Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kołowrotek do 300zł


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 197
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

pflueger medalist vs okuma epix pro fd vs team dragon 9xxx

Mam dylemat, ktory z tych kolowrotkow wybrac. Przeznaczenie to

spinning do 30 g. Medalist podobno bardzo udany, ale i bardzo malo opinii

na jego temat(pflueger jest jeszcze malo popularny w Polsce). Rozmiar

35(170m/0.25mm) jest dosc ciezki - 350g. Team dragon wiadomo klon ryobi

tylko na ile udany ? No i epix o ktorym sporo czytalem, ale kraza rozne

komentarze. Co doradzacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym doradził Pfluegera. Bardzo dobra i niedoceniona marka w Polsce. Miałem przez jakiś czas jeden młynek tej firmy i byłem z niego bardzo zadowlony. Z tego co wiem model medalist jest świetny. Złej opinii o nim jeszcze nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj wybor pokrywa sie z waszymi propozycjami :) wybor padl na pfluegera medalist. Jakos od poczatku bylem najbardziej zainteresowany ta maszynka. Szukalem usilnie jakichs opinii, znalazlem choc wiecej na forach zagranicznych i byly zdecydowanie pozytywne. Oby w moim przypadku bylo podobnie... pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam kupiłem sobie 2 sezony temu wędzisko Jaxona 2.4m 10-40g, jestem z niego zadowolony na szczupaki jest w sam raz :) Ale problem mam z kołowrotkiem aktualnie posiadam Jacon penax pxl 300 do łowienia na grunt jest super ale do spinningu mi się nie za bardzo podoba jest ciężki i za duży, hamulec lekko przycina. Prosiłbym o pomoc w wyprze jakiegoś mniejszego przede wszystkim kręciołka pod moje wędzisko, wydaje mi się że dobry byłby z przednim hamulcem ale nie mi to oceniać :) Cena niestety tylko do 300zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze przeczytaj sobie ten temat;

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=3422

To co mi tak na szybko przychodzi do głowy to Ryobi Zauber , na allegro dostaniesz go w tej cenie wraz z szpula zapasową {którą normalnie w tym m.in. modelu nabywa się oddzielnie} lecz nie jest to tytan wytrzymałości

Pooglądaj jeszcze jakiegoś Pflueger'a lub Okuma

wydaje mi się że dobry byłby z przednim hamulcem ale nie mi to oceniać :)

Jasne ,że dobry by był i Tobie to oceniać bo to ty będziesz na niego łowił. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź trochę się zagapiłem że nie szukałem innego tematu :/ Poczytam jeszcze ten co mi podałeś. Znajomy ma zaubera i nie narzeka. Ale wolałem się jeszcze dopytać bo zawsze wiadomo że opinia 10 a 1 na większe znaczenie :) Mi tytan wytrzymałości nie jest potrzebny na rybki jeżdżę średni 2 razy w tygodniu więc taki powinien mi wystarczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem sobie 2 sezony temu wędzisko Jaxona 2.4m 10-40g, jestem z niego zadowolony na szczupaki jest w sam raz :) Ale problem mam z kołowrotkiem aktualnie posiadam Jacon penax pxl 300 do łowienia na grunt jest super ale do spinningu mi się nie za bardzo podoba jest ciężki i za duży, hamulec lekko przycina. Prosiłbym o pomoc w wyprze jakiegoś mniejszego przede wszystkim kręciołka pod moje wędzisko, wydaje mi się że dobry byłby z przednim hamulcem ale nie mi to oceniać :) Cena niestety tylko do 300zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryobi Zauber lub jego klony - Spro: Blu Arc, Red Arc, Black Arc. Team Dragon itp.
malutkie sprostowanie zauber, red, blue, i jeszcze penn affinity to ta sama konstrukcja.

reszta typu team dragon, byron alice to już niższy model - ryobi excia, black arc, blue 700 to też jakieś tańsze pochodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malutkie sprostowanie zauber, red, blue, i jeszcze penn affinity to ta sama konstrukcja.

reszta typu team dragon, byron alice to już niższy model - ryobi excia, black arc, blue 700 to też jakieś tańsze pochodne.

Dokładnie tak.

