Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

ABC koguciarstwa ;)


Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam w gronie sandaczowo zakręconych :cool:

Co do białych kogutów, tzw. "białych dam", na zbiornikach których łowię sa na nie mierne efekty i przypuszczam, ze to efekt tego, że 3/4 wedkarzy zaczynaja obławianie miejscówek od właśnie tego koloru. Owszem, były okresy, kiedy biały był numerem jeden, ale wtedy mało kto łowił snadacze na spining. Krótko mówiąc ... opatrzył sie rybolom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie _ dwa z tych które kupiłem taką miały nazwę.( biała dama)

mam jeszcze brązowego.

Te które będę próbował robić to żólto - złote piórka no i z pomarańczowej wiskozy.

Jedno pytanko , jak na ciałko delikatnie owinąć rzadko srebrną nić. Żeby był efekt błysku rybiej łuski.???????

post-1298-14544971218789_thumb.jpg

post-1298-14544971218984_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

kornik ładne sandaczyki. Ja dopiero od nastepnego sezonu zaczynam je łowić. Raz łąpałem i jednego złapałem. Tylko łódkę kombinuje... A i witaj na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, ten szwagrowy sandacz wygląda, jakby był zdjęty z gniazda - barwy godowe :roll:

Jedno pytanko , jak na ciałko delikatnie owinąć rzadko srebrną nić. Żeby był efekt błysku rybiej łuski.???????
Tak jak owijkę na ciałko.

Sądzę, że sandacze nie docenią Twojego wysiłku i starań. Ale próbować należy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Jak ABC koguciarstawa to chyba wszystko co z kogutem i sandaczem związane :wink: Tak więc mam dylemat. I to spory. Nie wiem jaki kijek wybrać. Mam 2 opcje:

Team Dragon 2,1m 14-35g

Dragon Millenium Kogut 2,05m 18-42g

Ta sama cena :roll: No to teraz czekam na odp. specjalistów :grin:

Wkleiłem jeszcze raz, żeby było to widać na tej stronie, wiecej osób zobatrzy i odpowie mam nadzieje :roll::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ABC koguciarstawa to chyba wszystko co z kogutem i sandaczem związane :wink: Tak więc mam dylemat. I to spory. Nie wiem jaki kijek wybrać. Mam 2 opcje:

Team Dragon 2,1m 14-35g

Dragon Millenium Kogut 2,05m 18-42g

Ta sama cena :roll: No to teraz czekam na odp. specjalistów :grin:

Wkleiłem jeszcze raz, żeby było to widać na tej stronie, wiecej osób zobatrzy i odpowie mam nadzieje :roll::mrgreen:

Nie zabardzo znam się na koguciarstwie, lecz myślę, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Musiałbyś, jak to wile razy było pisane na forum, namacać i zobaczyc co Ci lepiej w dłoni leży. Ja bym Ci osobiscie polecił kijek Milleniuma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to jezioro na mazurach. Górka podwodna na jeziorze ok 1,5 m głępoko i po wszystkich stronach stoki, od strony wschodniej zchodzi do 5-6m półka i zaraz zejście stoku dosyć ostro do 17m . właśnie za tą półką jak się zaczyna stok ostry właśnie tam podchodzi ten durzy , no i na płytrze też podchodzi. Dno częściowo kamieniste , żwirowe i twarde wokoło górki.

Reszta jeziora raczej leszcowe. Są miejsca gdzie można spotkać sandacza , ale żadko.

Jest to miejsce , gdzie płynąć łódką z miasta na silniku 5 km , to około 30 minut. Mało tam łowców sandaczy , zresztą sandacz na żywca to ciężka ryba do złapania i wielu brakuje cierpliwości. U nas mało jest łowców sandacza. Pływając wiosną praktycznie nikogo nie spotkałem na górce , wszyscy z szcupakiem pływają brzegiem.

