Skocz do zawartości
tokarex pontony

spining do 150 zl.. prosze o ocene propozycji


sseba1

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 234
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja nie przeczę trini, że to co podałaś ma sens. Jeśli chłopaka nie stać narazie na nic innego to napewno może sobie takim sprzętem połowić. Ale pakowanie mu do głowy że kołowrotek za stówę to średnia klasa sprzętu jest nie fair. Kto ile ma w kieszeni nie ma tu nic do rzeczy.

Powiało teraz troszkę chłodem
Spoko, trini, od czasu do czasu tak się ze mną droczy, tylko brakuje jej trochę gracji :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, trini, od czasu do czasu tak się ze mną droczy, tylko brakuje jej trochę gracji

ale przynajmniej poczucie humoru posiadam :twisted:

Kto ile ma w kieszeni nie ma tu nic do rzeczy.

Oczywiście, że ma i jednocześnie nie ma.

Klasa niska kołowrotków to ceny w granicach 30-50 złotych.

No powiedzmy, że kołowrotek za 100 pln to jest dolna półka klasy średniej. Ale jest to klasa średnia.

Górna półka to pewnie ze 300 pln.

A klasa wyższa to w moim przekonaniu od 400-500 pln w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy za 150 da sie kupic rozsadne wedzisko i kolowrotek i plecionke pod spinning? Chcialbym zapolowac na szczupaki i sandacze
będzie ciężko tzn. kupić to coś zawsze kupisz tylko należy sobie zadać pytanie, czy będę często na rybach czy raczej od wieliego dzwona. Jeżeli to drugie to na każdy element zestawu po 50zł :roll: coś byś wynalazł. Proponuję trochę dozbierać i kupić "średniej" klasy sprzęt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że wszystko oddzielnie bedzie kosztować po 150 zł.

dobrą plecionkę można kupić już za 70 złotych ;)

Kołowrotek za 100

a wędkę...

no gdzieś za 200 :)

I to będzie średnia klasa sprzętu.

Jak zaczynałem swoja przygodę ze spinningiem to wędki robiło się z pretów z włókna szklanego (trzeba to było wszystko ładnie pilnikami wyprofilować) zakładało się przelotki a kołowrotki to były ruskie klasy delfin :lol: i był to sprzęt nie do zdarcia a jak sie przy tym ręka wyrabiała :grin::grin: z czasem zdobyłem spinning Germiny i kołowrotek Rex i była to już pełnia szczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co polecacie na poczatek??
Na początek proponuję unikać firmy Jaxon :twisted:
I jaka jest roznica miedzy żyłka a plecionka?
Plecionka jest mocniejsza i zupełnie nie rozciągliwa. Nie oznacza to jednak że jest automatycznie lepsza. Znajdziesz na tym forum masę rozważań z cyklu "żyłka czy plecionka".
Mozecie podac jakies przykladowe zestawy od A do Z??

dominik, nie ma tak lekko, zależy gdzie i na jaką rybę się możesz nastawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek proponuję unikać firmy Jaxon

a ja bym właśnie polecił Ci kij Jaxon favourite spin 5-20, 270cm kosztuje coś ok. 80 zł, był to jeden z moich pierwszych kijów spinningowych i słuzył mi dzielnie, ba służy do dzis, a ile uderzeń o łódź czy drzewa dostal i nic nawet powloka lakieru się nie uszkodziła, choć mogłem trafić perełke wśród lipy jaką ogólnie jest Jaxon!!!

Na szczupaka, sandacza i okonia

przy ciężarze wyrzutowym ok 5-25 gr mniej więcej wyśrodkujesz swoje oczekiwania.

co do kołowrotków to nie doradzę nic w tej cenie (shimano catana ok 100zl byłby ok), ale z niskiego przedzialu cenowego nie miałem nic innego, więc się nie wypowiem.

myślę że na początek jeśli chcesz zaoszczędzic zrezygnuj z plecionki i kup dobrą żylkę (np, Trabbuco ok 15zł lub Sneck10-12zl) zaoszczedzisz kupę kasy, a nie będziesz mieć problemów z kiepskimi plecionkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy za 150 da sie kupic rozsadne wedzisko i kolowrotek i plecionke pod spinning?
Nie.

Jasne! Każdy początkujący wędkarz to milioner, który na sprzęt za 100zł nawet nie spojrzy. Ja też nie spojrzałem, bo stać mnie było na aż 250zł, i to po dwóch miesiącach niepicia alkoholu (60x 4 zł piwo w knajpie= Dragon Millenium Pike :mrgreen: ).

Nie załamuj początkujacych wędkarzy (często nielatów) i coś im poradź, zamiast swojego wiecznego "NIE".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie załamuj początkujacych wędkarzy (często nielatów) i coś im poradź, zamiast swojego wiecznego "NIE".

