Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak skutecznie uzbroić trupka?


omlet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ostatnio (w piątek) wybrałem się na zbiornik zaporowy na sandacza, łowiąc metodą gruntową z martwą rybką. miąłem tylko jedno branie, około godz. 24. Sandacz wziął na dwa razy, zaciąłem przy drugim odjeździe i ... pusto :( Moim skromnym zdaniem źle uzbroiłem przynętę: przekuwałem uklejkę kilka razy hakiem, ostatecznie zostawiając hak pod płetwą grzbietową, grotem ku głowie rybki, po wyciągnięciu zesatwu rybka była bez głowy a grot haka muskał rybkę. Sądzę, że po zacięciu grot haka ustawił się ku przynęcie, co skutkowało pustym zacięciem.

Proszę o porady, jak skutecznie uzbroic sandaczowego trupka? Czy stosować pojedyncze haki, czy też może podwójne kotwiczki (jeden hak mniejszy, drugi większy)?

Ostatnie pytanie, czy skutecznym jest podnoszenie rybki nad dno, poprzez wstrzykiwanie powietrza za poimocą strzykawki lub wkładanie w przynętę lekkich materiałów (np. styropian)??

Serdecznie pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Tomek1, czy Twój sposób gwarantuje niezerwanie przynęty przy rzutach rzędu 60-80 metrów?

Wg Twojej sugestii lepiej jest ustawić hak grotem ku ogonowi.

Jak można skutecznie uzbroic przynętę za pomocą kotwiczki z dwoma hakami?

Co ze "sztucznym" podnoszeniem przynęty nad dno?

Ma ktoś może jeszcze jakieś porady lub sugestie, co do moich zapytań?

Pozdrawiam! :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak łapie na szczupaka z gruntu zakładam zestaw wolframowy,pojedynczy hak idze przy oginie a kotwiczka pod płetwe boczną przednia,groty skierowane ku ogonowi przynęty z tego względu że szczupak bierze rybke od głowy,a i teraz sposób sztucznego podnoszenia rybki,w moim sposobie chodzi o to aby rybka była uniesiona głową do góry żeby szczupaczysko mogło sobie bez problemu łyknąć w środku już martwej płotki nacinam ją nożem otwór około centymetra i wsuwam kawałem pianki albo styropianu ku głowie ale niewiele,no i gra rybka jest ruszana falami i szybko wabi zębatego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek1, czy Twój sposób gwarantuje niezerwanie przynęty przy rzutach rzędu 60-80 metrów?

Nie gwarantuje, ale możesz spróbować.

Moim skromnym zdaniem źle uzbroiłem przynętę: przekuwałem uklejkę kilka razy hakiem, ostatecznie zostawiając hak pod płetwą grzbietową, grotem ku głowie rybki, po wyciągnięciu zesatwu rybka była bez głowy a grot haka muskał rybkę. Sądzę, że po zacięciu grot haka ustawił się ku przynęcie, co skutkowało pustym zacięciem.

Wyobraź sobie jak sandacz ją połyka (od strony głowy oczywiście) i będziesz miał odpowiedź :wink: Po pierwsze przy połykaniu może się zbyt wcześnie dziabnąć hakiem, a po drugie w tej sytuacji zacinasz sandacza kolankiem zamiast grotem :wink::lol:

Wg Twojej sugestii lepiej jest ustawić hak grotem ku ogonowi.

To nie sugestia tylko sprawdzony sposób :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.