Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zyłka do okoniówki


Lary

Rekomendowane odpowiedzi

Jest jeden temat żyłka do spiningu ale mało jest opisane o cienkich żyłkach. Chciałbym się dowiedzieć jaką byście polecali żyłkę do okoniówki 1-10g (paproch) Chodzi mi o firmę, a może plecionka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Używam Sufix'a Trillenium 0,16 , żyłka trzyma średnice i jest wytrzymała, spokojnie mogę ją polecić.

Plecionka myślę że byłaby jeszcze lepsza, ale i oczywiście jest dużo droższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
  • 2 months later...

Do spina na okonie polecam SMART Dual Band nietania ale za to rewelacyjna - wytrzymała, znakomicie trzyma parametry. Z średnicą nie ma co przesadzać, ja do okoniówki używałem 0,14 i wydaje mi się że jest to optimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Trabucco t-force spinning- najlepsza żyłka w rozsądnej cenie (ok 15 pln 150m). Najgorszy chłam na jaki łowiłem to Dragon milenium okoń (nie wspominam nawet o żyłkach za 5 pln). Jednak polecam plecionki. Ja używam plecionek firmy berkley .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Plecionki to dobre rozwiązanie, trzeba jedynie uważać i kupować te sprawdzone. Najczęściej brak im okragłego przekroju. Co do żyłek to osobiście używam Awa-Shima i bardzo je sobie chwalę, oczywiście to tylko moje zdanie. Polecam może warto spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli plecionka to Sufix Matrix Pro o niby średnicy 0,12mm, niezła na węzłach, miękka, ogólnie jako jedyna z gamy Sufix'a godna polecenia, dodatkowym atutem jest cena..

Co do żyłek zdecydowanie kilka propozycji Stroft 0,14mm, lub Smart MRT Reel Line 0,14 mm, lub 0,12 mm.. Tyle że ja uważam że stosowanie żyłek poniżej 0,14mm średnicy przy połowach okonia jest zupełnie niepotrzebne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli plecionka to Sufix Matrix Pro o niby średnicy 0,12mm,
:shock:
Co do żyłek zdecydowanie kilka propozycji Stroft 0,14mm, lub Smart MRT Reel Line 0,14 mm, lub 0,12 mm.

Podajesz takie same wartości średnic plecionki i żyłki myślę że jeżeli plecionka to tak jak pisałem max 0.08 po kiego ciorta stosować takie grube plecionki na okonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Z plecionką na okonia. Łowię tak cały tegoroczny sezon.

Lecz łowię powierzchniowymi wobkami i tak pletka to zaleta, a tak przy twisterkach, kopytkach raczej bym nie polecał. Żyłka dodatkowo amortyzuje walkę okonia - w sumie to nie żyłka, ale jej rozciągliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wartości średnic plecionki i żyłki

Generalnie jeśli chodzi o średnicę plecionki, ta średnica 0.08mm to w sumie właśnie czorta prawda tak naprawdę średnica jest bardzo różna od 0,08 do nawet 0,12mm, a przy tańszych plecionka to pewnie i jeszcze większy rozrzut.. Ja tylko poleciłem w miarę tanią, miękką plecionkę którą sam stosuję, jak już wspomniałeś że chciałbyś łowić plecionką.. Ale jeśli chodzi i okonia to ja stosuję żyłkę 0.14mm firmy Smart którą poleciłem, bo często zdarzało się tak że przy połowach szczupaka i sandacza na plecionkę Sufix'a 0,14mm, okonie najnormalniej w świecie mi się wypinały (tylko okonie, z holem szczupaków nie miałem problemów), a na tym samym kiju przy użyciu żyłki przy połowie na duże gumy nie miałem żadnych problemów z holem jakiejkolwiek ryby.. Wczoraj byłem na krótkim spacerze za okoniami, złowiłem karpia 4,15kg na kijek 2-12 z żyłką 0,14 mm Smart i nie miałem żadnych problemów z holem.. Więc czy konieczne jest stosowanie plecionki do okoniowego spinningu, być może, jeśli posiada się do tego odpowiedni kij, ma się pewność że zwiększy to ilość zaciętych ryb (a napewno tak będzie) i kij nie będzie kolidował z plecionką podczas holu, co będzie miało wpływ na to że będzie się traciło ryby..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.