Skocz do zawartości
tokarex pontony

ABC koguciarstwa ;)


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dwie_sety
Pozwoliłem sobie wnieść małe zmiany w poście, w pierwszych jego słowach. To ten tekst na czerwono.

Nie zrobiłem tego z powodu ... jakiegoś tam, ale widząc różne dziwne zachowania w sieci na stronach wedkarskich .... myślę, że tak bedzie lepiej 8);)

To tak na wszelki słuczaj, by uniknac późniejszych nieporozumień 8)

Popieram :lol::lol::lol::lol::lol:

Popieram :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Popieram :lol::lol::lol::lol::lol:

i nawet nie będę tłumaczył dlaczego.

Jeżeli znajduję w internecie coś, co chcę wykorzystać w moim poście to poprostu wstawiam adres, nie naruszam praw autorskich i wilk syty i owca cała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam

Wszystko zależy od proporcji. Dla mnie wygladają tak:

10-12 g - Nr 2

12-16 g Nr 1

16-25 g Nr 01, czasem Nr 00

od 25 do góry juz tylko Nr 00

Głupio wyglądał by kogut na główce 10 gram z kotwica Nr 00 i na dodatek posądzili by Cie o szarpakowanie :mrgreen:

A i odwrotnie ... główka 40g i kotwica Nr 2 wygląda jak chłop wzrostu 2 m i wadze 150 kg jadący "maluchem" :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Przeczytałem z uwagą cały temat ijestem pełen podziwu do tego co Shogun potrafi wyczarować z rzeczy martwych/koguty/ a zarazem wykorzystać to do rzeczy żywych/sandacze/.Nie ukrywam że od niedawna są moją posją.W Soich wypowiedziach dużo było o kogutach a nic o technice.Moja prośba jest taka abyś oczywiście w miarę możliwości uchylł rąbka tajemnicy/bez największych tejemnic/takie podstawowe spostrzeżenia z posługiwania się kogutami.Z góry dzięki. Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Poprzednia woja wypowiedz była bardziej przyjazna ,ale niestety znikneła. ja jednak jak każdy wędkarz będę cierpliwy i wytrwały . Wcześniej póbowano Cię namówić na opinię o kogutach niejakiego Pana Krzyszczyka , chcę ponowić sprawę przesunięcia grotó kotwicy o 60 stopni .Czy nie wydaje Ci się że kiedu słabiej żerują /siadają pyskiem/ zacięcie jest praktycznie niemożliwe.Co o tym uważasz ? Pozdrawiam Jans

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jans, w sprawie kotwic przekręconych w osi ... nie będe sie wypowiadał. Nie sprawdziłem, nie wiem, nic nie powiem. Nie chce pisać bzdur na plus, czy na minus.

To tak, jakbym Cię zapytał o wrażenia z lotu rakietą made in USA w porównaniu z lotem rakietą USSR ... byłego ;)

Nie to, że to tajemnica, tylko po prostu NIE WIEM :oops: Nie bede udawał wszechwiedzącego cwaniaczka, powtarzającego czyjeś zasłyszane opinie. Mysle, że rozumiesz teraz ... dla czego NIE!?! 8):D

Dla mnie logiczniejszy jest układ haków zaprezentowany na fotkach. Wierze w nie, w ich skuteczność i czepliwość, a to już 50% powodzenia :D

Przyznam, że imponuje mi Twoja docikliwość w temacie :) Jakby jeszcze co ... pytaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Moja dociekliwość bierze się z faktu że dopiero w tym roku zaczełem łapać sandacze i wszystko co ich dotyczy mnie ciekawi . Ty to robisz od lat i dla Ciebie to normalka. A przypadek sprawił że trafiłem na Twój wykład o kogutach. Więc niedziw się że jesteś teraz moim GURU w tym temacie . Myślę że z niecierpliwoscia będziemy czekać czerwca.Pozdrawiam Jans

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utknąłem....

w martwym punkcie. Udalo mi sie zdobyć wiskozę, dawniej nazywano ten kolor jasny orzech. Myslę, że na korpusik nadałaby się. Nie mogę natomiast nigdzie wyniuchać białej...

