Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

ABC koguciarstwa ;)


Rekomendowane odpowiedzi

Gregorek, przynajmniej nie będziesz sie wnerwiał tak jak ja :wink: kogut to nie muszka i dobre imadło to podstawa ,tym bardziej jak zaczynasz .Co do nici to powiem tylko bierz grube :lol::lol: zresztą Gawlik ci doradzi ja z nićmi tez dałem ciała ,zamówiłem jakieś bardzo cienki , może jakieś streamery kiedyś ukręcę .Co do piór to już sam decyduj ,ja zamawiałem jak mistrzu Pietrek kazał ,z tym że u mnie bardzo fajnie fluo sie sprawdza ,zarówno w dzień jak i w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wyborowi nici poświęciłem troche czasu. Padło na woskowane UNI 03, nawijarka cer. 03.

Wg B. Gawlika ten zestaw ma być odpowiedni.

Pierze wybrałem zgodnie z zaleceniami Wielkiego Mistrza Zakonu Koguciarzy - Pietrka von Sosnowiec - całe siodełka w naturalnych barwach. Ponieważ zamówienie jeszcze nie klepnięte dorzucę piórka, wg Twojego pomysłu. Zawsze będzie można zrobić więcej rożnych kombinacji.

Martwi mnie tylko, czy te pióra nie okażą się zbyt duże i sztywne, bo tak wyglądają na zdjęciach. Na zdjęciach Piotrka piórka są jakby delikatniejsze.... Ale wyjdzie w praniu.

Masz jakieś doświadczenie z chenille? Kompletnie nie wiem czego spróbować.

Wszelkie próby zdobycia wiskozy kończą się póki co niepowodzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregorek, z wiskozą to jest kanał nie uświadczysz grama ,ciut-ką poratował mnie Roman Gawlas .Kapki koguta fajnie mieć jasne i ciemne ,masz większe pole do popisu ,pióra siodłowe tylko tak wyglądają na fotkach w realu jest to bardzo delikatne .Chenile fajnie by było wybrać grubsze jak 4mm ,nie wiem czy Gawlik ma takie ,cienkiego idzie ciut więcej ,ja zakupiłem biały i wychodzi nawet fajnie ,ale zamówię jeszcze fluo zwłaszcza żółty i zielonkawy.

Z kolorami trzeba kombinować ,już to przetestowałem można godzinę młócić białym i nic założysz np.żółty i branie po braniu a ponoć kolorów nie odróżniają.

Ten jeszcze kupczy :wink: ale fotka z czerwca

http://picasaweb.google.pl/lh/photo/BFloq8SpnGeXPKnC15QE_A?feat=directlink

Miałem fajny filmik z jednej jesiennej nocy ,to była noc grozy :lol: tak gryzły ale zacząłem kombinować i przekombinowałem :cry: innych nie pokaże bo nie warto .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dostałem materiały od B. Gawlika. Wszystko wygląda ok., imadło działa z dużą siłą.

Jedynie szogunowa metoda "zza ucha" nie działa jak należy, nawet po uprzednim nawierceniu wgłębienia. Po ok 20 uderzeniach alu ustąpiło tylko nieznacznie. Śrut nie zagłębił się chyba nawet na 1 mm, ponad to co już było nawiercone. A potrzebuje żeby "wtopił sie" ok. 3 mm. Widocznie mój młot wykonany jest z rzadkiego materiału.

Zastanawiam się nad rozgrzaniem alu w celu łatwiejszej obróbki, względnie ślusarz z prasą hydrauliczną....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad rozgrzaniem alu w celu łatwiejszej obróbki, względnie ślusarz z prasą hydrauliczną..
W sumie to od alu zależy ,może Pietrek miał bardzo miękkie ,a najlepsza jest prasa nawet ręczna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jeśli chodzi o wiskozę tą starą z PRL-u to mogę pomóc. Mamy jej pod dostatkiem i tak sobie leży. Mam zgodę męża tak więc nie ma problema. Jak wam potrzebna to napiszcie na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

kamil1213,

Poszukaj na allegro, np u tego pana http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=16194273 z tego co pamiętam miał kiedyś takowe

Acha i przy topieniu ołowiu nie zapomnij o masce przeciw pyłowej - od dłuższego wdychania oparów można nawet straci przytomność, a i najważniejsze używaj wygrzanych narzędzi bo może odprysk wpaść do oczka (osobiście wyjmowałem jednemu taki odprysk z oczka - nie miły widok ... miał gość szczęście skończyło się na poparzeniu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam!

Ja chciałem zapytać, czy ma ktoś może rozeznanie odnośnie wielkości kogutów i ciężarów główek w odniesieniu do wielkości łowionych sandaczy?

Główki stosowane przeze mnie to 12 gram a kogucik jest wielkości 6-7 cm i dodam tylko ze ładnie na niego biorą ale małe sandacze takie w granicach 50 i może troszkę więcej.

Stąd moje pytanie czy jest to spowodowane jakimś felerem w przynęcie czy może brakiem większych osobników w łowisku?

Ma ktoś takie doświadczenia?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkość główki dobiera się do głębokości łowiska i siły wiatru a nie do ryby, ewentualnie według upodobań wędkarza.

Ja łowię na główki około 20gr a kolega na 10gr koguty 7-10cm i sandacze łowione są od 20 do ponad 70cm te większe rzadko.

