Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Choinka na sledzia...


tompol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Nie wiem czy to wlasciwy dzial forum bo niby ryba morska ale nie mam zamiaru jej lowic na morzu tylko z pirsu. Przynetą choinka rowniez nie jest, bo to tylko haczyki na zylce - odp. umocowane. Do jakich metod polowu zakwalifikowac choinke tez nie wiem. Tak wiec mam nadzieje ze mi wybaczycie jesli wyda sie wam ze umiescilem temat w niewlasciwym dziale, ale na prawde nie wiedzialem gdzie to wrzucic...

No dobra, do rzeczy...

Kupilem "zlote" haczyki, kute nr 1, 2, 3... wiaze je powoli by pozniej zrobic kilka choinek.

Czy osoby majace jakies doswiadczenia z lowieniem sledzi na choinke moglyby sie tymi doswiadczeniami podzielic?

A poza tym jak wygladaja wasze choinki? Ile haczykow ladujecie na jedna choinke? Jaka jest jej dlugosc? Jaki ciezarek na dol? Moze macie jakies fotki albo znacie strony na ktorych ten temat jest omowiony?

Heh... jak wpisalem slowo "choinka" na tym forum to znazlem tylko jeden temat, ale tyczyl sie on choinki wigilijnej.

Czyzby nikt nie lowil na choinke? Hm... tak sobie mysle... a moze to jest metoda polowu nielegalna i dlatego? W koncu jesli cos takiego sie wrzuci w lawice to mozna cos wyciagnac na szarpaka...

Tak czy inaczej prosze o troche informacji na ten temat od osob majacych jakes doswiadczenie z choinka na sledzie. Przeciwnicy tez mile widziani.

tompol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
a to jest legalne? :shock:

No wlasnie nie mam pewnosci. Stad moj post. Metoda polowu jest znana - przynajmniej wsrod moich znajomych. Ja jestem swiezym wedkarzem i nie wiem jeszcze wszystkiego.

Dlatego tez chcialbym zeby ktos kto wiec cos na ten temat wypowiedzial sie. :)

tompol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...że są ograniczenia w ilości haków...

No wlasnie... moi znajomi zakladaja na jeden zestaw o dl. ok 1,3m 7 hakow. Ale to raczej wynika z przyczyn technicznych. Wiem ze niektorzy zakladaja jeszcze jakies koraliki (sledz to niby glupia ryba i lapie sie na wszystko co sie blyszczy).

A jak jest z przepisami? Bo jesli brac pod uwage przepisy PZW to juz to jest nielegalne (ograniczenia ilosci hakow). Jednak do polowu sledzi nie trzeba byc czlonkiem PZW, wystarczy zezwolenie morskie do ktorego niby nie jest nawet potrzebna karta wedkarska.

Jak to wiec jest w rzeczywistosci? Bo mam znajomych, ktorzy lowili juz ta metoda, podchodzili do nich kontrolerzy, zezwolenie morskie - dziekuje, dowidzenia...

Znajcy sie narzeczy - piszcie!!

tompol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jakich metod polowu zakwalifikowac choinke tez nie wiem

Morski spinning wielobocznotrokowy :mrgreen:

Hm... tak sobie mysle... a moze to jest metoda polowu nielegalna i dlatego? W koncu jesli cos takiego sie wrzuci w lawice to mozna cos wyciagnac na szarpaka...
a to jest legalne?

Tak jest legalne. Podczepienia się zdarzają, ale stosunkowo rzadko biorąc pod uwagę koncentrację śledzi w ławicy.

też bym się z chęcią dowiedziała, ale gdzie mi dzwoni, że są ograniczenia w ilości haków jakieś tam, gdzieś tam...

Może stąd ci dzwoni :mrgreen::wink:

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=1486

Tompol poczytaj ten temat, trochę się dowiesz na temat połowów z brzegu morskiego :wink:

Na początek proponuję ci korzystać z gotowych zestawów śledziowych (cena koło 10 zł za szt.) Bez pooglądania gotowego będzie ci ciężko związać prawidłowo własny.

Ogółem bardzo fajne łowienie. I jedna ciekawa rzecz jak masz ławicę w zasięgu rzutu trzeba zapomnieć o słodkowodnym nawyku- mam rybę holuję :mrgreen: W przypadku śledzi- mam rybę pracuję dalej zestawem i wtedy mam dużo ryb na jeden strzał. :cool: Kopnięcia kolejnych siadających na zestaw śledzi to naprawdę coś fajnego :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.