Skocz do zawartości
tokarex pontony

Czy to dobra zaneta??


Gość lin

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobilem taka zanete:

-Traper Uniwersalny 1kg

-bułka tarta

-kasza kukurydziana

-maka kukurydziana-otreby

-platki owsiane zmielone

i teraz cos co nie wiem czy zrobilem dobrze, kolendra oraz nasiona lnu. Chce dodac jeszcze nieco miodu .....Czy to nie bedzie sie gryzlo?

Chce jeszcze dodac osobno z 0,5 kg kaszy albo peczaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 128
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

jak na mój gust to dodatek kolendry i nasion lnu jest dobrą zanęta na leszcza. gdybyś dodał sam len prażony mielony to by była to dobra zanęta na płoć ale wg mnie nie ma co przesadzać z kaszą i mąką kukurydzianą gdyż zaneta bedzie sie za bardzo kleić. Pytanie najważniejsze: na co chcesz żeby ta zanęta była??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mniala byc na leszcza, bylem dzis zadnej ryby jedynie lekke pukniecia zanurzanie delikatne, jedyne co zlowilem ale nie licze to mala ukleja...i to bralo wlasnie, nie wiem co zlego bylo w tej zanecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do zanęty na leszcza stosuj słodkie smaki typu melasa, biszkopt (epiceine) a także siemię lniane mielone (prażone),

Osobiście polecam taki skład zanęty na leszcza (już pisałem o tym na forum):

Zanęta Dragon Magnum leszcz+melasa+epiceine.

Pamiętaj że na wiosne raczej nie powinno się stosować ostrych zapachów więc dodatki do zanęty powinny być w małej ilości.

na przynętę polecam stosować czerwone pinki, ale także białe robasie.

Proponuję też poczytać inne posty w podobnych tematach na forum.

P.S. nie zapominajmy o stawianiu punktów za pomoc :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 7.50 to ja mam kilogram niezłej zanęty chociażby Lorenca. Co do wydajności - jest to rzecz względna..

Niemniej warto go wypróbować.

Oryginalne epiceine powstaje pod "szyldem" sensasa, ale masz rację inne firmy też produkują cos podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne epiceine powstaje pod "szyldem" sensasa, ale masz rację inne firmy też produkują cos podobnego.

Hmm...

Czy ja wiem czy inne nie są oryginalne?? inni też muszą mieć belgijska licencję żeby móc to produkować pod tą nazwą.ale jeśli jesteś przekonany do tego, że Sensas robi najlepsze zanęty to szanuję Twoje zdanie i częściowo potwierdzam. Wg mnie na wędkarstwo hobbystyczne nie trzeba kupować zanęt Sensasa gdyż są naprawdę drogie. Te tańsze też są dobre. a co do zanęty to Dragon Magnum leszcz kosztuje 4zł. wypróbuj El Rifle i sam ocenisz czy to dobra zanęta na leszcza i wrzuć swoje uwagi na forum.

Pozdrawiam :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o karpia to stosuje pelet zanętowy Tandem Baits o smaku wanilia-śmietanka lub zanętę Trapera na Karpia, na lina Trarera Lin-Karaś a na płoć stosuje, Sensasa Explosive lub Dragon express Płoć.

Ale polecam zanęty Trapera serii secret, Dragona. musisz popróbować co na Twoim łowisku sie sprawdzi. jeśli chodzi o płoć to dobrym dodatkiem do zanęty są konopie prażone mielone. poszukaj sobie w innych tematach na forum interesujących Cie zanęt bo jest ich opisana masa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma uniwersalnej zanęty na wszystkie łowiska. Ja zanim znalazłem odpowiednie zanety na łowiska na ktorych łowie, to troche czasu minęło. proponuję kupić Ci jakąś zanętę i mieszać ja z dodatkami:

Melasa - leszcz

Konopie prażone - płoć

Wanilia - płoć, karp i inne karpiowate

truskawka - karp

kakao - karaś

Epiceine - leszcz

jeśli łowisz na pinke to do zanęty też dodaj trochę pinki, jak na kukurydzę to dodaj trochę kukurydzy ale to raczej oczywiste.

