Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kołowrotek do średnio-ciężkiego spiningu??


symbolic

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 281
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam

Otóż mam na oku Kołowrotek Dragon Millenium HI-TECH FD 720i i chciałbym się dowiedzieć czy ten kołowrotek jest wart zakupu i czy zdoła przetrwać więcej niż jeden sezon.

Byłem w wędkarskim i przymierzałem go do wędki Dragon mystery turbo spin i według mnie bylby to dobry zestawik.

Koszt tego kołowrotka w wędkarskim to 145zł a na allegro od 80 do 130zł.

Bardzo proszę o wypowiedzenie sie o tym kołowrotku posiadaczy tego sprzętu jak i osób które miały styczność z tym kołowrotkiem.Ewentualnie proszę o doradznie innego kołowrotka w podobym przedziale cenowym.

Pozdrawiam Sero92

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sero92, napewno nienajgorszy młynek, pomacaj go sobie w tym wędkarskim dokładnie pod kątem luzów i kultury pracy, a 70zl+przesyłka(normalnie koło120zl) jest dość przemawiającym argumentem, znam co najmnie jdwa wysylkowe źródła z tą ceną. nadwyżki budżetu możesz wpompować śmiało w kijek, bo nawet jakbyś miał w granicach 150zł to cudu z kołowrotka nie wyszukasz.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jak wyżej, poszukuję kołowrotka do ciężkiego spinningu do 150PLN. Kwota nie jest za duża... ale póki co tyle moge przeznaczyć. Przed wszystkim chciałbym by służył mi na dłużej. Polecacie cos??

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Który kołowrotek radzicie kupić do średnio-ciężkiego spiningu szczupakowo-bolniowgo?

Nie mówci odrazu Exage, tylko prosił bym o jakieś porównanie.

Dragon Viper FD820iT

http://allegro.pl/item735703095_dragon_viper_fd820it_chi_12_07_820.html

SHIMANO NEXAVE 3000 S FB

http://allegro.pl/item729428170_kolowrotek_shimano_nexave_3000_s_fb.html

Shimano Exage 3000 S FB

http://allegro.pl/item737123821_kolowrotek_shimano_exage_3000_s_fb.html

Spro Blue Arc FD 920

http://allegro.pl/item733855189_kolowrotek_spro_blue_arc_fd_920.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam

Przeszukalem forum pod katem fin-nor i finnor ale niczego nie znalazlem. Zakladam wiec nowy temat. Czy ktos ma doswiadczenia z kolowrotkami marki Fin-Nor (http://www.finnorfishing.com/). Szegolnie tymi o stalej szpuli. Mnie wczoraj ponioslo i zakochany w klasycznym wygladzie i zaskakujacych rozwiazaniach technicznych Fin-Nor Multilite ML3000 zamowilem go.

Tutaj malutka broszurka o Fin-Nor Megalite:

1600.jpg

Czy ktos z Was uzywal tych kolowrotkow w praktyce? W Niemczech sa do nabycia za relatywnie wysoka kwote (wymieniony model w granicach 200EUR), ale sprowadzony z USA kosztuje okolo 100EUR. Jak sprawdza sie korkowy hamulec w tych mlynkach i jak go konserwowac?

Serdeczne dzieki za wszystkie informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 3 months later...

witam

mam wędkę dragon pike 35g 2,75 korzystam z kreciola schimmano catana 4000 nie pasuje mi ten kołowrotek jest za duży chce kupic cos mniejszego szpula 3000 max 3500 a catanke przerzucę do feedera może ktoś tez łowi taka wędkę i coc będzie mogł pomoc szukam kreciola tak do 400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Polecam team Dragon z serii 9 rozmiar 930 lub 935,koszt około 300pln. Sam mam 930 już 3 sezony ,łowie tylko na plecionki ,zero problemu z ich nawijaniem.Na plus także 5 lat gwarancji.Klasa wyżej to Penn Slammer kręcioł nie do zajechania cały metalowy,przekładnia na ślimaku,rozmiar 260 lub 360.Minusy to cena około 600pl,brak zapasowej szpuli(cena dodatkowej 150pln).Nie jest także zbytnio urodziwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Klasa wyżej to Penn Slammer kręcioł nie do zajechania cały metalowy,przekładnia na ślimaku,rozmiar 260 lub 360.Minusy to cena około 600pl,brak zapasowej szpuli(cena dodatkowej 150pln).Nie jest także zbytnio urodziwy.