Tomaszek prawdę napisał, a ty masz mu to za złe :?:

nie dodał co prawda, że na "nierozsądne" wędki i kolowrotki też można łowić (mało komfortowo - ale można). nie napisał również, że warto (moim skromnym zdaniem) uczyć się na tym tanim sprzęcie bo niestety nauka na błędach kosztuje....często tyle co nowa wędka czy kręcioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy początkujący wędkarz to milioner, który na sprzęt za 100zł nawet nie spojrzy.

Biednego nie powinno być stać na kupowanie tanich rzeczy, bo będzie kupował dwa razy i za każdym razem wędkował dziadostwem.

Jeżeli na prawdę nie masz możliwości zwiększenia budżetu i chcesz coś kupić 'na siłę', - wędka z c.w. 5-25g, 2,7m - za 25 zł picker jaxon advance, za resztę kup najlepszy kołowrotek z danego przedziału cenowego, plecionke sobie daruj, wystarczy żyłka, w zasadzie dwie - cienka i trochę grubsza - będziesz zmieniał szpule w kołowrotku. Miękką szczytówkę dasz na okonia, grubsze na coś większego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Wedkarze. Do wszystkiego należy dochodzić drobnymi kroczkami. Zapewne większość z nas zaczynała od tańszych zestawów (np. bazarowych) i też były wyniki. Nie jest sztuka zakupić wszystko z górnej półki cenowej i np. po roku czy dwóch zaniechać wędkarstwa. Kupno lepszego sprzętu przychodzi wraz z rozwojem pasji i nabytym doświadczeniem. Np. w ubiegłym roku sam byłem swiadkiem utraty zestawu karpiowego przez młodego wedkarza który nie dopilnował brania i karp uciekł z całym jego dorobkiem, a zestaw był niczego sobie. Widziałem też gości z całą gamą nowości sprzetowych, którzy nie robili wyników, a tylko szpanowali. Sprzetem powiedzmy za 100 - 150 zł też można z powodzeniem łowić ładne okazy jeżeli ma sie do tego odrobinę pojęcia.Dlatego też moim zdaniem lepiej na poczatek kupić tańszy sprzęt i na nim się rozwijać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej bedzie ciężko. Karpiówka jest dosyć masywną i długą wędką więc bedzie nią trudno odpowiednio manewrować. Lepiej na poczatek kupić spinnig "bazarowy" i poćwiczyć, a wydatek bedzie niewielki - sadzę że do 30 zł kupisz namiastkę kija spinningowego. Jezeli Ci się spodoba ta metoda wędkarstwa to w myśl zasady "od rzemyczka do koniczka" :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jony, Może, jak już musisz to na początek ...kij + kołowrotek z serii Shimano Alivio ? i do tego jakąś żyłkę 0,28...(nie wiem czy kije z tej serii nie są zbyt miękkie jak na rzekę) :?:

Choć w opcji "max-ekono-zdroworozsądkowej" za te 110-120 zł wziąłbym kręciołek np. Okuma Avenger , a kij kupiłbym w późniejszym terminie też za podobne pieniądze.

Ps. Rozumiem, że niestety nie masz od kogo pożyczyć starszej wędki spiningowej :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mam już coś zaproponować to zerknij na ten zestaw: Wędka Konger Aviator Spin 2,7m. c.w. 5-20g. cena ok.80zł lub Wędka Konger Aviator Spin 2,7m. c.w. 8-30g. cena ta sama do tego kołowrotek Kołowrotek Okuma Zeon RD 30 (ma 5 lat gwarancji to nawet jak to nie jest szczyt techniki możesz go przez długi okres czasu reklamować :mrgreen: gdybyś go zajechał) cena ok 110 zł. Daje to łączną kwotę ok 190zł do tego proponuję, żyłkę a nawet dwie jeśli chcesz łowić również okonie np. wg. mnie jedne z lepszych trabucco cena ok. 15zł za krążek. Zamykasz się w kwocie 220zł jak dobrze się rozejrzysz to może kupisz jeszcze taniej. Co do kongera to wiele dobrego pisałem o aviatorze okoniówce sam taką ostro użytkuję natomiast okuma 5 lat gwarancji w niskim przedziale cenowym to dość ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:oops::oops::oops:

Te porady dotyczace kupna sprzętu kierujcie do Wito, bo to on jest w potrzebie (kilka postów wyzej). Jeżeli chodzi o mnie aktualnie mam sprzęt średniej klasy, który całkowicie mi wystarcza. :wink: Łapię drapieżniki juz bardzo długo i dorobiłem się już kilku kijów na rózne okazje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.