Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

ABC koguciarstwa ;)


Rekomendowane odpowiedzi

pogorii III powyżej i chciałem zapytać czy tam również łapałeś sandacze na koguta?

Próbowałem, ale same okonicha po ok. 40 cm mi sie wieszały i kilka szczupaków, dałem więc sobie spokój z Pogoriami. Jeśli już, to są wspaniałymi wodami do nurkowania i tylko po to tam jeżdże ;)

...bo jakoś nie umiem czytać z tej żyłki

I tu może być problem. Na plecionce może byś odczytał

Skoro z żyłki nie odczytasz brania, to z plecionki też. Jedyne co, to bardziej czuć kopnięcie. A jeśli go nie czuć ... np przy ataku na przynetę od tyłu ... zluzowanie, lub przy kłapnięciu przynęty tuż nad dnem ... zawisa w powietrzu, czy też lekkie przesunięcie w bok.

To jest sandacz i to sa sandaczowe sztuczki. Za to właśnie cenię tę rybę ... trudny i kapryśny przeciwnik :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dzieki bardzo shogun i tomku za podpowiedzi i rady.

mysle ze dopiero na przyszly sezon zmienie na plecionke i spróbuje na przeczycach bo wiem ze tam tak lapia.

mam jeszcze jedno pytanie bo napisales tomku ze plecionka fluo to lepiej widac a znowu jedna z wypowiedzi shoguna brzmi"jest to dziwne ale na ciemnej plecionce lepiej widac" czy jakos tak napisal :)

i teraz nie wiem jaki kolor :)

z takim gosciem jak ty shogun to bym sie wybral na sandacza i napewno bym wtedy zalapal o co w tym chodzi :):razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanie bo napisales tomku ze plecionka fluo to lepiej widac a znowu jedna z wypowiedzi shoguna brzmi"jest to dziwne ale na ciemnej plecionce lepiej widac" czy jakos tak napisal

Ja kupiłem taką oczo..bną ale myślę że zależy to od koloru/przejżystości wody?

z takim gosciem jak ty shogun to bym sie wybral na sandacza i napewno bym wtedy zalapal o co w tym chodzi

Nie wiem czy cię stać na takiego korepetytora :lol: Może jak będziesz grzeczny to cię zabierze? W końcu mieszkacie od siebie rzut beretem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek napisał:

Nie wiem czy cię stać na takiego korepetytora :lol: Może jak będziesz grzeczny to cię zabierze? W końcu mieszkacie od siebie rzut beretem :wink:

hehe,fajnie by bylo jak bym razem z nim wyskoczyl na sandacza gdzies niedaleko zeby zalapc o co chodzi

mysle ze nie byloby tak zle :) normalny ze mnie gosc :)

jestem ciekawy co napisze shogun i jaka cene rzuci za korepetycje hehe(oczywiscie zartuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha,mam jeszcze 3 pytania to moze ty mi odpowiesz tomku :)

1. czy lapaic na koguty to wiazesz bezposrednio plecionke do koguta czy dalesz przypon wolframowy?

2. czy plecionka 0,18 bedzie dobra(niezagruba czy za cienka ?),

3.jak dobrac ciezar koguta do lowiska?jaki ciezar bedzie potrzebny na lowisko od 2 do 5 metrow?

dzieki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
Jeśli miałbym wybrać z tych to nr 3 kołowrotek i nr.1 kij

A wielkość kołowrotka do tego kija ???

SHIMANO CATANA 2500 FA

Ten będzie dobry wielkością ???

Tu troszkę informacji o nim: :wink:

Pojemność szpuli: 0,25/160m

Przełożenie: 5,2:1

Masa: 255 g

- 3 łożyska (2 łożyska kulkowe + łożysko oporowe)

- P3 SYSTEM:

Przenisienie napędu typu VARISPEED

Tytanowa rolka kabłąka - POWER ROLLER

Blokada wstecznych obrotów - SUPER STOPPER II

Dynamiczne wyważenie - DYNA BALANCE

- korbka typu BIOGRIP

- szpula zapasowa

- przekładnia HYPERGEAR

- koło atakujące przekładni odkuwane na zimno

- pływający wałek FLOATING SHAFT II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha,mam jeszcze 3 pytania to moze ty mi odpowiesz tomku

1. czy lapaic na koguty to wiazesz bezposrednio plecionke do koguta czy dalesz przypon wolframowy?