Dlatego zachorowałem na koguty bo chcę pociągnąć sandacza nie tylko wiosną

A i jestem trochę majsterkowicz , to jak już wcześniej pisałeś , własnoręcznie zrobiona przynęta i jeszcze skuteczna ----- to najleorza frajda i satysfakcja . Nie musi być to na ilość złapanych sztuk , ale chociarz jeden to już frajda.

Miasto Ostróda Jezioro DRWĘCKIE. Bardzo ładnie , jak będzie okazja zapraszam do zwiedzenia miasta , jezioro w mieście.

W sobotę płynę , łomotać kogutem.

O efektach napiszę.

Przepraszam !!! trochę się rozpisałem.

koguty którę zrobię postaram się pokazać na forum . Ocenićie czy są coś warte.!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

MagnuM nie chodzi jak mi będzie leżał w ręce. To sobie sam sprawdzę. Chodzi o to, że Ten pierwszy Dragon jest przeceniony z 350zł. na 200zł. a Millenium kosztuje cały czas 200zł. Mi się zdaje, że ten droższy będzie lepszy tj. będzie się nim lepiej łowiło - bardziej komfortowo. Jest lżejszy. Czekam na porady. Napisz Shogun, Kaczor który byś kijek wybrał. A może jakiś inny, lepszy kijek do 200zł. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@ kornik

Kiedyś częściej jeżdziłem w okolice Ostródy na rybki.Z tamtych stron pochodzi mój rekord życiowy w sandaczu 5,25 kg.Wędkowałem na małych leśnych jeziorach.Częściej bywam zimą na lodzie - okolice Dąbrówna ale tam to głównie okoń i czasami sieja.

John

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Już nie mam gipsu :razz::razz::mrgreen: Teraz biorę się za kręcenie kogutów. Mam nadzieję, że forma, pióra wiskoza i wiele innych rzeczy się na mnie nie obraziły za to, że nie używałem ich przez 20 dni :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

# Wobler

Kijka nie doradzę, bo to rzeczs względna a każdy ma inne gusta, wymagania i upodobania. Myślę, że którego byś z tych dwóch nie kupił, będziesz zadowolony. To jak z kobietą ... sam musisz zdecydować ... która ;)

# Kornik

Łowiłem tam kiedyś i o ile górka o której piszesz jest w północnej części zbiornika ... byłem tam, na niej. Co prawda celem były wtedy okonie i "szerokie" szczupaki. Twoje strony sa preśliczne i zazdroszczę Ci klimatów :cool: Najbardziej utkwiła mi jazda statkiem w koszyku przez pola i łąki :lol: (kanałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Shogun - no to znasz moje tereny , właśnie tam ta górka , okoń czasem odwiedza tę górkę , we wrześniu jak łapałem tam leszcze , trafiał się okoń na robaka z kukurydzą , muj rekord tego roku tam to okoń 1,10 kg.

post-1298-14544971219638_thumb.jpg

post-1298-14544971219756_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

kornik ładny okoń i kogut. Skąd masz forme do główek jeśli można wiedzieć? No i jak robicie tą kryze z wiskozy, bo moja kryza jest troche cieńka, gdy zrobie ją z 20 kawałków wiskozy. Wasza kryza jest puszysta i obszerna, gruba a moja jest cieńka. Nie jest tak gęsta jak Wasza. Czyżbym musiał robią kryze z 30 lub więcej kawałków wiskozy? :roll:

A i tu efekt dzisiejszego majsterkowania. Zrobiłem 10 główek i 3 niedokończone koguty.

257c2720719d0b8a.jpg

kaczor a Ty robisz koguty z swojej wiskozy ? Bo ja dzis dostalem wiskoze od babci kolezanki i on jest bardziej miekka w dotyku. Odrazu lepiej mi wzchodza z niej koguty. Kryza z tej wiskozy, ktora dzis dostalem jest lepsza. Nie wiem, moze tamta tez jest dobra, tylko ja nie umiem z niej robic kogutow ? W kazdym razie koguty teraz sa SUPEROWE :wink::cool::smile::grin::mrgreen:

kornik skad masz forme do odlewania glowek jesli mozna wiedziec ?

