Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

ABC koguciarstwa ;)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

no i jest nastepna porcja...tym razem dodalem do pior....yyyyy...sam nie wiem co to jest :razz:

Dostalem to cos razem z piorami jako prezencik, a ze widzialem na niektorych fotach znanych producentow kogutow, ze to dodaja to ja nie bede gorszy

bild051.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czy ktoś z was używał do wykonania form na główki do kogutów masy, a może jest to jakiś silikon, który służy do uszczelniania piecy i kominków? Znalazłem coś takiego w markecie budowlanym nie pamiętam jednak nazwy. Dostępne jest w takich tubach jak jak zwykły silikon i podobno po zaschnięciu jest twarde jak beton i wytrzymuje temperaturę do 1200 !! stopni.

Druga sprawa: Czy jest któryś z forumowiczów w stanie wykonać formę do odlewania główek z metalu?? Oczywiście odpłatnie. Ja niestety nie mam zaplecza narzędziowego. Forma miała by być na użytek własny, a nie do hurtowej produkcji, więc nie musi odlewać na raz 100 główek, ale po jednej, lecz w kilku gramaturach. Jeżeli tak to proszę o kontakt na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro i w kilku sklepach znalazłem jedynie formy do jigów takie jak np. ta http://zbik.fishing.pl/wedkarstwo/narzedzia/formy-do-jigow. Służą one do odlewania główek na hakach jig często nawet na konkretnych modelach konkretnych firm. Ja zaś szukam formy do odlewania główek z uszkiem z drutu pochylonym pod kątem 45 stopni. Takich jak np. na tej aukcji:

http://www.allegro.pl/item600206326_glowki_do_kogutow_12g_kogut_koguty_jigowe.html

Więc jeżeli ktoś chce się takiej formy pozbyć, lub może mi taką formę wykonać to proszę o kontakt. Interesują mnie także małe gramatury. Takie od 3 gram na koguciki i puchowce pstrągowe i okoniowe. Zrobił bym sobie taką formę samodzielnie, ale nie posiadam żadnych narzędzi. Nawet wiertarki. :cry:

jarek001 masz może namiar na jakiś sklepik gdzie można kupić chenille w większej ilości kolorów??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek001

jarek001 masz może namiar na jakiś sklepik gdzie można kupić chenille w większej ilości kolorów??

wlasnie z tym jest problem ze nie moge nic znalesc... az przykro... ale sa inne rodzaje wloczek ja uzywam wloczki wiskozowej z dodatkiem jedwabiu cena ok 10zl za wloczke (na sukineniczej w toruniu maja) duzy wybor tylko jeden minus drogo ale wybor ogromny... terasz szukam tzw. trawki...

tez sie czaje na taka forme do glowek... sam bede musial zrobic cos czuje... aluminiu to dobry material ale ja jak bede robil to juz ze stali na dluzej wytrzyma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek001

znalazlem cos takiego na innym forum ze koles robi formy tele. 728-33-66-06 sam jeszcze nie dzwonilem (a zadzwonie) sprobojcie jak co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także myślałem na formą z alu. Nawet wybrałem się niedawno po zakup odpowiedniego profilu. Przeraziła mnie jednak cena. Zaśpiewano mi 150 pln :(, ale tylko dlatego że sprzedają je w odcinkach 2 m, a ja potrzebuję max 50 cm tak żeby wykonać formę na ok 7 gramatur.

Daj na PW link na to forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam kostkę alu już okołkowaną przygotowywaną pod inną formę ale nie bardzo mam ochotę na skończenie jej, mam też płaskownik przycięty na formę i leży (nie wiem po co), jak znajdę to gdzieś w rupieciach powinna być gotowa forma na koguta około 28g której nie używam, zainteresowanych proszę o kontakt na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jest to mój pierwszy post na tym forum , nieprzypadkowo jeszcze w tym temacie :)

Moje wędkarskie hobby ewoluowało od spławika - poprzez żywcówkę - spinning - do łowienia "potworkami" ;)

"potworki" kręcę sam - podaję link do fotosika gdzie umieściłem fotki ( niestety nie doczytałem się jeszcze jak wkleić od razu fotke na forum)

Mam pytanko do robiących kryze z "chentila" - czy zauważyliście inną pracę przynęty - ewentualnie gorszą jej jakość ?

link

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c8af22dfe0d05318.html

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:twisted:

widze temat zasypia snem wiosennym ;)

może drugie pytanko- czy sama kryza w erze plecionek jest potrzebna ? wiadomo jaki miała cel ( badanie dna - jestem przeciwnikiem teorii , że miała na celu spowalniać opad :cool: po co w takim razie przeciążać główki ? )

fakt- przynęta ładniej wygląda w kryzie ;) - no i lepiej się sprzedaje na allezło z tym dodatkiem z "szentili " :) ale czy to potrzebne... tak mi się wydaje ( moje czysto subkektywne odczucie) że im brzydszy kogut tym łowniejszy :twisted:

mam tutaj przed oczami pierwsze wersje kotomyszy kolegów ze śląska prezentowanych w Wędkarzu Polskim końcem lat 90tych ( z Janem Wyderką na okładce)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek001

jescze nie umiera post... ja tez dopiero zaczelem robic koguty i niemoge ci pomoc poniewaz to ryby maja zweryfikowac skutecznosc takiej przynety... poki co moje koguciki sie sprawdzily w moim stawie moze nie braly na nie sandacze ale male szczupaczki atakowaly z zaciekloscia... :lol: (oczywiscie nie chwalac sie, wiem ze szczupak ma okres ochronny i wymiar ale na moim stawie bede robil to co mi sie podoba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość jarek001

w najsmielszych oczekiwaniach nie myslalem ze kogut jest az tak skuteczny!!! dzis bylem z rana na wisle i szok!! 5 minut lowienia i na wedkce sie tarmosil szczupaczek (nieduzy 56cm) glowke dalej zlowilem okonia 29cm!! a puzniej z kamykow wytargalem jeszcze jednego szczupaczka!! wszystko na niebieskie koguty z bialymi dotatkami!!

Dziekuje kolegom z co zalozyli ten temat!! Teraz wiem jedno tylko kogut!!

KOGUT WYMIATA!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.