Skocz do zawartości
tokarex pontony

ABC koguciarstwa ;)


Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość wobler129

Następnym razem wezmę aparat ;) Pierwszy zapięty na jednym grocie na samym końcu pyska od wewnątrz :grin: Drugi tak bardzo połknął, że aż stalkę miał w pysku :shock: Ale nawet krwi nie było - wszystko pięknie odhaczone :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
w twoim poprzednim poście wyczytałem że łowisz na koguty ze stalką, ja łowie bezpośrednio na plecionce głównej bo wedłóg mnie wtedy naturalniej pracują.

Tak łowię ze stalką i też jest ok :grin: Łowiłem tak jak Ty, ale często traciłem szczupaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja łowię w zbiornikach raczej sandaczowych i gdy przestałem stosować stalkę lub jakie kolwiek

inne przypony to skuteczność znacznie wzrosła.

Na kilka lat łowienia bez stalek nie straciłem żadnego koguta bo nie skusił się żaden szczupły,

tylko ja łowie na szare i ciemne koguty morze jak by miały jakieś jaskrawe elementy to miał bym jakieś obcięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Bardzo możliwe - ja łowię przeróżnymi kogutami. I stosuję stalki. Lubię miły przyłów :mrgreen: 70-tka na końcu zestawu już daje popalić i daje trochę satysfakcji :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Na życzenie kolegi Ivan w temacie "Jak dziś było na rybach" wstawiam fotki:

Hej Maciek może jakies fotki wrzuć ;>

Przy tym się starałem :mrgreen: :

3ac4dd7c9d7ff58d.jpg

A te troszkę mniej estetycznie - ale z doświadczenia wiem, że będą równie skuteczne :wink:

c13211453694e081.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
Skad masz ten czarny chenille? Probowalem to kieys kupic ale sprzedajacy chcial straszne pieniadze za to. Masz jakies tansze dojscie?

To nie chenille :mrgreen: Od Babci wziąłem kawałek takiego materiału - miała nawinięty na włóczce :mrgreen: Wyszło super i w wodzie też jest ok.

Moim zdaniem maj za dlugie piora . Nie masz pustych bran? Ja tez daje za dlugie (w stosunku do nauk mistrzow polski) ale nie az tak.

Są i puste brania... Mam różne koguciki. Jak widzisz są też różne długości piór... :wink: Nad wodą próbuję wszystkiego :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zwyklych glowkach robie dosc czesto. Ilosci bran to zupelnie nie zmienia. Inna praca poprostu. Wydaje mi sie ze jet wiecej mozliwosci prowadzenia i zabawy z lzejszymi glowkami ale nie zaryzykuje stwierdzenia ze ktores koguty sa lepsze a inne gorsze.

c0ba62513849ad06.jpeg

to moje ulubione glowki bo same wstaja na twardym dnie :-)

i jeszce jedna fota:

d0ff0a4bfea745fd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolnieze robie ze zwyklej wiskozy. zeby byly takie jak te na zdjeciu trzeba je uczesac szczotka do mycia zebow :) Sklepy obcinaja kryze na rowno a ja wole taka postrzepiona na koncach. Nie zmienia to pracy nie zmienia lownosci a pracy mniej i kogut moim zdaniem bardziej naturalny. Zreszta wszystkie ktore robilem na sprzedaz podobaly sie klientom takie wlasnie naturalne. Kolniezyk mozesz robic ze wszystkiego. Lis zajac sarenka chenille itd. co ci tylko przyjdzie o glowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wobler129, ma racje. to nie jest tak bardzo istotne by piora byly proste i piekne. One maja pracowac w wodzie i to jest ich uroda.

Ja jesli moge to chcialbym dwa slowka o samych piorkach. W dolnym widze piora bazanta (bodajze piersiowe) a srodkowy to chyba kogut a gornego nie kojaze.

Staraj sie dawac piora SIODŁOWE koguta. Tak mowia prawidla tej sztuki. Troche bardziej miekkie sa siodla kur ale i piora maja inna budowe (zakonczenia bardziej okragle przy zbieznych kogucich). Fajne sa kogutki z marabuta (bardo ladnie pracuja). Staraj sie dokladac do kazdego odrobine crystal flashu. Podnosisz wtey jego atrakcyjnosc. Nie boj sie tez ciut dluzszej kryzy. Staraj sie tez kupowac glowki z oczkiem pod katem 45stopni.

A teraz najwazniejsze. Nie lowi sie sprzetem tylko umiejetnosciami i nigdy nie masz pewnosci ze ten kogut ktorego wlasnie ukreiles nie bedzie twoja najlowniejsza przyneta bo z sandaczem jest jak z kobieta. Ja nigdy nie wiem o co im tak naprawde chodzi i kombinuje by trafic na wlasciwa metode kolor dzien miejsce itd.

Milej zabawy w koguciarstwo.

ps. to oczywiscie tylko moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do piór to nie mam jeszcze takiego sprzetu i materiału jak trzeba. Te pióra to są z koguta i z bazanta bo tylko takie miałem. Jesli chodzi o główki to były to zwykłe od gumek i zostały mi po rozgietych hakach wiec doczepiłem kotwiczke i chciałem zobaczyc czy wogóle bedą mi wychodziły. Grzes D., gdzie moge zaopatrzyc sie w róznego rodzaju piórka i takie kolorowe pasemka jak widziałem w twoich stworkach :?: A i jeszcze czy piórka z takich domowych kogutów sie nie nadają :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.