2. czy plecionka 0,18 bedzie dobra(niezagruba czy za cienka ?), 3.jak dobrac ciezar koguta do lowiska?jaki ciezar bedzie potrzebny na lowisko od 2 do 5 metrow?

dzieki za pomoc

Drogi aaronik naprawdę nie jestem ekspertem w tej dziedzinie :oops: Mogę ewentualnie powiedzieć ci jak ja próbuję łowić i nic więcej:

- daje przypon bo na koguta bierze również szczupak

- plecionkę kupiłem jakąś tanią na allegro tylko, że w kolorze pomarańcz fluo

- z tego co wiem zakłada się 5 g na 1 metr wody ale nie jest to tak do końca- Shogun nie raz pisał o odstępstwach np. czasem 2 g na metr a czasem 12 g

Myślę, że Piotr (Shogun) pewnie ci pomoże :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, wygląda jak indianin :lol: Myślę, że może być, ryby to zweryfikują ;)

moja żona ma cala rodzine w s-cu

... a moja w Dąbrowie :cool::lol:

Wraczjąc do koloru plecionki, jeszcze raz potwierdzam wyższość koloru ciemnego nad jasnym. Żyłka fluo, OK, żarzy się i świetnie ją widać dzięki działaniu pryzmatycznemu, ale plecionka fluo ... to niewypał. Po kilku wyprawach płowieje i wystarczy lekka falka a znika z widoku. Czarną zawszę widać. Bardziej lub mniej, ale zawsze :mrgreen:

Co do ciężaru główek nie mam co dodać ... Tomek wszystko już napisał :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Już widzę, co w nim jest chyba źle :roll: Pióra są za szeroko powiązane. Skręciłęm następne dwa i już wyglądają lepiej ( pióra są troszke bardziej gęsto położone ) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a moja w Dąbrowie

witam i od razu dziękuję za informacje:)

hehe,no widzisz jak to jest :wink: mojej żony rodzinka(nie cała oczywiście) mieszka na Juliuszu:)

nie wiem czy doczytałeś shogun albo Piotr o ile pamiętam(jak się myle to przepraszam),ale tam troszke wyżej proponowałem ci wspólny wypad na sandacze ze mną co bym mógł się podszkolić i czegoś nauczyć od ciebie(podpatrzeć)-oczywiście jeśli wolno zapytać wogóle :oops::razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ze wolno :mrgreen: Pozwalam :lol::lol::lol:

Problem polega na tym, ze juz z Adamem próbujemy sie zgrac w czasie i nie wychodzi. Tym razwm z mojej strony :( Mam sterszliwy młyn w pracy i kolejne soboty i niedziele spędzę właśnie w niej, nad czy ubolewam :(

W tygodniu bez szans na jakiekolwiek rybki ... godzinke temu wróciłem z pracy i właśnie zjadłem objad i ... tak jest przez cały czas, jak w kieracie :twisted:

Zgłupcia idzie dostać od tej roboty :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Dziś sprawdziłem jak kogut będzie wyglądał po namoczeniu... :roll: Mam pytanie do Piotra, czy pióra powinny się łączyć razem - wygląda to jakby było tylko jedno pióro :???: Tak powinno być, czy to też jest wina miękkości piór ??? Czy pióra ze skrzydeł "słonki", "bażanta" lub "kuropatwy" będą lepsze niż te z siodła i szyji koguta ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaczor, napisałeś, że wybrałbyś kołowrotek Shimano Catana 2500 FA i kij Dragon Mystery Zander-Kogut 2,25m 10-40g. A co z rozmiarem kołowrotka ??? Są 1000, 2500 i 4000. Jaki rozmiar kręciołka do kija Dragon Mystery Zander-Kogut 2,25m 10-40g. :?::?::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam koguciarzy :)

w sobote lub niedziele wybieram sie pierwszy raz sprobowac na koguty,łowisko Przeczyce

zobaczymy jak mi pojdzie,oczywiscie sie pochwale jak wroce swoimi marnymi wynikami :)

jesli macie jakies rady co do tego to bede wdzieczny

ty shogun lapales na przeczycach,masz jakies miejcowki dobre albo na jaki kolor koguta lapales i ciezar:)

pomozesz? :)

pozdrawiam wszystkich:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jaki kolor koguta lapales i ciezar

Ciężar dopasowywuję się w tak: około 5gram na 1 metr wody. 3 metry około 15gram. Czasem używa się 15gramowych na jednometrowej wodzie, ale sporadycznie. Trzymajmy się zasad 5 gram na 1 metr. A co do kolorów to myśle, że każdego innego dnia mają inne upodobania :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

bylem w niedziele na przeczycach i opisze jak mi poszlo :)

a wiec tak,plecionke koloru czarnego ktora zamowilem to moge sobie wsadzic w buty :( bo niestety nic na niej nie widac.kolega lapal na fluo i wszystko bylo widac.takze w plecy 40 zł bo juz zamowilem fluo a tamta to nie wiem do czego uzyje(cos sie znajdzie)

zlapalem sandacza 40 cm(oczywiscie wrocil do wody),branie nie widzialem na zylce tylko poprostu poczulem na kiju w czasie poderwania i w pore zaciolem :)

mialem jeszcze 2 sytuacje w ktorych podczas poderwania poczulem ze ryba miala koguta w pyszczku(branie nie widzialem przez ten kolor) i oczywiscie nie zdazylem zaciac :(

a ze byla ryba to wiadomo po ulozeniu pior na kogucie(co najbardziej mi sie w tym podoba)

takze do tej metody sie nie zrazilem a raczej sie zarazilem i bede doskonalil ta metode.

w niedziele jade z kumplem na kozłową górę pourywać troszke kogutów w karczach :)

pozdrawiam wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.