Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

spining do 150 zl.. prosze o ocene propozycji


sseba1

Rekomendowane odpowiedzi

c.w. 10-40 i długość 2,70

myślę że ten będzie bardziej uniwersalny jeśli chodzi o szczupaki (np. gnom 3 - to 30 gr, a większe gumy czyli 10-12 cm należy obciążyć głowkami 10-20 gr.zależnie od wody, więc będzie ok.

za sandalem również z nim pochodzisz, ale z okoniem bedzie już trudniej -mniej brań wyczujesz.

ja poraz pierwszy łowiłem kijem dragon mystery 10-35 gr, 2,70 cm i był bardzo poręczny, fajnie się rzucało - woblery ok 12-15 gr leciały niczym pocisk na mega odległości, a lekkimi przynętami ok 7-12 gr też rewelacyjnie się rzucało, kijek w sumie ok, tylko że ma wzmocniony blank przez co jest trochę cięższy od standardu, ale da się przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 234
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam jaki waszym zdaniem bylby najlepszy spinning za około 130 zł z c.w około 15g i długościa 2.4 m

Dodam że będę łapał na paprochy itp i chcialbym aby brania byly dobrze widoczne (sezon sandaczowy wkrotce :twisted: ) Jak znacie jakies dobre spinningi do około 130 zł to prosiłym aby wypowiadac sie w tym temacie

A co sądzicie o tych wedziskach

MIKADO COMPETITION NEEDLE UL SPIN 240cm

MIKADO COMPETITION PERCH SPIN

MIKADO DIAMOND

DRAGON MYSTERY XT ULTRA LITE 2,40m 2-15g

DRAGON MYSTERY XT CONTACT JIG

DAIWA PROCASTER

Shimano Catana BX 240 L (2008)

Cormoran Carb-O-Star X Jig 2,4m 3-15g lub 5-20g

Dodam na koniec tyle ze spinning będzie przeznaczony do połowu sandaczy, okoni i sporadycznie szczupaka.Łowie na nieduże przynęty przeważnie 2-8g .Chciałbym aby na wędce można było odczuć brania sandaczy, okoni, szczupaków.

Tylko teraz zastanawiam sie czy lepiej było by brać wklejankę jak sądzicie ??

I z jaka akcja szczytówki najlepszy byłby spinning?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WĘDKA SHIMANO CATANA BX SPINNING L 3-15g. Nie jest droga, a całkiem pozytywna. tzn najmniejsze brania dobrze widoczne są na szczytówce i wędka ma dobra akcje. CW. takie jak chciałeś i długość też. Mój kumpel ma identyczną i naprawde jest fajna.

Pozdrawiam

Jeszcze wracając do sedna, czyli do osoby która postawiła ten temat, to na początek napewno kupisz taki zestaw. Tylko na początek plecionka chyba nie będzie Ci potrzebna, wystarczy dobra żyłka.

WĘDKA SHIMANO ALIVIO AX SPINNING M 10-30g ten kijek

KOŁOWROTEK CORMORAN RODEO GT 5Ai 1500 4BB+1RB i ten młynek na początek Ci spokojnie starczy. Każdy jakoś zaczyna. Nie wiem Tomaszek czy ty pierwszy zestaw kupiłeś za 1000zł ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WĘDKA SHIMANO ALIVIO AX SPINNING 240 ML 5-20g

WĘDKA DRAGON MYSTERY ULTRA LITE 2-15g

WĘDKA SHIMANO CATANA BX SPINNING L 3-15g

Nic lepszego moim zdaniem nie znajdziesz już niż któraś z tych trzech, oczywiście można się kłucić, bo są porównywalne modele tych samych marek... Ale proponuję wybrać ci z tych trzech. Nie kupowałbym Mikado na twoim miejscu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też sie podczepie pod ten temat :)

Może ktoś mógłby wyrazić opinie jaki zestaw by był odpowiedni, czytalem wszystko co tylko sie dalo o spinningach/zestawach i jestem pewien, że to ma być takie cw i taka długość, teraz zależy mi tylko na waszych opiniach, jeszcze nie mialem w rece żadnego z nich co prawda, ale chce sie ugruntować i upewnić na forum.

