Skocz do zawartości
tokarex pontony

ABC koguciarstwa ;)


Rekomendowane odpowiedzi

Musze zrobić kilka pustych postów "przerywników". Bo jak dowalę na tej stronie wszystkie zdjęcia to Wam się bedzie wolno otwierać lub wogóle. Tak więc, cdn. na nastepnej stronie>>>>

[ Dodano: 09.08.2005, 23:48 ]

cdn. na nastepnej stronie>>>>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

I robimy dalej .... jak mamy już piórka, teraz należy zrobić korpusik. Używam do tego wiskozy. To taki materiał, z których Wasze babki robiły kapy na kanapy i bardzo prawdopodobne, że będą miec je gdzieś w szafach. Ja na korpus używał tutaj akurat rudej wiskozy, ale stosuję też inne kolotr.

Dobra ... jedziemy z omotką od ostrzy do główki i tam łapiemy dwoma, trzema omotkami koniec wiskozy na korpusik.

DSCN3026.JPG

Jak juz się trzyma ... pozostawiamy w spokoju nić omotki i jedziemy z wiskozą omotkę do kotwiczki, przy czym dość mocno napinamy nic wiskozy.

DSCN3027.JPG

I jedziemy do główki 8)

DSCN3028.JPG

Jak juz doszliśmy do końca ... napinamy nić wiskozy, w druga dłoń bierzemy radełko z nicia i kilkakrotnie owijamy w miejszcu zakończenia nici wiskozowej tak, by nam nić nie uciekła.

Potem nożyczki, odcinamy resztę wiskozy i jedziemy nicią główną w tył i w przód 8)

DSCN3029.JPG

I tak na tym etapie powinien wyglądać nasz kogutek :)

Znowu użmiechamy sie do Babci, babcia otwiera szafę i wyciąga inną wiskozę. Ja używam na kryzę białej wiskozy a to dla tego, że łatwo na niej widac, czy dno jest muliste, czy twarde. Jak muliste ... kryza jest czarna, jesli twarde ... nadal biała 8) To taka sonda dna .... jak czarno ... kotwica w górę i szukamy miejsca, gdzie będzie biała ;)

DSCN3030.JPG

Przy wiskozie na kryzę, należy zwrócić uwagę, by włókna były jak najcieńsze.

DSCN3031.JPG

A teraz nożyczki w łapę (muszą być ostre, bo tepymi ciąć nici wiskozowe, to męczarnia, szkoda nerwów i czasu). Ja tne je na kawałeczki po ok. 2-2,5 cm.

DSCN3032.JPG

I jedziemy z kryzą (tu pokaże jak zrobic podwójną, dzieku czemu jest sztywniejsza i zwiększa opór w wodzie ... dłóższy opad. Czasem nie robie kryzy ... sam korpus i ogon, jak zależy mi na bardzo agresywnym i bardzo szybkim prowadzeniu)

Pierwszą nitke zawsze łapie nicią główną na wysokości oczka w odległości ok. 1 cm od główki, tym samym zostawiając miejsce na 2-gi rząd.

DSCN3033.JPG

I jedziemy kawałkami wiskozy w koło.

DSCN3034.JPG

I w taki sam sposób, lecz bliżej główki układamy następne nici kryzy 8)

Kiedyś robiłem nawet trzy, cztery rzedy i to z różnych kolorów. Bardziej wyglądało to odpustowo i nie zauważyłem wzrostu brań.

DSCN3035.JPG

I mamy kryzę, ale nić główna nadal nam sie kołysze pod spodem :(

DSCN3036.JPG

Muszkarze używają przemyslnych wezłów i specjalnych lakierów, a ja ... po najprostrzej lini oporu ... superglut, czy jakiś inny, kropelka, omotka w koło przez kropelkę, odcinam nic główną, potem zalewam jeszcze nić klejem w koło, by cos sie nie wysupłało i już ... jestesmy wolni :)

Własnie do tego momentu latałem otwierać drzwi z kogutem i nićmi w dłoniech :lol:

DSCN3037.JPG

A oto prawie gotowy wyrób :)

DSCN3039.JPG

Teraz ... do fryzjera z nim .... wyczesać kryze wiskozową ... np. wykałaczką

DSCN3040.JPG

I ciachamy .... ciach ...

