Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Dla kogo prawo w Polsce


Jarosław

Rekomendowane odpowiedzi

Tak mnie naszło po dzisiejszej dyskusji o "banowaniu" może by tak projekt do Trybunału?

Dla kogo prawo w Polsce

Zaczynam się poważnie zastanawiać dla kogo w Polsce jest prawo. Przeczytałem artykuł i …… no właśnie. Instytucje i ludzie w nich zatrudnieni którzy biorą grube pieniądze za przestrzeganie , egzekwowanie i tworzenie prawa są z nim najbardziej „na bakier” a wiec w kolejności niechlubnej:

1. Politycy

2. Prawnicy

3. Urzędnicy

4. Lekarze

5. Kler

11. Przedsiębiorcy

Historia nieprzestrzegania prawa w Polsce sięga czasów zaborów. Wtedy to nieprzestrzeganie prawa było wręcz patriotycznym obowiązkiem społeczeństwa. Później okres międzywojenny, wojna, potem komuna, no i w końcu mamy to co mamy, Nie przestrzegających prawa jest najwięcej wśród najlepiej wykształconych, najlepiej zarabiających i rządzących. Ale jak się temu nie dziwić jak Premier osobiście krytykuje Trybunał Stanu. TFU.

Co powiecie koledzy na takie państwo bezprawia. A może macie jakieś przykłady na bezprawie w tych kastach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Nie przestrzegających prawa jest najwięcej wśród najlepiej wykształconych,
I tu się mylisz kolego. Nie wdając się w zbyt długą dyskusję - tych najlepiej wykształconych jest najmniej. Więc nawet jak by wszyscy nie przestrzeglai prawa to i tak był by to znikomy odsetek. Sęk właśnie w tym że tych - najlepiej oraz choć przyzwoicie wykształconych jest ciągle za mało :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Temat rzeka :lol:

Jak moze byc tak ze pewna :wink: poslanka falszuje podpisy poparcia na listach kandydata aby mogla kandydowac do sejmu a pozniej sad skazuje ja na wyrok w zawieszeniu

Hmmm jesli ja bym mial lewy dowod bym poszedl siedziec a jesli posluzyl by mi on do wyludzenia kredytu to wyrok bym dostal calkiem calkiem

A przeciez jej lewe podpisy sluzyly w konkretnym celu

Ale to poslanka

Pewien prokurator rozbawil mnie do lez

Najpierw przyjal kase od podstawionych osob :lol: ale poniewaz kolejnego gagatka chroni immunitet (tylko nie pisz Lesio ze w takim przypadku tez nalezy czekac ustawowo az cofna mu immunitet :wink: )

No ale nasz bohater nie kupil sobie biletu do tropikow bo wykombinowal ze tym razem da on w lape i wszystko bedzie poukladane

No ale nie przypuszczal ze bedzie mial znow pecha :lol:

Ciekawe czy po kolejnych 48 godz w areszcie sledzczym nie udal sie prosto do biura podrozy :lol:

Lekarze - wielka mi afera ktora oglosila teraz jednak z gazet :lol: hmmm firmy famaceutyczne od zawsze wspieraly lekarzy i farmaceutow

Konferencje naukowe gdzie przez 7 dni byly np 2 godziny wykladow w jakims milym hotelu w cieplym kraju :lol: no przeciez lekarze sie doksztalcali :wink:

Nagle ktos sie obudzil :lol:

Prezenty z ronych okazji dla branzy medycznej :lol: a to tv a to mikrofala co wieksza czesc ludzi by sie ucieszyla ze dostaja tak po prostu to srodowisko medyczne krecilo nosem (przeciez ile moga dostawac ciagle to samo)

Oczywiscie nic nie bylo bezinteresownie

Urzednicy to tak lokalnie slychac o ich madrych pomyslach - tylko ze na dyrektorskich stanowiskach ciagle ta sama klika ktora dba o interesy, ktos nowy by mogl zburzyc uklady wiec nie moze byc mlodych :lol:

Politycy jak dla mnie najwieksi kretacze

Byle by sie dostac

Nie ma w Polsce partii gdzie nie bylo by przestepcow a raczej Lesio mnie zaraz poprawi podejrzanych a nie skazanych z braku dowodow

No ale skoro wszyscy uwazaja ze byla grupa trzymajaca wladze ktora poslala Rywina (w koncu taki byl wniosek komisji) ale nie ma winnych :lol:

Smiech na sali

Z nimi jest jak z PZPN - byly kolejki cudow ale wszysycy byli czysci

Cale srodowisko znalo Fryzjera i polowa Wronek :lol: no ale jakos nikt tego nie przerwal bo kazdemu pasowalo ze mistrzostwo lepiej kupic niz grac w pilke :lol:

