Skocz do zawartości
tokarex pontony

Co nowego kupiliscie...


Tomek_N

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Dziś doszło łóżko X2 Eco Bedchair Revolution, podbiedak Cormoran XL de Luxe, żyłka Daiwa Infinity Duo 0,33 1060m oczywiście nowe logo (licząc na to że będzie świeża), dwa butt gripy Cormorana i bielizna termoaktywna PolarTrack.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kupiłem wędkę do lekkiego spinningu

Dragon Millenium Perch.

Dł. 2,45 Od 4 do 14 gram wyrzut.

Cena 190zł. Czyli kij nie z górnej półki ale może 3 sezony wytrzyma.

Zobaczymy jak sprawi się w tym sezonie,oczywiście przy łowieniu z brzegu bo z łodzi stosuję krótsze wędki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wędka TRABUCCO INSPIRION PW FEEDER 420 HH

http://allegro.pl/trabucco-inspirion-pw-feeder-420-hh-wysylka-0-zl-i1531163406.html

http://img192.imageshack.us/i/tnp4070194.jpg/

Kołowrotek spro passion 740FD

Żyłka Dragon Maxima Carp & Feeder 0,23mm

Tylko mam pewne wątpliwości co do wędki czy nie jest to czasem podróbka, kupiłem ją spod tego linku co podałem. Moje wątpliwości wzięły się z dwóch powodów:

-pierwszy to że sprzedawca pisze o gwarancji a dostalem tylko paragon, żadnej karty

gwarancyjnej nie otrzymałem.

-drugi to natomiast to że napisy nie są wylakierowane tak jak miało to miejsce w mojej Team Daiwie HF2, a wygląda to poprostu tak jakby były to poprostu zalakierowane naklejki! Wydaje mi się że w kiju za takie pieniądze nie powinno to mieć miejsca. Niestety nie mam jak tego sam sprawdzić, ale jakby ktoś spotkał się z tym kijem lub innym feederem trabucco gdzieś w sklepie to będę bardzo wdzięczny za sprawdzenie czy one tak poprostu mają.

A tutaj zdjęcie jak to wygląda chociaż może być to słabo lub całkiem nie widoczne:

http://img812.imageshack.us/i/tnp4070196.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma feeder Daiwa do wędek Trabucco :?: Zalakierowane naklejki to nic takiego, w tym przedziale cenowym trudno oczekiwać ręcznie kaligrafowanych napisów. :roll: Ten sprzedawca raczej nie sprzedaje podróbek, bo współpracuje z importerem(Lorpio) i ma pełną ofertę, poza tym prowadzi sklep internetowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma feeder Daiwa do wędek Trabucco :?: Zalakierowane naklejki to nic takiego, w tym przedziale cenowym trudno oczekiwać ręcznie kaligrafowanych napisów. :roll: Ten sprzedawca raczej nie sprzedaje podróbek, bo współpracuje z importerem(Lorpio) i ma pełną ofertę, poza tym prowadzi sklep internetowy.

Nie mają nic wspólnego, tak tylko podałem jako przykład. No to trochę mnie uspokoiłeś, więc pewnie to nie jest podróbka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petryk_05, Jeżeli chodzi o tego sprzedawcę to możesz być spokojny ... Kupowałem u nich niejednokrotnie i na pewno jakiegoś chłamu typu podróbki by nie wciskali ... Dziś bede w sklepie i z tego co pamiętam to mają tam te inspirion-y to zobacze jak to w sklepie wygląda i jeszcze Ci napisze !! :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petryk_05, Jeżeli chodzi o tego sprzedawcę to możesz być spokojny ... Kupowałem u nich niejednokrotnie i na pewno jakiegoś chłamu typu podróbki by nie wciskali ... Dziś bede w sklepie i z tego co pamiętam to mają tam te inspirion-y to zobacze jak to w sklepie wygląda i jeszcze Ci napisze !! :cool:

Wielkie dzięki panowie, już jestem spokojny że wszystko jest ok. Ogólnie wędka nie wygląda na żadną bazarówkę. Więc pewnie wszystko jest ok, tylko wyciągnąłem zbyt pochopne wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie dopiero czekają konkretne zakupy ponieważ dopiero wchodzę w świat wędkarstwa. Mam zamiar kupić malutki zestaw za małe pieniądze.

http://allegro.pl/zestaw-okuma-80-carbon-mixture-gratisy-prezent-i1540115933.html i pytanie też do was czy dla prawdziwego amatora i początkującego wędkarza wystarczy coś takiego??

Ja lubię łowić na spławik i grunt no i teraz karpiostwo mnie wciąga.

Do tego muszę kupić haczyki, spławiki zanęty, kulki proteinowe i wiele innych. W sobotę opanuję sklep wędkarski. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R23, szczerze odradzam podobne zestawy z Allegro, są one miernej jakości. Kołowrotek po kilku wypadach będzie się nadawał do wyrzucenia :( Pomijam już takie wady jak: plątanie żyłki (nagminne w takich kołowrotkach), hamulec działa tak jakby nie działał, źle nawija żyłkę.

Co do wędki, jestem pewien że bardzo szybko odkleją się przelotki, ponadto takie wędki są podatne na złamanie przy silniejszym wymachu.

Reszta to tanie gratisy.

Radzę Ci przejść się do wędkarskiego i kupić troszkę droższy sprzęt ale za to z gwarancją.

Oczywiście na ten sprzęt, też możesz łapać ryby, ale moim zdaniem możesz zniechęcić się do wędkarstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz komfortowo łowić i na spławik i na łapać karpie z gruntu to radziłbym Ci kupić dwie wędki. Jedną spłąwikówkę np. Mikado Golden Bay na Allegro już od 39 zł.. Co do karpiówki to odradzam Ci sprzęt teleskopowy. Z tańszych wędek mogę ci polecić Mikado Trython Carp, dość solidne wędzisko, kosztuje ok. 70 zł. Mam taką jedną i jak za te pieniądze jest ok.

Co do kołowrotka to tutaj sprawa się bardzo komplikuje, wielu poleca kołowrotki Shimano catana, jako dobry kompromis cena/jakość. Do karpiówki na Twoim miejscu brałbym rozmiar 4000 - jest mocniejszy i wejdzie więcej żyłki, ale jest cięższy. Jednak, jeżeli chcesz łapać na niewielkich (kilkadziesiąt m) odległościach, stosunkowo nieduże karpie, kup jeden kołowrotek schimano catana rozmiar 2500 (od stu kilku zł. na allegro), do tego dwie wędki: spławikówkę i karpiówkę.

I zwyczajnie montuj kołowrotek do tej którą chcesz łapać.

Ja bym tak zrobił. Może ktoś będzie miał lepsze rady dla Ciebie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#Stacho jedną wędkę mam taka prosta kosztowała jakieś 100zł z kołowrotkiem i jej używam do spławika więc szukam wędki i kołowrotka do karpiówki. Ja naprawdę dopiero zaczynam wędkować i no nie ukrywajmy się od razy nie wydam kupy kasy na sprzęt. A powiedz mi na karpie lepiej żyłka czy plecionka ? i jaką grubość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.