DSCN3041.JPG

... ciach :)

DSCN3042.JPG

Hmmm, i to juz koniec, a oto efekt naszej pracy 8)

DSCN3043.JPG

DSCN3044.JPG

DSCN3045.JPG

DSCN3046.JPG

DSCN3047.JPG

Ale straszydło, no nie :lol::lol: :lol:

A teraz nad wodę i przekonajcie sie, co to straszydło potrafi. Właściwie poprowadzone jest morderstwem dal sandaczy, okoni i duzych, dennych szczupaków :mrgreen:

Dodam, ze złowienie ryby na samodzielnie wylonana przynetę jest wielllllllllllllllllllllllllllllką feajdą 8)

A teraz ide lulu, jutro do pracy i po pracy ... dwa lub trzy tygodnie uwodzenia sandaczy. Oczywiście będą fotki i poprosze Tomika o ich wklejenie właśnie do tego postu jako dowód skuteczności straszydeł :lol::lol::lol:8)

A teraz ... bierzcie sie do roboty :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Anonymous
Shogun nie wydzieraj się tak bo mi szyby popękają, a co amurki cię interesują?

Nie, no co Ty :mrgreen: Jestem wierny jedynej słusznej "metodzie" i jedynej nieobliczalej, nieokreślonej i nieodgadnionej rybce z psimi zębami :D

Darłem się, byś i Ty podzielił sie z INNYMI swymi doświadczeniami i stworzył post np. ... co, jak i na co amurki 8)

Co Ty na to? 8)8)8):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shogun nie wydzieraj się tak bo mi szyby popękają, a co amurki cię interesują?

Nie, no co Ty :mrgreen: Jestem wierny jedynej słusznej "metodzie" i jedynej nieobliczalej, nieokreślonej i nieodgadnionej rybce z psimi zębami :D

Darłem się, byś i Ty podzielił sie z INNYMI swymi doświadczeniami i stworzył post np. ... co, jak i na co amurki 8)

Co Ty na to? 8)8)8):D

Wiadomo, kto ;):mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shogun i zgadłeś właśnie coś takiego szykuje o amurkach i o karpiach ale nie bardzo mam

czas żeby teraz opisać bo tylko praca i praca ale jak się obrobie to coś opisze .

Shogun teraz coś na temat kogutów wszystko cacy i ok ale co robisz jak się okazuje że kogut jest do bani czy go podrasowujesz czy do śmieci choci nie sondze żeby był na straty

opisz co można zrobić jak nie mam brani na pokazowym kogucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shogun i zgadłeś właśnie coś takiego szykuje o amurkach i o karpiach ale nie bardzo mam

czas żeby teraz opisać bo tylko praca i praca ale jak się obrobie to coś opisze .

No i o to chodzi na tym forum ... chyba ;)

Im więcej bedzie podobnych postów, tym więcej można sie będzie dowiedzieć :) Ja jstem juz niewyuczalny ... sandacze zamąciły mi w głowie :mrgreen:

Shogun teraz coś na temat kogutów wszystko cacy i ok ale co robisz jak się okazuje że kogut jest do bani czy go podrasowujesz czy do śmieci choci nie sondze żeby był na straty

opisz co można zrobić jak nie mam brani na pokazowym kogucie.

Maniuśka .... nie ma takiej mozliwości :!::!::!: Nic nie porasowuję :!::!::!: "Pokazowy" jest na główce 12 gram, czyli takiej na głębokość w przedziale od 1 do 2-3 metrów. Na 1 metrze gł. należy sie troszke napracować, by wywlec go pod górkę, ale juz na 2 m można nim całkiem spokojnie skakać na tzw. LENIA ;)

Jedyne co, to jak nie mam brań na TEGO kokutka, zakładam takiego samego, ale bea kryzy. Jeśli i to nie daje efektów zakładam kogutka z główką 20 gram, potem 24 g, aż do 35 gram. Tak, tak ... do 35 gram, gdzie na szczycie górki jest ok. 1-1,2 m a u podstawy 3-4,2 m :shock: Jesli trzęsienie ziemi nie pobudzi i nie zirytuje sandaczy .... płyńmy w inną miejscówkę, potem w następną i jeszcze inną. Miejsca musza mieć odmienne warunki, tzn naświetlenie (kierunek geograficzny ustawienia łodzi względem łowiska). Jeśli to nie da rezultatu ... płyniemy do brzegu napić sie browarka, pogadać o karabinach i ponownie próbujemy w SAMO POŁUDNIE, czyli w godz. 11-13, potem jeśli nic ... w godzinkach 17-19 a jesli i to nic to ostatnia szansa jest na samym zmroku, tuż po zachodzie słońca.