Pozdrawiam i życzę sukcesów. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne epiceine powstaje pod "szyldem" sensasa, ale masz rację inne firmy też produkują cos podobnego.

ale jeśli jesteś przekonany do tego, że Sensas robi najlepsze zanęty to szanuję Twoje zdanie i częściowo potwierdzam. Wg mnie na wędkarstwo hobbystyczne nie trzeba kupować zanęt Sensasa gdyż są naprawdę drogie. Te tańsze też są dobre. a co do zanęty to Dragon Magnum leszcz kosztuje 4zł. wypróbuj El Rifle i sam ocenisz czy to dobra zanęta na leszcza i wrzuć swoje uwagi na forum.

Pozdrawiam :grin:

Wypowiedziałem się na temat dodatku do zanęt który poleciłeś, a nie na temat zanęt sensasa, bo podobnie jak Ty świetnie się bez nich obywam...

Na dragona łowiłem, ale bez efektów na moich łowiskach.

Ale uważam JMK81, żę wywiązała się ciekawa polemika i chłopaki będa mogli testować :wink:

Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale uważam JMK81, żę wywiązała się ciekawa polemika i chłopaki będa mogli testować

I to mi się podoba :wink: zdrowe podejście do tematu. to może wrzucisz na forum swoje info na temat tego co stosujesz za te rybki o których wspomniał LIN?? nie chce być sam :grin: jako rzucający jakąś pomoc. Podziel się swoją wiedza, może się od Ciebie czegoś nauczę?? wymieniajmy doświadczenia :grin:

A co do sensasa to ja go czasem używam ale tylko wtedy jak ktoś mi go zasponsoruje albo jadę na dalszą wyprawę.

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja łowiąc leszcze używam zanęty Lorenca z serii super, do tego melasa w płynie i czasem dynia. Stosuję też piernik ale sporadycznie. Zapach to przede wszystkim brasem (brązowy) Marcela, kolendra, scopex.

Moja ulubioną mieszanką jest jednak Gold Pro Bream.

Jeśli łowię w rzece to dorzucam kolorowego chlebka...

Nic wyszukanego, ale nie jestem zwolennikiem skomplikowanych mieszanek.

Jeżeli potrzebuję więcej zanęty to dodaję kaszy kukurydzianej, jaglanej albo kuskusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jeden i kolejny problem, z tym to juz chyba nie da sie pomoc, juz od bodajze 3 tygodni jezdze na ryby i nic nie bierze, biore ze soba wiadra zanet, mnostwo przynet, lowiska za kazdym razem wiadomo przegruntowac, zanety dobrze przewilzone rozpuszczajace sie ladnie na dnie, niby wszystko ladnie cacy a tu ryby nic...dzisiaj rano pojechalem na zwiad nad pobliskie jeziorko: koles lowi na mady, mowil ze sypnal kilka kul zanety (malo) i przy mnie wyciagal ciagle plocie takie od 20 do 25 cm.... wiec po poludniu pojechalem nad jeziorko rozstawilem sprzet i przez 4 h nic nawet skubniecia w sumie to sie przyzwyczailem bo juz tak jest od poczatku kwietnia. Nie wiem przez co to jest, czy pogoda falszywa (przymrozki w nocy, silny wiatr, itp.) czy mam zle zanety, zle zapachy, NIE WIEM..... ale lowic sie odechciewa. Czy ktos wie co moze byc przyczyna??Najgorsze jest to ze koles kolo mnie lowi wyciaga nawet ladne plotki a ja nic....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też miałem i mam do tej pory takie problemy ale większosc z nich rozwiązałem

a co rozwiązałem?? zmniejszyłem grubości żyłek i przyponów, zmieniłem haczyki a nawet co wydaje sie smieszne przed założeniem robali itp na haczyk smaruje rece czosnkiem bo pale papierosy.... i to właśnie pomogło. ja też dziś byłem na rybkach i niewiele złapałem a stojący koło mnie człowiek złapał ponad 10 ładnych płoci, a czemu?? on łowił na jętki i kłódki a ja na pinke.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to nie kwestia zanęty...

Spróbuj cieńszy przyponik zawiązać, mniejszy haczyk, może pokombinuj z długościa przyponu...

Jeśli łowisz na spławik zminiaj grunt.

Moze spróbuj założyc na haczyk larwę chruścika albo ochotkę bądź kanapkę ochotka z pinką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to tak: zylka glowna 0,14 przypon 0,12 ma z 20 cm moge sie mylic, haczyk 12 , splawik 1,5g dluga igla, jak dlugi ma byc przypon??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.