Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Elektroniczne Sygnalizatory brań


jarweg

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam wieksze doswiadczenie w lowieniu z bombka

DS dopiero sie uczę i np jak bylem na wisle (wyszogrod) to przy postawionej wedce do gory mialem problem z wychwyceniem odpowiedniego momentu zaciecia

natomiast gdy feeder byl ustawiony rownolegle z brzegiem to mi lepiej szło

szczegolnie w nocy ze swietlikiem na szczytowce :cool:

Na DS szczerze mowiac lapalem tylko na wisle i byly to tylko 2 dni

wiec mysle ze jak troche popracuje to dojde do wprawy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 369
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

DS lepiej sprawdza się przy wietrze sygnalizator to trochę pujście na łatwiznę (oczywiście też to stosuję) Jeżeli jadę z rodzinką nad zbiornik to zakładam sygnalizator przy trzyletnim dziecku raczej trudno patrzeć cały czas na szczytówkę :mrgreen::twisted: Popieram zdanie TOMKA1 że jak brania sa delikatne to zdecydowanie szczytówka inaczej trudno zauważyć branie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DS - jak łowisz płocie itp. lub jak ryby takie jak leszcz sporadycznie biorą

Z bombka - to uniwersaln metoda , na leszcza , karpia ,węgorza itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swing tip to naprawdę super rzecz. Jest bardzo czuła i widać nawet bardzo delikatne brania niewidoczne na spławiku czy gruntówce - sygnalizator bombka. Można tego używać na stojącej wodzie i raczej jak nie ma wiatru lub jest bardzo słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie zakupilem sygnalizator firmy CARP w zologicznym za 40 zł

na allegro juz od 25 zł

regulacja tonow i glosnosci

DLA MNIE BOMBA :mrgreen:

Czy w dzien czy w nocy nie trzeba sie caly czas patrzec na bombke

ja przewaznie jedna wedka na ciezko drugi bat wiec moge sie skupic na ploteczkach

a jak cos sie zacznie dobierac do kuku to zaraz o tym wiem :cool:

zawsze mam ustawiony jak NAJCISZEJ bo po co inforomowac ze u mnie biora :mrgreen:

szczerze polecam i NIE WIDZE ZADNYCH MINUSOW przy normalnym uzytkowaniu

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.balena.pl/product_info.php?cPath=42&products_id=1183 co do tego sygnalizatora to w opisie nic niema o regulacji glosnosci badz tonu. A jak jest w rzeczywistosci posiada on taka opcje czy nie ?? Bo tutaj byla mowa o tych starszych ''kwadratowych'' :mrgreen: i one reg.glosnosci mialy a te maja czy nie?? W sumie tych kwadraciakow niemoge znalezc....

Edit: chyba znalazlem czy to ten ?? kwadraciak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest w rzeczywistosci posiada on taka opcje czy nie ?? Bo tutaj byla mowa o tych starszych ''kwadratowych'' i one reg.glosnosci mialy a te maja czy nie?? W sumie tych kwadraciakow niemoge znalezc....

To po kolei (uwaga, linki w celach poglądowych- sprzedawca nie sprawdzony :!: )

Najproszty bez żadnej regulacji

http://www.allegro.pl/item187582450_sygnalizator_bran_wersja_a_gratis_od_delfin.html

Z regualcją tylko siły głosu

http://www.allegro.pl/item187593195_sygnalizator_bran_wersja_b_gratis_od_delfin.html

Z regulacją głosu i tonu.

http://www.allegro.pl/item187582148_sygnalizator_bran_wersja_c_gratis_od_delfin.html

Chyba od dwóch lat mam ostatnie dwa- śnieg, deszcz, upał- bez różnicy. Na dodatek wcześniej służyły jakieś dwa lata teściowi :shock::lol: Ogólnie nie chcę innych :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero rozpoczynam swoją przygodę z wędkarstwem, dlatego mam pytanie do fachowców o metodę gruntową. Mianowicie co polecacie: drgającą szczytówkę czy używanie elektronicznego sygnalizatora brań. Wędkuję głównie na Wiśle poniżej Zapory Goczałkowice i na samej zaporze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mianowicie co polecacie: drgającą szczytówkę czy używanie elektronicznego sygnalizatora brań. Wędkuję głównie na Wiśle poniżej Zapory Goczałkowice i na samej zaporze.

Witam krajana :razz:

Na Wiśle przy podwyższonej wodzie (a z reguły tylko przy takiej są wyniki) możesz mieć problem żeby gdzieś połowić na "bombkę" z sygnalizatorem. I tu lepiej sprawdzi się DS.

Na samym jeziorze obie metody będą dobre. Z jedną uwagą lepiej zastosować mocniejszy feeder. Ostatnio łowiłem na dużej fali i wietrze i mój z cw 90 gramów z najgrubszą szczytówką pracował na granicy sensownego łowienia :roll:

Duża fala zdarza się dość często i wtedy musisz zastosować mocno dociążone bombki i ciężkie sprężyny lub koszyki żeby połowić. A warto bo z reguły fala oznacza lepsze brania. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to właśnie zakupiłem nowy sprzęt. Może nie najlepszy sądząc z wypowiedzi na forum, ale do nauki musi wystarczyć.

Wędka Favourite Feeder 3,6m, 30-100 g Jaxona i kołowrotek Dragon Viper RD335i.

Mam jeszcze pytanie do tomka1. Jako, że wędkujemy na tym samym łowisku, chciałem się poradzić odnośnie ciężaru koszyczka z zanętą jaki należy stosować na Wiśle poniżej zbiornika. Myślę, że jako początkujący popróbuję najpierw tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy do federa używa się zwykłych podpórek, czy może potrzebne są jakieś specjalne

Możesz i zwyczajnych a możesz takich jak na moim zdjęciu- typowych do feedera

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=2253

Może nie najlepszy sądząc z wypowiedzi na forum, ale do nauki musi wystarczyć.

Nie przejmuj się opiniami, tylko łam kij :wink:

odnośnie ciężaru koszyczka z zanętą

Na niskiej wodzie 30 gramów wystarczy, na wyższej możesz dać spokojnie 50. Mówię o wadze samego koszyka, zakładając że będziesz łowił z rurką i kanciastym koszykiem (kwadratowy lub trójkątny) :wink:

Myślę, że jako początkujący popróbuję najpierw tam.

Od twojej strony na zaporze też są super miejsca choć trudne (zaczepy). Jak masz auto popróbuj od Goczałkowickiej strony za parę dni- ryba powinna się ruszyć. Są jeszcze kanały w Strumieniu i parę innych fajnych miejsc, które sam dopiero poznaję :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tanto to nie ten sygnalizator ten co ja kupilem duzo mniejszy i z dotykowymi przyciskami musze dodac ze bylo ich sporo puki zaczeli sie ludzie na nocki przystawiac wszystkie zniknely czyli ludzie kupuja jak dla mnie warte i dla wiekszosci chyba tez.pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chrzest federka odbył się. Jak na debiut w tej metodzie wyniki przeszły moje oczekiwania - 18 leszczy (15 - 30 cm) + 2 płotki w ciągu 3 godzin. Super sprawa, dzięki za wskazówki rewelacyjna metoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.