A jestem ciekawy jak przechowujecie kguty? Bo gdy miałem 3 sztuki w krzynce to pogieły im się pióra. Może skombinować sobie etui takie jak na muchy ? Albo macie inne sposoby ? Czekam na rady :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

shogun_zag a Ty jak przechowujesz koguty na wyprwie na rybki ?

A tu fotka mojego kogucika, którego ukręciłem po zdjęciu gipsu :wink:

62e484a92816e848.jpg

Koguty kręcę inaczej niż Piotr. Poskładałem wszystkie informacje do kupy i wywnioskowałem, że kogut taki jak na mojej fotce będzie dobry. Muszę jeszcze tylko popracować nad estetyką wykonania :wink: Myślę, że rybką też się spodoba :wink: Tak więc mam inne ustawienie piór niż Piotr, będę mocował kotwice tak jak kaczor - lutuje. Kryza króciutka, jak jest długa i spodka się z wodą to opada i robi się jak galeretka :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej : :razz:

Formę zrobiłem sam i sam odlewałem , po niedzieli zrobię fotki to wrzucę do forum.

( Bardzo ważna uwaga : aluminnium na formy musi być miękkie tz. "plastelina"), formy robiłem w pracy , z pomocą kilku maszyn nie metodą domową.( mam takie możliwości)

Piotr: :idea:

Uwaga twoja co do kryzy jest słusznz , byłem wczorej na wodzie i fakt, kryza po zamoczeniu robi się jak obwisła kapa

Jezioro studnia , nawet pewne miejsca okoniowe - dno , nawet na żywca okoń nie tącał.

MOże jeszcze za tydzień , jak nic ,to sprzęt do zakonserwowania i szykowanie sprzętu na lód.

Może niech ktoś się wypowie !!!! :?:

Zrobić małe koguty i łowić okonia na szarpaka z pod lodu.

A może już ktoś łowił.???? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Spierwire ma większą wytrzymałość od Power Pro. Ma tak jak Power Pro kolor żółty fluo. Więc którą wybrać ? Coś tam mi się obiło o uszy, że Power Pro ma przekrój, którego nie mają inne plecionki. kaczor, shogun_zag rozwiążecie mój dylemat co do wyboru plecionki ? I jeszcze kołowrotek. Wiem, że będzie to Shimano Catana, tylko z przednim, czy tylnim hamulcem ??? I raczej wezmę rozmiar 4000 :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci radził z przedni. Ja w swoim Dragon Milenium mam przedni i od razu więcej łożysk. Pozatym przedni jest precyzyjniejszy.

Co do plecionki. Odstaw te wszytkie Power Pro, sama drożyzna. Za te same pieniądze kup lepiej plecionkę w jakiejś otulinie za 42 zł Caymana. Doskonała firma, sam ją używam, więc polecam!! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli chodzi o plecionkę , to używam power pro , była ciemno zielona , teraz trochę

spłowiała, jeśli chodzi o właściwości inne niż wzrokowe to jest w porządku , ładnie

schodzi ze szpuli , nie strzępi się . Natomiast trochę trudniej czytać po niej brania , nie

w każdych warunkach pogodowych ją widać . Nie wiem jak sprawuje się fluo bo nie

używałem . Wolę b.ciemne lub czarne. Spiderwire jest czarna i mocniejsza od power pro,

no tak ale ty wolisz fluo , sprubój . Jeśli chodzi o hamulec , to preferuję przedni , gdzieś

na forum ten temat był poruszany . O wyższości FA nad RA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

MagnuM plecionki tańsze piłują przelotki. Plecionka na sandacza powinna mieć kolor fluo, żeby było widać jak się zachowuje. Nieraz tylko po tym można poznać branie sandacza :wink: Więc tak jak pisałem u góry mam dylemat pomiędzy dwoma plecionkami i czekam aż ktoś go rozstrzygnie i uzasadni swoją wypwoiedź.

Dzięki kaczor za wyjaśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.