Według mnie to zależy od ryby jak jest i żeruje to nie patrzy na wielkość przynęty tylko atakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie podyktowane było stwierdzeniem dotyczącym jesiennego szczupaka który to nie fatyguje się do ofiary małej i wybiera chętniej większe, pomyślałem taż czy nie warto kombinować ze sporo większym obciążeniem żeby większy stuk o dno wywoływać ale to dość istotnie utrudnia łowienie.

Ja osobiście dobieram obciążenie do głębokości i jeśli jest wiatr to faktycznie nieco większy daje ale przy mocnym wietrze całkowicie rezygnuje ze spiningu. Jeśli tez jest miekkie dno to troszkę redukuje obciążenie żeby łatwiej odrywać.

Tak ogólnie to łowie na wodzie między 5-10m a obciążenie koguta jeda forma na około 7 gr druga na 12 gram.

Ten większy kogut ma od początku główki do końca ogona 11 cm a wczoraj wzioł szczupaczek na 25 cm.

Zastanawiałem się jak on to połknął bo ledwo mu koniec główki z przełyku wystawał :roll: tak był tam wpasowany że się nieźle umęczyłem zanim go odhaczyłem ale się udało :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie wczoraj zszedł kolejny w tym sezonie sandaczyk juz przy samym brzegu, boli w szczególności że go dokładnie widziałem bo to już pod nogami było i był jeden z większych jak nie największy w tym sezonie, miałem jeszcze koło 3 może 4 pstryknięć bez udanego zacięcia.

Wszystko oczywiście na kogutka, i z stąd kolejne moje pytanie a mianowicie czym można dobrze naostrzyć kotwice i jak to się prawidłowo robi?

Jeśli jest ktoś kto praktykuje ostrzenie kotwic to poprosze o jakieś podpowiedzi!

Dziękuje i pozdrawiam!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Sam bardzo chcę zacząć łowić sandacze na własnoręcznie robione koguty jednak potrzebuję do tego formy. Udało mi się zdobyć płaskowniki aluminiowe od użytkownika z owego forum jednak nie chce ich zniszczyć gdyż nie mam doświadczenia czy ktoś wykonuje może takie formy i by się tego podjął. Czy jest to trudne do wykonania widziałem opis na początku tematu jednak jak to wygląda w rzeczywistości? :grin:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo wykonanie jest bardzo proste tylko pracochłonne ale warto! Postępuj wg podanych przez autora tego postu wskazówek a wyjdzie jak trzeba, przynajmniej ja tak robiłem :)

No i przy waleniu młotem uważaj na oczy żeby czasami kulka stalowa nie wyskoczyła bo możesz się oka pozbyć!

Zalecam tez się nie spieszyć a wykonać solidnie bo to jest praktycznie do wiecznego użytkowania także im precyzyjniej wykonasz tym potem bardziej będzie cieszyć, ja np nie byłem w pełni zadowolony z pierwszych form także robiłem od nowa żeby ładnie się połówki składały!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam ponownie, udało mi się zdobyć materiały do wykonania form powoli biorę się do pracy jednak mam kilka pytań do kogoś kto już się w to bawi od pewnego czasu.

Potrzebuje kupić niezbędne materiały do wykonania kogutów.

Na pewno będą mi potrzebne pióra rozumiem, że pióra siodłowe koguta są najlepsze czy ktoś może powiedzieć coś o tych czy są dobre czy farbowane tracą kolo??r.

Kapki Siodłowe Kogutów

http://www.bogdangawlik.pl/index.php/cPath/322_180_192

Czy pióro Centralne też jest robione z piór siodłowych czy z szyjnych pytam bo mam wątpliwości po przeczytaniu artykułu.??

:grin::grin:

Nici także potrzebuje czy te będą dobre

Nici wiodące

http://bogdangawlik.pl/index.php/cPath/322_141 jaką grubość potrzebuje do omotki?? bo nie wiem . :grin:

Co warto jeszcze kupić co jest przydatne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewno wielu powie że źle robię ale mnie się sprawdza zwykła nić.

Za to mnie ciągle intryguje czy ktoś używał przędzy do obszywania dywanów, która jest do kupienia za niewielką cenę w dość sporych szpulkach, chodzi mi tu o materiał na kryzę?

Proszę o podzielenie się spostrzeżeniami to sobie zamówię!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuje kulki od łożysk do zrobienia ciężkich form chodzi mi o takie 20,25,30,35gr

czy ktoś posiada takie i mógłby udostępnić?? Sam chętnie udostępnię na około 8,12,15 gr oczywiście pokryje koszt wysyłki, wszędzie szukam i nie ma :sad::sad:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem jestem na etapie mocowania kotwicy gdy ją zaciskam pęka dodam, że ją odhartowałem używałem kotwic Gamakatsu. :sad:

Mam pytanie do was jakich używacie kotwic chodzi mi o konkretne linki wiem, że dobre są MUSTAD jednak jest trochę rodzai są po 1zł i po 4zł za sztukę. Pomóżcie bo kupiłem 8 sztuk i tylko wyrzuciłem kasę w błoto.

:sad::sad:

Jakie nie pękają ?? jakie są najlepsze

Pozdrawiam i czekam na rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.