Urodziwy faktycznie nie jest, ale to maszynka nie do zajechania. Cena też nie jest wygórowana, zważywszy na to ile lat Ci będzie służył....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam

Na początku chciałbym się przywitać na nowym forum :)

Pod koniec maja wybieram się na swoją pierwszą wyprawę do Szwecji :D, powoli kompletuje sprzęt który pozwoliłby mi wyciągnąć jedną z tych słynnych metrówek. Mam dwie wędki jedną której używam również w Polsce - Mitchell 10-30 g typowa wędka na szczupaka, sztywna o akcji szczytowej. Druga wędka to kupiona do trolingu oraz "próby" połowienia jerkami Konger Black Tiger 20-80 g (jak mi się spodoba łowienie tymi przynętami napewno będę chciał kupić zestaw castingowy). Przyszła teraz kolej na kołowrotek, chce na niego przeznaczyć około 250 zł. Mam zakupioną plecionkę barkleya o wytrzymałości 19 kg. Mamy dwa typy i jeden który wpadł mi w oko przed chwilą, ale naprawdę nie potrafię się zdecydować :P

1. Cormoran Black Star 9PiF 3000 (ten znalazłem przed chwilą)

http://allegro.pl/item970640334_cormoran_black_star_9pif_3000.html

2. Pfluger Medalist (model 35 lub 40) - tu mnie trochę jego waga odpycha

3. Team Dragon FD 935 iZ

Który byście sami wybrali albo mi polecili? A może jakieś inne typy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grazn, Cormorana od razu sobie odpuść. Cytując "klasyka" ( :mrgreen: ) to drewno.

Z podanych przez Ciebie, wybrałbym Pfluger Medalist.

tu mnie trochę jego waga odpycha

Kołowrotek do ciężkiego spina musi swoje ważyć. Poza tym czy te 350-370 g to tak wiele? Shimano 4000 ważą niewiele mniej a Daiwy potrafią ważyć nawet więcej.

Zwróć jeszcze uwagę na kołowrotek Okuma Epix Pro EPF 30 http://www.allegro.pl/item962267365_okuma_epix_pro_epf_30.html To dobry kręcioł za niewielkie pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grazn, Cormorana od razu sobie odpuść. Cytując "klasyka" ( :mrgreen: ) to drewno.

Z podanych przez Ciebie, wybrałbym Pfluger Medalist.

tu mnie trochę jego waga odpycha

Kołowrotek do ciężkiego spina musi swoje ważyć. Poza tym czy te 350-370 g to tak wiele? Shimano 4000 ważą niewiele mniej a Daiwy potrafią ważyć nawet więcej.

Zwróć jeszcze uwagę na kołowrotek Okuma Epix Pro EPF 30 http://www.allegro.pl/item962267365_okuma_epix_pro_epf_30.html. To dobry kręcioł za niewielkie pieniądze.

Dobra to cormoran odpada ;), a który rozmiar Pflugera byś wybrał do zadań które opisałem 35 czy 40?

Myślicie, że ta okuma by wytrzymała? Bo cena jest kusząca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a który rozmiar Pflugera byś wybrał do zadań które opisałem 35 czy 40?
raczej 40, 35 ma trochę małą pojemność szpulki. A prawdopodobnie 40 od 35 różni się tylko wielkością rotora i szpuli.
Myślicie, że ta okuma by wytrzymała? Bo cena jest kusząca.
Ja swoją katowałem do trollingu w Szwecji i w Polsce, do trociowej orki i ...... nadal to robię, a kręcioł ma już chyba ze 3 lata :cool: Ostatnio nawet dokupiłem sobie drugą w rozmiarze 20 :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że słabo dosyć nawija żyłkę
zdarza jej się ale wystarczy dobrać odpowiednią grubość podkładki.
Dużo zabawy jest z podkładaniem czegoś na szpulę?
Nie, trzeba tylko założyć cieńszą podkładkę pod szpulę, lub (ja tak zrobiłem) zeszlifować trochę oryginalną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.