Skocz do zawartości
tokarex pontony

ABC koguciarstwa ;)


Rekomendowane odpowiedzi

Po długich poszukiwaniach znalazłem człowieka, który handluje kulkami w pełnej interesującej domorosłych producentów form odlewniczych rozmiarówce:) Co więcej, wysłanie kilkunastu kulek nie stanowi dla niego problemu. Ceni się co prawda dość słono, ale ideałów nie ma. Jeżeli ktoś sobie życzy namiary, niech da znać na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

St. Croix'y mają opinie kijków niedoważonych.

Niestety nie mam możliwości obejrzenia tego kijka na żywo, więc nie wiem jak będzie się sprawował. Z tego też powodu chciałbym zasięgnąć opini wędkarzy, którzy posiadają kijek z tej serii (jakie max. przynęty można stosować i jakiego rodzaje przynęty).

W swojej kolekcji mam Avida z serii na 2008r 2,6 m do 28 gr. Kijek sprawuje się rewelacyjnie, ale teraz szukam czegoś do kogutów. A jak kogut to krótko i sztywno. Nie wiem tylko czy te deklarowane 35 gr w kijku Inshore wystarczy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam kijka do kogutów, gum.
Ciekawe czy podniosą się głosy że tak naprawdę powinieneś mieć dwie wędki, jedną do kogutów, drugą do gum. :mrgreen: Jakiś czas temu maiłem rozterkę przy okazj wędki która miała służyć do jerków (krótko, sztywno) i do gum. I wyszło na to że to dwie wędki a nie jedna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście opinie na ten temat są mile widziane (tym bardziej przed dokonaniem przeze mnie zakupu wędziska). Niemniej jednak pragnę podkreślić fakt, że już posiadam kijek St. Croix Avid 2,6m do 1 oz.(28gr), który z powodzeniem wykorzystuje do operowania gumkami (max. masa gum przeze mnie stosowanych max. 20 gr, większych nie stosowałem bo nie miałem takiej potrzeby). Chce zakupić kolejny kijek Legend Inshore 2,3 do 35gr z myślą o korzystaniu z kogutów (3/4 wykorzystania kija) oraz do gum typu Kopyto 6".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Gość wobler129

Ja bym poprosił o foto i opis mocowania kotwicy za pomocą druta. Wiem, że przekłada się drut przez oczko kotwicy i jakoś się owija ale jak?

PS Dziś uwierzyłem w koguta :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że Shogun ma inny sposób mocowania kotwicy do główki, ale ja postaram się Ci przybliżyć taki, który używam osobiście.

1. Bierzesz odlaną główkę i kotwicę (pamiętaj, aby dobrać rozmiar kotwiczki do ciężaru główki, ogólnie chodzi o to, aby twój kogut nie przypominał narzędzia „szarpakowca” – ciężka główka+niewspółmiernie do niej wielka kotwica). :wink:

2. Odmierzasz jak długi ma być Twój kogut (jedni preferują kotwiczkę bardzo blisko główki, inni wolą mocować ją trochę dalej – dają wtedy trochę dłuższy kołnierz z wiskozy).

3. Przewlekasz drut przez uszko kotwicy.

4. Bierzesz kombinerki i zaginasz drut od spodu kotwicy (zaginasz w miejscu styku trzech haczyków, a resztę drutu zostawiasz luzem).

5. Drut dociskasz kombinerkami i dajesz omotkę. Zagięty drut ma kształt litery „U”. Potem już tylko układanie piór i dalsze czynności związane z powstawaniem koguta.

6. Wiem, że mój post może wydawać się przydługi i zawiły :oops: (zwłaszcza, że wszystko opisał już Shogun, ale on inaczej mocuje kotwiczkę).

Jeżeli coś nie zrozumiałeś wyślij mi wiadomość na priv’a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale muszę mieć foto

Tu Ci nie pomogę, nie z mojej winy :sad: .

Całość operacji jest naprawdę prosta. Po zagięciu o spód kotwicy (drut się na niej trzyma), dociskasz go kombinerkami do jej trzonu, dajesz omotkę i finito...

Jeżeli nie rozumiesz, to poczytaj Shoguna, on wkleił zdjęcia (trochę inaczej to robi).

Może będzie Ci łatwiej...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wobler aby Ci pomóc tak na szybko odcisnołem główkę z plasteliny ale myślę że będziesz widział o co chodzi, ja mocuję tak jak slider 7, opisywać chyba nie trzeba na zdjęciach widać po kolei jak ją mocować omotki już nie robiłem bo to już chyba nie będzie problemu, jeśli byś chciał się bardziej upewnić przed zerwaniem to możesz jeszcze kroplą cyny przylutować przy samym oczku kotwicy ale to nie ma większego sensu bo urwać tego jest niemożliwe, jak będziesz miał jakieś pytania to pytaj, powodzenia

cce5e7b5a63667b3.jpg

48d76eaa03c71a58.jpg

50452681d829cf8a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

roman gawlas dziękuję za foto! Na prawdę wyjaśniłeś moje niepewności. Wczoraj już zrobiłem główkę i tak samo :mrgreen: Domyśliłem się. Miałem w głowie jeszcze jedno mocowanie, ale to jest lepsze :wink: Bardzo dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość Anonymous

SIEMKA

Mam do was kilka pytań.Wybieram się na Wisłe do Połańca tujest opisane to miejsce http://www.wcwi.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=2460&Itemid=158 Jaki będzie ciężar koguta głębokość od 2 do 6m .Będe łowił od 4 rano do 12.Samdacze w nocy wychodzą wyżej ku górze i jaki będzie ciężar do rozwidnienja a jaki w dzień

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

wobler129, żeś chyba za bardzo w przyszłość wyleciał :mrgreen: a tak swoją drogą to fajowy kogucik :wink: chciałbym sie tylko zapytac jakiego ptaszora oskubałes z takich fajnych piórek i czy główki robiłeś sam :?::?::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Oczywiście - główki robię sam. Dziękuję szczególnie jednemu koledze, który zrobił mi parę form do odlewów. Wiem, że na pewno to przeczyta :mrgreen:

Pióra kupiłem w internetowym sklepie.

PS

Przepraszam za datę :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Oczywiście - 1 czerwca już obmyśliłem strategię i nie idę do szkoły - jak nie załatwię do tego czasu własnej łódki to pożyczę od znajomego i cały dzień.... :twisted::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście - 1 czerwca już obmyśliłem strategię i nie idę do szkoły - jak nie załatwię do tego czasu własnej łódki to pożyczę od znajomego i cały dzień.... :twisted::mrgreen:

kierowniku 1 czerwca to niedziela :wink: to pozwalam Ci nie iśc do szkoły :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.