Politycy niby wszyscy oburzeni ze inni biora kreca ale chyba by wypadalo zaczac od siebie i kolegow z partii

No tylko ze chyba jeszcze sie nie urodzila osoba ktora przerwie ten magiczny krag :sad::cry:

Kler - wystarczy wpomniec mojego "ziomala" :lol:

Przeciez nie kazdy moze zbierac na ratowanie stoczni gdanskiej a pozniej wszystko umoczyc na gieldzie :lol: no ale radyjko gra karawana jedzie dalej a on ma swoja trybune gdzie jedzie po wszystkich :lol: w koncu jemu wolno bo sa rowni i rowniejsi :lol:

Przedsiebiorcy - tutaj bym podzielil na tych ktorzy staraja sie szukac luk w prawie ale w cywilizowany sposob a nie nagle czarowac ze olej zmienia sie z opalowego w napedowy itp sztuczki :lol: A tacy czarodzieje albo panowie ktorzy maja agencje (bynajmniej nie chodzi o handel nieruchomosciami) albo handluja towarami mierzonymi w gramach czy tez potrafia przekonywac do ochrony lokali :lol::lol: co z nich za przedsiebiorcy

Na dodatek jesli ktos wykonuje magiczne sztuczki albo handluje prochami kobietami czy wymusza haracze to dlaczego mimo braku mozliwosci udokumentowania przychodow nikt nie obierze im majatkow

Pozniej taki Pershing (sp zreszta widac biznes byl jakis taki mocno wyczerpujacy :wink: ) ma chate wywalona w kosmos ale faktycznie lepiej krasc niz uczciwie pracowac w tym smutnym kraju

Ale o zabieraniu majatkow wracamy (o ktorym juz kilka razy pisalem :twisted: ) wracamy do punktu politycy a tam .... no wlasnie wiem czemu oni i ich koledzy nie chca takiego prawa :lol:

Koniec dlugiego momentami ironicznego wywodu ktory oddaje moje postrzeganie smutnego prawa

Na pewno nieco przejaskrawione bo znam uczciwych prawnikow,przedsiebiorcow, lekarzy, ksiezy, ludzi pracujacych w urzedach - ale nie dyrektorow (polityka zadnego nie znam)

Jednak z reguly mimo ze sa to zawody (poza ksiedzem i przedsiebiorca - on pracuje na siebie sam) powinny sie wiozac z jakims statusem spolecznym a co za tym i idzie kasa (tak jest w innych panstwach np UE) to poki co uczciwy lekarz (prawnik, urzednik) to z reguly osoba ktora moze wiazac ledwo koniec z koncem

Pozdr

Edit Lesio nie gniewaj sie ze powolalem sie ze 2 razy na ciebie ale pewnie sprostujesz mnie ze z formalnego punktu widzenia nie bylo dowodow itp

A jednak mimo wszystko jakos u nas latwiej zawsze skazac pijaczka za kradziez paczki papierosow niz kogos kto kupuje ustawe i oferuje kase "troszeczeke" :wink: wieksza niz paczka papierosow :lol: I nie tylko ja tak mysle bo wiekszosc moich znajomych smieje sie na wyraz "afera" bo i tak nic tym "aferzystom" nie zrobia (nie mowie o wyroku w zawieszeniu bo to smiech a nie kara :evil: ) Dlatego jakos nie potrafie uwierzyc w "sprawiedliwosc" w tym kraju

Poza tym zgadzam sie z Tomaszkiem ze najlepiej bylo by wyjechac z tego kraju zostawic samych politykow kler i emerytow :lol: Wtedy by sie zaczelo dziac :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w Polsce partii gdzie nie bylo by przestepcow a raczej Lesio mnie zaraz poprawi podejrzanych a nie skazanych z braku dowodow
Najpierw przyjal kase od podstawionych osob :lol: ale poniewaz kolejnego gagatka chroni immunitet (tylko nie pisz Lesio ze w takim przypadku tez nalezy czekac ustawowo az cofna mu immunitet :wink: )

Nie prowokuj !!! :mrgreen:

Kulturalna dyskusja i wymiana zdań znowu skończy sie zamieszaniem .

Nie napiszę nic w temacie , bo znowu wyskoczy jakiś potencjometr (tym razem mi ) .

Powiem tylko tyle .....bagno i jeszcze raz bagno , a sama polityka to już szambo . Ale sami powybieraliśmy takich gamoni i pretensje miejmy do siebie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.