Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wędkowanie przez osoby nieletnie


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Do rejestru wpisujesz date polowu za akzdym razem nawet jak nie złapiesz zadnej rybki... lin ma wymiar ochronny 25 cm w poszczególnych łowiskach wymiar może być zmieniony... np. łąpiac karpia powyzej 30 cm oczywiscie wpisujesz sobie do rejestru jedyneczke ^&*(1) mierzysz rybke wpisujesz jej wymiar i tyle jeśli amsz wage ważysz i tez wpisujesz i ilość karpia czy masz kompet czy sztuke dopisujesz na koniec polowu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 216
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Do rejestru wpisujesz tylko ryby które masz w siatce/bierzesz do domu.
Skąd masz takie informacje?? Możesz przytoczyć jakiś konkretny zapis dotyczący tego zagadnienia??

Oczywiście że mogę.Mam przed sobą rejestr połowów z okręgu Bielsko-Biała w którym jest instrukcja.W instrukcji tej jest napisane;

1.Po przybyciu na łowisko wędkarz jest zobowiązany wypełnić rubryki ;data inr.łowiska.

2.Po złowieniu ryb przeznaczonych do zabrania,wędkarz wypełnia rubryki;gatunek ryby,ilość szt oraz długość w cm zaraz po ich złowieniu.

3Uzupełnienie rubryki "kg" dotyczącej wagi złowionych ryb możliwe jest po opuszczeniu łowiska(w domu)

Przepisy regulujące rejestrowanie ryb są uchwalane najprawdopodobniej przez macierzysty okręg wędkarski.

Dodam tylko że nie wiem czy są jakieś przepisy ogólnopolskie .

Obecny stan rzeczy ma zmienić obecnie przygotowywana ustawa,ale nie wiadomo czy i kiedy wejdzie w życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj ojciec dzisiaj poszedl oplacic karty, chcial przy tym wyrobic mojemu bratu karte wedkarska (ma on 14 lat i dotad mial tylko legitymacje)i wlasnie dlatego chcialem sie zapytac czy to nie jest dziwne ze kolo w kole:D powiedzial ze nie moze on miec karty wedkarskiej bo dopiero wydaja je od 16 roku zycia a w regulaminie wyraznie jest napisane ze mlodziez do 14lat jest zwolniona z obowiazku posiadania karty wedkarskiej ale juz po 14 roku zycia trzeba ja miec

co o tym myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos tu on kreci albo sie regulaminu nie nauczyl:D

Zanim kogoś posądzisz o oszustwo sam najpierw przeczytaj regulamin, bo chyba czytać w podstawówce nauczyli i tak poza tym "karty się nie wyrabia" (tylko ciasto) a na kartę się zdaje egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj to nawet nie wiesz ile osob znam ktore po znajomosci ma karte wedkarska, ale oczywiscie przepisy wszystkie zna i wymiary ochronne ryb tez, a napewno tez duzo wiecej osob ktore nie znam ma karte wedkarska po znajomosci:) tak to juz jest w tej Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj to nawet nie wiesz ile osob znam ktore po znajomosci ma karte wedkarska

Jestem za tym wobec tego aby zlikwidować PZW, za to o czym wszyscy mówią a nikt nie chce zmienić i wszystko było komercyjne jak na całym świecie a nie po znajomości z moich podatków.

tak to juz jest w tej Polsce

I przywrócić do władzy PiS z ojcem-towarzyszem dyrektorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

jezeli chce isc na ryby z osoba ktora ma mniej niz 14 lat i bedzie wedkowac na splawik, to czy w takim przypadku ja moge wedkowac metoda spiningowa?

w regulaminie nie jest to jasno okreslone.

regulamin mowi ze:

młodzież niezrzeszona w wieku do 14 lat ma prawo wedkowac:

a) w ramach uprawnien i dziennego limitu połowu ryb swojego opiekuna metoda spiningowa lub muchowa. przekazanie uprawnien nie wyklucza wedkowania opiekuna na jedna wedke.

czy w takim wypadku osoba ponizej 14 roku zycia ktora idzie ze mna moze lapac tylko i wylacznie na muche lub spining ? czy jest mozliwe ze oboje bedziemy wedkowac na spining?