Wywiad donosi, że teściowa może być w jej posiadaniu. Tyle, że tocząca się miedzy nami Zimna Wojna jest obecnie na etapie Kryzysu Kubańskiego...

Sandacze muszą poczekać do Ocieplenia Relacji (o stosunkach nie ma mowy :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregorek, nie patrz na moje kolory, to sa przykładowe!!! Równie dobrze mogłyby być żółte i zielone flio :lol::lol::lol:

Mój kolega robi z niebiwskiej wiskozy i też łowi, tak, że spoko, bez przesadyzmy 8)

Tak przy okazji ... domniemywam, ze w przypadku kogutów ciężkich i bardzo agresywnie prowadzonych kolor ma znikome znaczenie .... ruch sie liczy. Nawiasem mówiąc ... zastanawiam sie jak taki sandacz rozpozna kolor na głebokości np 10 m jak ja wchodząc do wody po kolana (jak "kwitnie") swych stóp nie widzę :lol::lol::lol:

Może ktos coś w tym temacie wrzuci? Jakieś swe doświadczenia? :roll: Zapraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shogun co widzą sandacze to niewiem ale mogę Ci napisać co ja widziałem.Niedawno dostałem kamerę podwodną. Do tej pory urzyłem jej dwa razy na zalewie sulejowskim i zegrzyńskim . Na sulejowie w toni dużo glonów , na dnie 4 metry księzycowy krajobraz , widoczność ok. 1-2 m , dużo mułu i glonów na patykach . Natomiast na zegrzyńskim na 8 m. widoczność 0 pomimo włączenia doświetlenia. Ekran rozjaśniał się dopiero przy 3-4m .Wydaje mi się że u sandaczy w znacznym stopniu odgrywa rolę ta jak u szczupłego linnia boczna ale te mętne oczy też napewno coś znaczą .

Kamerę chcę sprawdzić dopiero zimą w przejrzystej mazurskiej wodzie.Chcę popądglądać duże okonie bo wiem gdzie są i miałem z nimi bliskie spotkania ,ale ciekawi mnie jak tam one sobie żyją na tych 10-12 m.POZD.Jans

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najciemniej jest zawsze pod latarnią :) Czyli najciężej wymyśleć rzeczy proste :)

Pozostaje oskalpować koguta i skręcić swojego pierwszego...

Nawiasem mówiąc ... zastanawiam sie jak taki sandacz rozpozna kolor na głebokości np 10 m jak ja wchodząc do wody po kolana (jak "kwitnie") swych stóp nie widzę :lol::lol::lol:

Ale czy na głebokości kilku metrów woda równiez kwitnie? Czy to tylko sprawa światła?

ale te mętne oczy też napewno coś znaczą

No właśnie. Czy te oczy mogą kłamać? :)

Skoro wychodzi do powierzchni przeważnie nocą, to może oznaczać oczy wrażliwe na światło. Skoro tak to przy słabym świetle, tuż przy dnie może (przypuszczam) dobrze widzieć.

ALe widzieć, nie oznacza rozróżniać kolory :!::)

Więc próbować trzeba.

Kamerę chcę sprawdzić dopiero zimą w przejrzystej mazurskiej wodzie.Chcę popądglądać duże okonie bo wiem gdzie są i miałem z nimi bliskie spotkania ,ale ciekawi mnie jak tam one sobie żyją na tych 10-12 m.

Podziel się proszę wrażeniami z tego "podglądactwa" :) TO może byc naprawdę niesamowita frajda :P

Pozdroofki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno dostałem kamerę podwodną

Jans, a możesz napisać jakiej firmy i jaki model.

ALe widzieć, nie oznacza rozróżniać kolory

Obawiam się że nie doceniacie sandaczy z tym rozrużnianiem kolorów, gdyby tak było

to wystarczyło by mieć wabik w jednym kolorze i po sprawie, a często jest tak że trafienie w kolorystyke w danym dniu decyduje o sukcesie, a w szczegulności gdy ryba

nie bardzo żeruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.