Bywa, że i to to nic nie daje ... zanczy to, że sandacze maja nas i innych sponingistów w głębokim poważaniu. W tym okresie jedyną szanse mają wywozowcy, trupiarze, fileciarze i żywcowcy 8) Bywa, że i oni mogą iść spać po nieprzespanej nocce z dłońmi nie "pachnącymi" rybką :roll:

I nie ma to, tamto, to jest SANDACZ i na tę rybke nie ma reguł i zasad. I za to ją cenię 8):D

A tu Tomik wklei fotki na których celowo ustawiłem datę i godzinę by nie było wątpliwości

DSCN3075.JPG

DSCN3109.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeeeeeeee tam, ładne :lol: To przedszkolaki w granicach 50-60 cm 8) Ten nocny miał 74 cm. Te ładne, to jeszcze pływają. Jeden ze złowionych sandaczy (58 cm) miał na boku odbite kły starszego kolegi, który wziął go chyba za przekąskę. Rozstaw kłów (tych przednich ... nazwijmy je jedynkami górnymi :mrgreen: ) wynosił dokładnie 68 mm :shock: Jak to zobaczyłem, to aż mi sie ciwpło zrobiło :?

Takiego dzidka mieć na kijku .... hmmm, pewnie miał ze 12-14 kg czyli jakieś 120-130 cm

A Ty Maniek niedowierek jesteś, ale co ja na to mogę 8) Nie będę Cie przekonywać, że złowiłem je na białe świstery bo i też byś nie uwierzył :D

Gdzieś w moim poście jest taka fotka ... co prawda małego sandałka, ale za to z kogutem w pusku ... podczas "łapania powietrza".

Z zasady juz nie biore aparatu na ponton czy łódkę, bo jeden już pływa w mule na 8 m w Dziećkowicach, koło "bulgota". Chciałem pstryknać fotkę okonkowi ok 45 cm za burtą ... i pstrykłem .... do dna :x Co zrobić, tak bywa. Mam nadzieję, że nie jestem jedynym, który pozostawił po sobie na dnie cos wartościowego ... raźniej mi jest 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość Anonymous

Świetny artykuł Pogratulować Do tej pory sadziłem ze koguty wiążą się nieodzownie z muszkarstwem, a tu proszę :D Chyba w zimę sproboje skrecić jakiegoś koguta

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać ... nic trudnego :)

Natomiast niepokoi mnie, ze nikt, nic nie dodał :(

Czyżbym był bezbłędny? :shock:8):lol:

Bezbłendny może nie jesteś, ale jedynym (chyba) z naszego grona który robi te cuda, więc nikt nie jest w stanie wychwycić jakichkolwiek błędów :wink::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shogun to ja na ziemie cię troche sprowadze , jak zrobić koguta opisałeś ok. tylko co

dalej już nie opisałeś jak łapać jak poznać branie myśle ze to co najważniejsze opusiciłeś , jak opiszesz do konica co i jak to i ja fotki i troszke o karpiczkach i amurkach opisze . No jak propozycja przyjęta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shogun to ja na ziemie cię troche sprowadze , jak zrobić koguta opisałeś ok. tylko co

dalej już nie opisałeś jak łapać jak poznać branie myśle ze to co najważniejsze opusiciłeś ...

Maniuś, nie pisze o tym, bo uważam, że to oczywiste. Chyba kazdy wie, jak się łowi z opadu, tyle było juz o tym napisane, że nie wiem, czy warto wywazać otwarte drzwi

... w tym momencie przypomniała mi sie historyjka o gościu, co chciał se pobzykać i nie wiedział jak uniknac wpadki. Kumpel doradził mu, by kupil prezerwatywe i już. On kupił i pyta się kolegi ... co ma z nia zrobić. Kolega nie wytrzymał i powiedział ... połknij i popij wodą ...

Myślę, że to podobny przypadek :lol:

Ponadto, odkryje Amerykę na nowo. Tego nie da sie opisać, to trzeba widzieć i z czasem pewne odruchy wchodza w nawyk tak jak "kata". Określona sytuacja = okreslony odruch. Z czasem człowiek staje sie maszyną i nie zastanawia sie nad ruchami jakie wykonuje. Czasem jak z kimś na łódce gadam i zatne rybę, nie pamietam jakie było branie ... czy stuknęłła, czy zatrzymała opad, czy zluzowała, czy przesuneła plecionke w bok. To jakos samo się dzieje. Może metne to trochę, ale tak jest. Osoby które dużo łowią z opadu wiedzą o czym mówie. To taki odruch Pawłowa 8)

Co mam napisać ... zarzucam, opada, podryw, opad, podryw, opad, podryw, podad .... spanie by was wzięło.

... jak opiszesz do konica co i jak to i ja fotki i troszke o karpiczkach i amurkach opisze . No jak propozycja przyjęta?

Maniuś, Ty pisz i nie czekaj na moje epopeje pt. "odkrycie Ameryki bis". Już tyle naobiecywałeś, że wypadałoby sie z czegos wywiązać, prawda?

Natomiast, jesli bedzie wola większego grona osób ... uszanuje ją i opiszę co i jak od zarzutu, do zaciecia i holu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.