to nie Pan W. tylko Pan G...rzegorz :cool:

Kiedys u niego w sklepie uslyszalem jego slowa:

"...czlowiek bez tajemnic jest bez wartosci" i chyba sie tego trzyma...choc nie ukrywam ze sluzy zawsze pomoca w swoim sklepie.

Mysle ze nasze koguciki zrobia jeszcze kariere...a na pewno przy tworzeniu nowych kilku wariatow nie omieszkam wygiac tak drucik od glowki by w efekcie stworzyc kacik prosty...

Wlasnie tez mysle, ze po zmoczeniu sie nitki chenillowej kat ulegnie zmianie...

A tak apropo to...biorac pod uwage ta cala teorie z tego tematu o tworzeniu kogucikow, to na moje oko moze z 10% procent tego co znajduje sie w owym sklepie spelnilo by warunki "dobrego koguta"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie Pan W. tylko Pan G...rzegorz :cool:

Bardzo słuszna uwaqga,sory skleroza mnie zje, przepraszam Pana Grzegorza :oops:

"...czlowiek bez tajemnic jest bez wartości"

Bardzo pouczające i mądre słowa

A tak apropo to...biorąc pod uwagę ta cala teorie z tego tematu o tworzeniu kogucikow, to na moje oko moze z 10% procent tego co znajduje sie w owym sklepie spelnilo by warunki "dobrego koguta"

I tak jest wszędzie, nie spełniają tych wymogów wymyślonych i stosowanych na Śląsku, myślę że to jest tak samo jak woblerami zwłaszcza chińszczyzną cena decyduje o rynku a nie jego walory i skuteczność.

Wasze koguciki są świetne moje uwagi to tylko sugestie odnoszące się do pierwowzorów koguta, a oba modele i Twój i SZCZYPIORA są najbliżej tych pierwowzorów to nie ulega wątpliwości i mają wielkie szanse być kilerami, te niewielkie odchylenia pewnie po namoknięciu wyrównają kąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek001

w sumie mam piorka koguciaka... ale chcialem sie zabawic z piorami marabuta.. a tak przy okazji jaki bedzie najlepszy ciezar koguta dla wisly w okolicach torunia?? moze lepiej jaki przedzial wagowy od ile do ile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

nikt sie niczym nie chwali a u mnie nawet w piatek 13tego nastepna trojka dolacza do kolekcji :wink:

bild029f.jpg

Tych trzech to juz ciezsza waga...

bild031c.jpg

...ale kolekcja powiekszy sie jeszcze kiedys o jeszcze grubasne gramatury :cool:

Pozdrawiam i oczekuje konkurencji w kukurykowaniu!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony konkurencji nie będzie bo już nakręciłem na cały sezon i na razie pochłonęła mnie produkcja woblerków.

jarek001 ja Ci nie pomogę bo łowie tylko i wyłącznie na zaporówkach, podaj głębokość jaka jest w tym miejscu, uciąg i grubość plecionki na którą masz zamiar łowić a napewno ktoś podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek001

ja nie wiem czy dobrze robie... zrobilem prawie 40 kogutow i mam zamiar wedkowac w krolowej polskich rzek. jest jeden problem bo zrobilem 25 kogotow o wadze od 10-12 to troche za maly ciezar... podpowiedzcie gdzie jest najwieksza szansa spotkania sandacza w rzece?? w toruniu mamy piekny bluwar warto tam isc i z wedka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek001

no i smignolem kijek na sandalki dragon millenium h/d kogut... ale sztywny.. jak pastuch... teraz jakis kreciolek i ruszamy na sandaczyki... w czerwcu a narazie to okonki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarek001, od pazdziernika mam taka sama pale do lania na zebate :razz:

Jeszcze na dobre nim nie polapalem ale ten sezon zapowiada sie obiecujaco...

Dzis kolejna kolekcja wariatow...przed walka Jones Jr'a :cool:

bild037v.jpg

Tym razem gramatura (od prawej) - 14, 16, 18, 22, 28, 34 gramy.

Mam nieraz problem z piorkami...na niektorych kapkach koncowki pior tych najwiekszych sa powykrzywiane...prostujecie je jakos czy nie macie wogole takich problemow???

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

co do wielkosci kotwic to w tych gramaturach stosuje kotwice wiekosci nr 1.

Trzymam sie shogun'owskich przyykazan :razz:

Niestety z braku wiekszych nie zakladam jedynie na te 34gramowe kotwicy wielkosci 01 bo poprostu jeszcze nie zakupilem ich. Ale powiem Ci ze na tej jedynce nie wyglada to tak zle.

Na mniejsze gramatury bede zakladal nr 2 choc na razie jeszcze tez takowych nie posiadam...no ale juz czekam na zamowienie i w nast tydniu zajme sie kogucikami na okonie po 6 i 8 gram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fefko, to ja chetnie obejrze te koguciki na okonie. Tez sie nad czyms takim zastanawiałem tylko nie wiem czy zda to egzamin. Planowałem zrobic takie 5-10g na małych kotwiczkach i wklejaneczką do 18g przeczesac troche starorzecza :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

na razie okonie zostawiam w spokoju :wink:

Tym razem kolejna porcja....tzw Biale Damy - beda damami jak Zebaci Dzentelmeni je poderwa :smile:

bild048b.jpg

W tym najwiekszym musze zapodac jeszcze chenille bo cos taki dziwny wyglad ma...

A tak wyglada scianka na dzien dzisiejszy:

bild050.jpg

Jeszcze i te okoniowe sie spokojnie tu zmieszcza!!!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek001

Naprawde piekne koguciki... pewnie nie jeden sandalek sie na nie skusi.. zebym ja umial takie fajne robic.. no coz dopiero zaczynam swa przygode z kogutami... a w kwietniu ide zobaczyc na moj staw jak to dziala jak prowadzic i wyczuc wedeczke :lol: a od czerwca wisla i ... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.