Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wasza pierwsza wyprawa na ryby?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio znalazłem zdjęcie ze swojej pierwszej wyprawy na ryby. Miło mi się zrobiło. Bo o tej chwili dawno już nie pamiętałem. Miałem wtedy 4 lata i mój dziadek zabrał mnie ze sobą. Pamiętacie swój pierwszy raz... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Ja pamiętam, że pojechałem z kolegami z klasy, pamiętam gdzie, ale ile ja miałem wtedy lat :? ... chyba to było w szóstej klasie podstawówki, czyli jakieś 12 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Ostatnio znalazłem zdjęcie ze swojej pierwszej wyprawy na ryby. Miło mi się zrobiło. Bo o tej chwili dawno już nie pamiętałem. Miałem wtedy 4 lata i mój dziadek zabrał mnie ze sobą. Pamiętacie swój pierwszy raz... :D

oczywiście że pamiętam...takich chwil nikt nie zapomina ...za każdym razem jadę nad wode by to przeżywać...tylko że czs szybko płynie i niewiem jak wiele razy jest mi to dane ...życze wszystkim nerwusom by mogli to przeżywać.pozdrawaiam mariusz... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

O było to bardzo dawno temu na małej rzece łowiliśmy koble były to rybkiwielkości sumików z akwarium a moją wedką był kij leszczynowy na dole zamiast kołowrotka były wbite dwa gwożdzie na które nawijało się żyłkę miałem wtedy może 7 lat dziś moi synowie zaczynają z troche wyższego pułapu mają lepszy sprzet noi mnie ,powolutku ich uczę podstaw. :wink: Panowie jak se pomyśle jaki klimat temu towarzyszył ,były to piękne niezapomniane chwile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile dokładnie miałem wtedy lat to nie pamiętam, może z 7 - 8, ale pamiętam jak do mojego kolegi przyjechał kuzyn z Reska (takie miasteczko nad Regą) i pojechaliśmy na kąpielisko nad jeziorem Głębokie(jeziorko oddalone o 20 minut tramwajem od centrum Szczecina) od mojego domu nad to jezioro jest ok 5 km. tam podczas różnych zabaw znależliśmy piankę którą były wypchane dzioby kajaków, ów kuzyn - Sławek powiedział wtedy że z tego można zrobić swietne spławiki.

co to są spławiki i do czego służą dowiedziałem się w drodze powrotnej do domu, wtedy też powstał plan na pierwszą "wyprawę wędkarską". Na początek szybki wypad do parku po trzy odpowiednie kije leszczynowe, potem mój przyjaciel z piaskownicy - Rafał wykąbinował kłębek dratwy, ja pobiegłem po szpilki z których miały być haczyki, a Sławek w tym czasie robił spławiki. Jakież zdziwienie było moich kolegów jak zamiast szpilek przyniosłem trzy prawdziwe wędkarskie haczyki (raczej haki takie na węgorza) które znalazłem u babci w kredensie. Wędki mieliśmy gotowe............no prawie brakuje jeszcze ciężarków do wywarzenia spławików - potrzeba matką wynalazku - kapsle od wódki i innych napojów były "znakomite". Wędki są a przynęta??? no to jeszcze tylko wypad po robaki i heja nad wodę. celem naszej wyprawy były okonki chowające się pod łódkami, które nieraz obserwowaliśmy na naszym jeziorku. jakie były efekty? nietrudno sobie wyobrazić, ale muszę dodać że Sławek jednego okonia złapał, jak to zrobił nie wiem. Ja bawiłem się wtedy wyśmienicie i chociaż od tamtej pory minęło już ok 20 lat i sposoby łowienia trochę się zmieniły nadal tak samo świetnie się bawię. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

wtedy miałem około 7-8 lat ojciec pociągną mnie na stawy na rybki. łapałem na spining bo muj ojciec do dziś jest spiningistą :D a ja nie..heh. i wtedy złapałem swojego pierwszego okonia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

u mnie niema co wspominać 2 lata temu na jeziorze (nazwy nei znam) na mazurach u wójka

poszliśmy z kuzynostwem łowić okazy a wtedy pierwszy raz miałem wędkę w ręce

wszyscy łowili okonie a ja złowiłem leszcza ponad 0,5kg

ale to był okaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.