Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Co nowego kupiliscie...


Tomek_N

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

- kołowrotek Shimano Catana 2500 FA

- spławik MAT 6g do bolonki

- żyłka główna Dragon Elite Leszcz 0,18mm

- zyłka przyponowa Dragon Super Camou 0,14mm

- krętliki Colmic rozmiar 16

- haczyki Maver Katana rozmiar 10

- oliwki - 2x 5,5g, 1x 6g

- zanęta Trofeum Leszcz/Rzeka

- czerwone robaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kupić Spro Passion FD 740 lecz stwierdziłem, że przetestuję Viperka.

Kuzynowi model FD830 od roku służy przy spinningu, koledze jakiś RD od kilku lat więc i mi powinien służyć, zwłaszcza, że mam FD835it z korbka nie składaną (całe szczęście, luzy mnie ominą). W tygodniu pójdzie ze mną i Martinem nad wodę :grin:

snc00329800x600.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten sezon zakupiłem :

1. Feeder - Trabucco Revenge River Feeder 4,20

2. Kołowrotek do feederka - SHIMANO SUPER 4000 GT-RB

3. Żyłka - 2x DRAGON MAXIMA Match & Feeder, 0,23/6,45kg 300m

4. Żyłka - 1x DRAGON MAXIMA Match & Feeder, 0,18/4,75kg 300m

5. Koszyczki zanętowe trójkątne : 4x 60g + 4x 80g + 4x 100g + 4x 120g

6. Koszyczki zanętowe duże okrągłe ... ( do nęcenia ) 4x 80g

7. Żyłki przyponowe DAIWA Hyper Clear Fluorokarbon 0,20 + 0,16 + 0,14

8. Kołowrotek SHIMANO SIENNA 1000 FB - do boloneczki !!!

9. PLECAK WYCIECZKOWY HI-TEC V-LITE 75-80L - na wędkarskie wypady oczywiście !!!

10. Żyłka Trabucco T-Force XPS Match Sinking 0,14 + 0,16

11. Niewielki zapas zanęt , atraktorów i wszelkiego rodzaju pierdół jak haczyki , spławiki , taśmy ołowiane itd , itp ... :)

To chyba by było tyle ... narazie !!!

P.S. Dobrze że moja " żona " nie zna się na cenach sprzętu wędkarskiego hehe !!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem w " zaprzyjaznionym " sklepie ... Normalnie kosztował 380 PLN ... ja jako że zakupiłem u nich już drugi taki dostałem 40 PLN rabatu ... ( ten pierwszy mój to 3,90 ) ... Ogólnie większość produktów Trabucco nie ma opisanego c.w. i w tym przypadku jest podobnie ( jedyny opis na kiju to : Action HH ) ale spokojnie tym 3,90 rzucałem koszykami 120g. + zanęta ... Na oko strzelam że jest to kij do 150g - 180g ... Jeżeli chodzi o szczytówki to są to dwie " węglówki " - 3 oz oraz 4 oz !!! Tak na marginesie może dodam kilka słów od siebie ... Feedery z tej serii na pewno warte swojej ceny ... Kije typowo rzeczne ... Pomimo dość sporych możliwości wyrzutowych niezwykle czułe i finezyjne ... !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oko strzelam że jest to kij do 150g - 180g ... Jeżeli chodzi o szczytówki to są to dwie " węglówki " - 3 oz oraz 4 oz !!! Tak na marginesie może dodam kilka słów od siebie ... Feedery z tej serii na pewno warte swojej ceny ... Kije typowo rzeczne ... Pomimo dość sporych możliwości wyrzutowych niezwykle czułe i finezyjne ... !!!

4oz czyli pewnie tak jak mówisz kij powinien być do 150g, tak jak Team Daiwa Heavy Feeder (HF2, czyli stary model który posiadam)

Mógłbyś jeszcze zdradzić w jakim sklepie go dostałeś? Moja Daiwa ma 3,9m , a jeszcze nie wiem czy nie będę poszukiwał dla niej kijka do pary. Też mocnego rzecznego feedera, tylko długości 4,2m. Cena 380zł też bardzo zachęcająca jeśli naprawdę porządny feeder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba kije kupiłem w E.Leclerc w Warszawie w Al. Jerozolimskich ( jest tam również sklep wędkarski ... nie to że kupiłem na sklepie hehe :) )... Niestety mieli tylko 2 szt. i obydwie na dzień dzisiejszy należą do mnie !!! :) ... Jeżeli byłbyś zainteresowany to mogę ewentualnie zapytać czy mają możliwość ściągnięcia jeszcze tych patyków ... !!! ... Dla zachowania tematu w celu uzyskania dalszych informacji wal na PRIV !!! POZDRAWIAM !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4oz czyli pewnie tak jak mówisz kij powinien być do 150g,

Nie sugerowałbym się tym oznaczeniem. Mam jednego feedera c.w. 50-100g ze szczytówkami od 1.5 do 4.5oz.

Znam też kilka innych feederów ze szczytówkami oznaczonymi od 1.5 do 2.5oz z ciężarem wyrzutu 200g, 5oz 250g, 8oz 200g itd...

Papier wszystko przyjmie( w tym przypadku lakier na szczytówce :wink: )

Krzywa ugięcia szczytówki nie jest tożsama z ciężarem wyrzutu kija, a tym bardziej z REALNYM ciężarem wyrzutu a nie pobożnym życzeniem producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sugerowałbym się tym oznaczeniem. Mam jednego feedera c.w. 50-100g ze szczytówkami od 1.5 do 4.5oz.

Znam też kilka innych feederów ze szczytówkami oznaczonymi od 1.5 do 2.5oz z ciężarem wyrzutu 200g, 5oz 250g, 8oz 200g itd...

Papier wszystko przyjmie( w tym przypadku lakier na szczytówce :wink: )

Krzywa ugięcia szczytówki nie jest tożsama z ciężarem wyrzutu kija, a tym bardziej z REALNYM ciężarem wyrzutu a nie pobożnym życzeniem producenta.

Nie mówie że nie :mrgreen: sam mam niby pickera Robinsona do 25g a rzucam nim koszykami 80-100g :)

Summer pisał że rzucał na spokojnie koszykami 120g to pomyślałem że może to być ciekawa pozycja feederowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah na urodzinki zakupiłem sobie echosonde bezprzewodową fish finder. Mam nadzieje że w tym roku obadam nią wiele miejscówek. Teraz muszę kupić jeszcze jakiś badziewny tani spining do niej i jak tylko zrobi się ciepło pierwsze testy nad wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragon milenium x-fine 2.70 m 2-12g

Kolowrotek Team dragon manta fd820it

Salmo slider 7 cm płoć , Salmo sting 6 cm,Salmo thrill 7 cm i 9cm, Salmo pick 9 cm i 11cm(łamaniec), Salmo frisky 7cm.

Dragon v lures 15cm buster kilka fatty w roznych rozmiarach kilka reno killerow,zaneta dragona na karpia.

Plecionka Team dragon electra 0.06 4.10 kg

i to by bylo na tyle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BROWNING Kołowrotek BLACK MAGIC FD pojemnośc szpuli 70 m 0,18

TRAPER Spin Past SZCZUPAK 15ml

DRAGON Atraktor V-Lures Shock Bite SZCZUPAK 15ml

OWNER S-335 Hak z przyponem nr10

OWNER S-335 Hak z przyponem nr12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.