Skocz do zawartości
tokarex pontony

kolor


Eksist

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Myślę że kolor ma niezbyt duże znaczenie w zanęci ale może się mylę wg mnie większe znaczenie jak nie najważniejsze w zanęcie ma "treść" tj. pinka, kuku czy pszenica bo to one tak naprawdę utrzymuje rybę w łowiski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem nie raz że wczesną wiosna powinno się stosować czarną zanęte, późną wiosna wielu wędkarzy stosuje czerwoną zanęte (te przypadki na pewno dotyczą płoci). Ile w tym prawdy?? Chętnie się dowiem :!::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

kolor nety bierzesz jak sie nastawiasz np. na płoć to musi być ciemna lub czerwona jak zeruje jak głupia na leszcz musi być jasna a teraz latem odgrywa teraz atraktor bo jest dużo zielska możesz zawsze wyciągnij zielsko i do wiadra żeby sama woda spadła i do nety daj jakiś atraktorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolor ma poniekad swoj wplyw, nie wiem czy zauwazyliscie ale zwlaszcza ploc dobrze reaguje na kolor czerwony, pinki, mady czerwone a zwlaszcza czerwona zaneta :), tak samo jak na karpia i lina zaneta jak najbardziej zolta... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwony kolor działa drażniąco na płoć to tak samo jak na byka Mówię to zależy od zerowania ryby jak dobrze zeruje np jak latem to czerwona zanęta jest dobra jak jest słonce jak jest pochmurno musi być ciemniejsza :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim łowisku 2 sezony temu była taka teoria że ryby biorą tylko na zanęte w kolorze czerwonym. Ile w tym prawdy??-nie wiem. Ja jej nie stosowałem a wyniki miałem podobne to wszystkich.Moim zdanie ważniejszy jest jej zapach bo ryby na to najbardziej reagują a z tego co wiem kolor jest mniej istotny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaneta Marcela na karpia jest w kolorze czerwonym...niewydaje mi sie zeby kolor decydowal o efektach jakie bedziemy miec, jak bylo pisane zapach duzo wazniejszy . A pozatym na lowiskach na ktoprych lowie woda niejst zbyt przejrzysta, max.widocznosc to do 60 cm. Wiec mysle na 3m (nie mowiac o glebszych miejscach) ryba niezawiele widzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.