Skocz do zawartości
tokarex pontony

Czy to dobra zaneta??


Gość lin

Rekomendowane odpowiedzi

hmmm w takim razie leszcz bedzie sie rownal teraz melasie :mrgreen::mrgreen: heheh a co powiecie o miodzie? mnie sie sprawdzal na 2 jeziorach, ale moze z melasa jest lepiej :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 128
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Co do miodu to ja jeszcze nie sprawdzałem. Ale nie jest powiedziane, że melasa sprawdzi się bardziej od miodu na Twoim łowisku.

To jest poprostu magia wędkarstwa: trzeba chodzić, sprawdzać, szukać, szukać i eksperymentować z różnymi zanętami, i przynętami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to skoro zaczelismy na temat zapachow to mam do was wielka prosbe o pomoc... jak zwykle :razz::razz::razz::razz: chcialbym zeby ktos podal te wszystkie mozliwe atraktory (kolendra,konopie,siemie lniane,kminek,miod,melasa,copra-melasa,wanilia,itp,itd) z iloscia procentowa sypania do zanety... np siemie lniane 5% itp. Z grory dzienks :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lin, wszystkie atraktory musisz dopasować, do warunków jakie zastaną Cię na łowisku. Zależy czy lato, czy zima(w lecie więcej zapachu, a w zimie delikatniej), zależy też od upodobań ryb, więc nie można tak z góry powiedzieć ze konopii musisz dać 15% a copry-melasy 10%.

To wszystko musisz dawać na początku na oko i eksperymentować, wtedy masz szansę na sukces na wodzie na której łowisz. Ale z początku nie przesadzałbym z ilością atraktorów, bo lepiej mieć za mało, niż wypłoszyć ryby z łowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zawsze sa jakies ilosci standardowe od ktorych mozna bazowac i opierac sie, w razie potrzeby zmiejszac lub zwiekszac. Nie wiem zbytnio ile sypac konopi czy kolendry, nawet na oko :???: i w tym problem. Musze miec cos od czego moge odbiegac, jakas wartosc "pi razy oko". Pamietam jak na opakowaniu kolendry z wedkarskiego byly napisane wszystkie atraktory wraz z ich zastosowaniem i ukierunkowaniem na dana rybe, oraz %owy udzial w zanecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm no to wiem ze nie wiecej niz 5%, czyli dac zalozmy z 3%. A o co chodzi z ta slona zaneta?czy to po prostu zaneta sucha nawilzana roztworem soli (slabym) ?? czy sa to jakies slonawe atraktory, dodatki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o co chodzi z ta slona zaneta?

przyjrzyj dział wyczyn i posty Jarosława bardzo szczegółowo to wyjaśnił.

dobra dzieki za wyczerpujace wypowiedzi :/ ...

młody człowieku, na forum w ostatnim czasie było to wałkowane kilkakrotnie :!: , wcześniej pewnie też było, więc używaj opcji "szukaj", a napewno znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania. a jeżeli masz lenia i nie chce ci się poszukać i poczytać, a liczysz, że ktoś będzie powielał swoje posty bo stawiasz pytanie tu i teraz :???::roll: , cóż rozczarujesz się ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie jakie zapachy sa slonawe? TEGO RACZEJ NIE BYLO NA FORUM... konopie?simie lniane?jakies inne?moze akurat nie te co podalem, heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Podczepiam moje pytanie do tego tematu a mianowicie: Czy używał ktoś kiedyś do zanęty kaszek dla dzieci?? Chodzi mi o takie mleczno-ryżowe czy tam mleczno-pszenna. Zalega mi 2albo 3 paczki tego w domu i sie zastanawiam czy nie można tego użyć do jakiejś zanęty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

co powiecie na taka prosta zanętę na płoć na którą dziś łowiłem (na feedera, głębokość ~2,5m):

-Traper Feeder 0,5kg

-konopie prażone 50g

-siemię lniane 30g

Nastawiałem się na płoć, a w rezultacie nie złowiłem żadnych płoci, tylko 2 małe leszczyki (na spławik) na feedera miałem brania płoci (wiem to bo przynęta ciągle była skubana przez plotki,moja wina było to, że łowiłem na pszenice w miodzie "kangus" Nestle i ryz preparowany, plotki nie mogły tego połknąć tylko skubały i w rezultacie odrywały z haczyka, a białych robaków nie miałem :/ ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o lool :mrgreen::mrgreen::oops::oops: nie pomyślałem ... :oops: ale zanęta chyba w miarę dobra co? :P bo ja to po sobie mogę się wszystkiego spodziewać ze coś zrobię źle :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja naszykowałem kilo makaronu kolanek 0.5kilo pęcaku paczke zanęty na leszcza ,

jako atakator kostki KNORR czosnek . Bede łowił na Warcie w okolicy miasta

Dąbie.Doły są dosyć głębokie około3m, a jade na trzy nocki.

Nastawiam sie dużego leszcza a w nocy co bozia da .

P maniek dołóż ziarko otuchy na ta wyprawe.

Do zobaczenia nad wodą Edmund

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.