Cathana bx M 270 cm / c.w 10-30

Konger Aviator Spin 270cm / c.w. 8-30g

TIGER CROSS MAXX UL 270cm / c.w 7-25gr

Najcześciej bede używał 12-15gram główek + gumki :P

obrotówki 4ki i trójki moze jakies średnie wahadłówki

Główny cel szczupaki na małych zbiornikach retencyjnych + rz. Kamienna i czasami wisła

Kij ma być uniwersalny, na 90% będzie pracowal z Shimano cataną 2500.

Za często nie będzie używany ponieważ, moje wędkarskie wyprawy w 80-90% to fedder ;)

Być może w nocy od czasu do czasu popróbuje takim zestawem powkurzać sandacze ;)

Dziś może coś obmacam z tych kijaszków, a kupie mysle około 1 czerwca, wiec jeśli macie jakieś propozycje, spostrzeżenia (oczywiście nie wykluczam innego zestawu) to piszcie był bym bardzo wdzięczny ;)

Pozdrawiam Krzyś ( uffff jeszcze tylko ustny anglik i polski, historia,polski,angielski do przodu okolo 60-80% no i nieszczęśliwy wos rozszerzony ciężko mi powiedziec ile..., byle by jak najwięcej hihi)

ps. Nie namieszajcie mi zabardzo hihi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
a dodam może że łowie małe szupaki w jeziorach.

jeżeli nie są to zarośnięte jeziorka to polecam kije o długości 2.7m - większe pole manewru, dalsze rzuty, większa precyzja prowadzenia.... chociaż to dość indywidualna sprawa i może wolisz 2.4m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy będę mógł na ten kołowrotek nałożyć plecionkę, nic sie nie stanie ?

ja mam plecionke na catanie 2500 i wszystko jest wporzo, nie plącze sie nic ani nic sie nie psuje, bardzo wygodnie łapie mi się tą cataną......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja dodam tylko że niedawno kupiłem sobie konger Aviator spin CW 8-30 2.70cm i drugi bratu tylko 2.40cm i naprawde jestem z niego zadowolony,mam już na nim wyciągniętych parę ładnych szczupaków,okoni i parę pstrągów,kij ładnie pracuje,dobrze czuć każde branie zwłaszcza w wedzisku 2.40 jest nieco czulszsze,jak za te pieniądze naprawdę polecam,a kołowrotek do niego kupiłem Drgon Viper RD i także sobie póki co chwalę,lekko pracuje i nie plącze żyłki.w tej cenie godny polecenia,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze i 100 raz napisze ale teraz juz po testach

polecam

Shimano catana BX 2,7m 3-15cw

oraz kreciol cormoran Rodeo gti 11pIF

zestaw okolo 200PLN

do tego ztleczka dragon Maxima SPINN & CAST

zestaw super kade branie widoczne

kolowrotek super cisza przy kreceniu

zyleczka nie pamieta zwijania

po prostu extra

jeszcze raz polecam wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam to mój pierwszy post na tym forum, więc proszę o wyrozumiałość:)!

Chce zakupić zestaw chciałbym kupić zestaw do spiningowanina i coś, czego nie cierpicie w miarę uniwersalny:), łowię na średnie gumy chciałbym łapać okonie, szczupaki i sandacze, jeziora ewentualnie warta oba miejsca z brzegu. Mój budżet jest bardzo ograniczony, więc nie chce wysłuchiwać, że to za mało ż za tyle się nie da itd. itp.:) jak się wciągane lub trafie w totka kupie sprzęt za 200 narazie mam max 150 pln, mało, ale czytając inne posty spróbuje coś kupić i na to złowić.

Proszę o pomoc użytkowników okumy, kongera i mitchella o podpowiedź.

Moje typy to:

KONGER CARBOMAXX 2,70m 10-25g

MITCHELL PREMIUM SPIN 270cm 15-40 GR

Ewentualnie

KONGER AVIATOR SPIN 2,70m do 8-30g

Co do kołowrotka to?

Coś z okumy raczej napewno niska półka czyli

Okuma Sting Ray 40

OKUMA LEXSAN PRO RD 30

Okuma Silvara Pro RD 30

Myślałem też o Konger Primax i KONGER IMPERIAL FIGHTER 510 prosiłbym użytkowników o opinie.