prosze o odpowiedz bo nie chcialbym niesiwadomie lamac przepisow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

młodzież niezrzeszona w wieku do 14 lat ma prawo wedkowac:

a) w ramach uprawnien i dziennego limitu połowu ryb swojego opiekuna

a uprawnienia opiekuna sa nastepujace:

grunt - 2 wedki (jedna mozna oddac nieletniemu)

splawik - 2 wedki (jedna mozna oddac nieletniemu)

spinning i mucha - 1 wedka, ktora mozna najwyzej pozyczyc nieletniemu, samemu wtedy nie wedkujac i odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu sie mylisz Łukasz_st

regulamin wyraźnie mówi w rozdziale"PRAWA WĘDKUJĄCEGO W WODACH PZW"

punkt 6;

Młodzież niezrzeszona w wieku do 14 lat ma prawo wędkować:

1. w ramach uprawnień i dziennego limitu połowu ryb swojego opiekuna metodą spinningową lub muchową. Przekazanie uprawnień nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną wędkę,

podobnie mówi regulamin w przypadku osoby zrzeszonej.

Punkt 5;Członek PZW do 14 lat ma prawo wędkować z następującymi ograniczeniami:

1. w ramach własnego łowiska, zgodnie z limitem ilościowym i wagowym, wyłącznie pod nadzorem osoby uprawnionej do opieki.

2. w ramach uprawnień i dziennego limitu połowu ryb swojego opiekuna ma prawo łowić metodą spinningową lub muchową. Przekazanie uprawnień nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną wędkę.

czyli jest dopuszczone jednoczesne wędkowanie na spinning lub muchę

zarówno przez opiekuna jak i wędkarza młodocianego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

witam mam pytanie moj synek wykazuje wielka chęć wędkowania i sam nie wiem czy jak ja łowie na dwie wędki to no już niestety na swoją wędkę nie może chyba że się mylę proszę o wypowiedzi wszystkich fachowców z góry dziękujemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam, czy ja jako niepełnoletni mogę wykupić jakąś kartę na połów ryb w danym regionie na jakiś czas ? Iż wyjeżdżam na mazury i bym chciał tam coś zarzucić, i żeby to było legalnie bez strachów. Czy muszę zdawać egzamin itp ? Proszę o wytłumaczenie, bo nie znalazłem jeszcze odpowiedzi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczenie małoletni ?? ile masz lat gdzie chcesz zarzucić tą wędkę

mazury to jedno gospodarstwo i prawie wszędzie trzeba zezwolenia miejscowe.

Mała dygresja dla zadawających pytania określamy dokładniej pytania - wtedy otrzymujemy odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam

Chciałbym zapytać jak to jest z wyjazdem na ryby na noc?

Mam 16lat,i chciałbym pojechać na ryby tak do północy. Co się stanie jeżeli zatrzyma mnie kontorola? Jak jest w praktyce? Co muszę zrobić żeby bez problemu siedzieć sobie nad wodą w nocy? Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "RAPR" jest zapis punkt chyba 4

"Prawo do samodzielnego wędkowania ma wędkarz, który ukończył 14 lat, z tym że mło-dzież do 16 lat nie ma prawa do wędkowanie w porze nocnej bez opieki osoby pełnoletniej."

czyli że jak masz 16 skończone to możesz łowić sam,jeśli nie to trudno musisz se poszukać opiekuna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w praktyce jak jest ? W razie kontroli będzie 'spruta' do mnie ? Co mi za to grozi?

Eh.. Chyba nie mam znajomego który pojechałby na ryby,do tego jeszce w nocy heh. A rodzcie jadą na ryby,ale gdzie indziej... Ja mam siedzieć w domu hehehe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawią cie przed "plutonem egzekucyjnym"i rozstrzelają :wink::wink::wink:

A tak serio to jeśli nie trafisz na jakiegoś "kompletnego służbiste"to nic ci nie grozi,w najgorszym przypadku wezwą cie do koła przed "sąd koleżeński" i dostaniesz pouczenie czyli opier....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.