Skłaniam się w stroną tylnego hamulca ponieważ innego nie znam:) na innym nie pracowałem, wiem że doświadczeni wędkarze go zachwalają mam pytanie dlaczego? I czy mógłby mi koś wytłumaczyć różnice przełożeń bo tego nie rozumiem:)

Dziękuje wszystkim z góry za zainteresowanie tym tematem i wszelkie podpowiedzi bardziej doświadczonych ode mnie oraz użytkowników w/w sprzętu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czy mógłby mi koś wytłumaczyć różnice przełożeń bo tego nie rozumiem:)

Im większe przełożenie ma dany kołowrotek, tym więcej razy szpula obraca się przy jednym pełnym obrocie korbką, czyli zwiniesz więcej żyłki ;) Przykładowo 1:4 --> 1 obrót korbki, 4 obroty szpuli

A co do hamulców-tylni jest chyba praktyczniejszy, a przedni precyzyjniejszy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im większe przełożenie ma dany kołowrotek, tym więcej razy szpula obraca się przy jednym pełnym obrocie korbką, czyli zwiniesz więcej żyłki

dodajmy jeszcze, że te o wyższym przełożeniu mająmniejszą moc - czyli pod dużymi obciążeniami szybciej się zużywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc i za zainteresowanie tematem.

W tej chwili jestem zdecydowany na 99% na Konger Aviator 2,70 8-30g

co do kołowrotka to chyba

Dragon Viper seria 600 lub 800 zobacymy,

mam problem bo akurat nigdzie w koninie nie moge kupic kongera a za kołowrotki troche zdzierają jakby ktoś wiedział gdzie kupić ten sprzęt w mojej okolicy będe wdzieczny za podpowiedź w ostateczności zostaje mi alegro!

Czekam na kolejne sugestje i podpowiedzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam spinninguje juz od 2 lat ale nadal nie mam doświadczenia ze sprzętem dlatego proszę was o pomoc ;] Posiadam Kijek Shimano Alivio 10-30 , 2,40m . Łowie głownie na rzekach. Brda, czasami wisła . Chciałbym kupic kijek z dobra akcja szczytową, ale tez taki zeby wytrzymał klenika czy szczupaczka :P Mam do wydawania 130 zł, Wydaje mi sie że kijek który by mi odpowiadał to cw do-25 długość 240 . Tak szczerze nie znam sie na sprzęcie, Wiec bardzo prosze was o Pomoc . Jeżeli polecaliscie by inne parametry to prosze napisac . Prosiłbym o konkretny model :) Dziekuje :)

PS. Chodzi mi o to aby na kiju były bardzo widoczne brania jeżeli coś źle napisałem to mnie poprawcie :P bo Alivio wydaje mi sie zdeczka sztywny :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj popatrzeć wędki DRAGON i ABU GARCIA cenowo się zmieścisz a wybór duży więc napewno znajdziesz coś dla siebie od ultralajtów po megamocne wędki, mam 3 modele dragona 1-7 uzywam na okonie, klenie 10-30 szczupaki, i 30-70 na sumy i szczupaki, no i abu garcia 15 40 na bolenie cięzkimi przynetami, z kazdej jestem zadowolony więc polecam te firmy...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kisiel_BDG, kijek dobry tylko zalezy na jakie ryby chcesz go uzywac:P

Wedlug mnie na okonie,pstragi dobry,ale na szczupaki troszke za mieki...ciezko sie zacina a i hol nie jest najprzyjemniejszy:P...wiem bo posiadam taki kijek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kilku lat jestem uzytkownikiem kijków dragona i musze przyznac,że jestem bardzo zadowolony. Seria Millenium w porównaniu z innymi kijkami innych firm w podobnym przedziale cenowym moim zdaniem jest rewelacyjna. Z tej serii mam 4 kijki, najczesciej jednak łowie na Millenium Power Jig 2,25 5-25g z opadu. Jest to bardzo mocny kijek i swietnie przekazuje brania oraz kontakt przynety (gumy) z dnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, poszukuję wędziska jigowego w cenie nie przekraczającej 100 złotych, myślicie, że Robinson Xenon Jig Master 2,7m/20g się nada? Może znacie coś lepszego, powiedzcie koniecznie. z góry dziękuję, Sochoń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.