40c453f6a8c514e8med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom o ile jesteś pewny tej korbki to w sumie tak, za tą samą kasę masz red arca - choć nie powiem Ci czy lepszy, nie wiem i się tym nie kierowałem.

aha, nie wiem czy 30 nie będzie trochę przymały do

Jaxona 2.4m 10-40g
choć jak nie orasz często to pewnie będzie oki. zresztą 40 też poza szpulą i ew. rotorem większa nie jest, jedynie mieści absurdalne ilości linki..

kołowrotek duży nie jest, na zdj. akurat przy odległościówce lub czasem jakiś spining max 5-25g czy sporadycznie jakaś lekka gruntóweczka. fotka porównawcza z daiwą 2500R(rotor2500 korpus z 3000) śr. szpuli w obu przypadkach jakieś 48mm

sdc12127i.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymonex, rozmiar 10100 czy 10200 jest na pewno za mały :idea: (dostałem priv z takimi rozmiarami)

Damian21, widzę że jesteś posiadaczem Daiwy Bradia. Jak wrażenia? Gdzie kupowałeś? I dlaczego tak drogo? :wink:
a skąd założenie że drogo ? kręcę od niedługiego czasu to cóż więcej mogę napisać że jestem zadowolony z jego pracy jak za te pieniądze. niby ekonomiczna wersja certate.. czy ja wiem, kołowrotek jeden z wielu także myślę że bardzo dłuuugo pokręci ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli rozmiar najlepszy jaki będzie ? 10400
raczej tak. może i ten 10300 nawet nie wiem czy jest jakaś wyraźna różnica wielkości(chodzi o korpus) w zasadzie do 300pln się jeszcze opłaca, ten zauber też jest sprawdzoną konstrukcją.

affinityod penna nawet nie szukaj bo ci włosy powypadają jak cenę zobaczysz, a to raczej to samo.. możesz sprowadzić w przyzwoitej cenie ale to się chyba mija z celem skoro masz ww. na rynku.

artech, i jak tam w końcu chyba zajechałeś tego red arca, ile posłużył ? ale przecież nie każdy jest typowym spiningistą który często i raczej wyłącznie orze, bilans ceny/użyteczności myślę wypadł korzystnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ogólnie tylko spinninguje od 2 lat i czasem na spławik albo grunt rzucę :) Kiedyś tylko na spławik działałem ale jak napisałem od 2 lat próbuję się w spinning wkręcić na poważnie. A głównie na rybki to od maja do października chodzę. Rekordów spinningowych nie mam głównie tylko szczupaki. Rekord 62cm na starorzeczu wisły. Od 2 do 3 razy w tyg udaje mi się na 2h skoczyć nad wodę chyba że w niedziele to pół dnia posiedzę :) Dziękuje wam za rady i mam nadzieję że niedługo jakieś piękne zdjęcie z połowów wrzucę na forum. I oczywiście życzę jak najlepszych połowów w tym sezonie :) Dla mnie sezon się 2tyg temu zaczął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artech, i jak tam w końcu chyba zajechałeś tego red arca, ile posłużył ? ale przecież nie każdy jest typowym spiningistą który często i raczej wyłącznie orze, bilans ceny/użyteczności myślę wypadł korzystnie ;)
Red Arca używałem przez dwa sezony i sprzedałem przed zajechaniem. Jak już pisałem w tej cenie trudno znaleźć lepszą propozycję, jednak swoje wady ma :wink: Teraz zostałem w sumie bez kołowrotka "głównego". Na razie jadę na dwóch Okumach Epix Pro, 20 i 30. Też całkiem fajne kołowrotki ja za tą kasę. Niestety mają wąskie szpule i do dalekich rzutów się nie nadają. Przymierzam się teraz do Daiwy w rozmiarze 3000.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się teraz do Daiwy w rozmiarze 3000.
to Ci powiem że ta ma identyczny korpus jak 2500R, ta mniejszy rotor i szpulę mniej więcej taką jak red arc 10300 mieści ponoć 150m/0,28mm czyli sporo, do cieńszych linek podkładu trzeba nawinąć ale to niewielki problem.

także mocy więcej nie uzyskasz, troszkę większa średnica szpuli pod kątem nawoju może kosztem dodatkowych 30g i to chyba na tyle.

aha, ze znalezieniem zapasowej szpuli która by się opłacała jest problem - dla tego nabyłem tegoż red arca, mam dwie i to taniej nie licząc kołowrotka który nie jest zły :lol:

ale nadal szukam szpulki i to tylko kwestia czasu aż zamiennik się znajdzie. prawie wszystko z "real four" pasuje no ale taka ze sklepu od exista http://www.allegro.pl/item1008048841_szpula_oryginalna_daiwa_exist_2506_2508_2508r.html to chyba nie na moją kieszeń :smile: z certate choć o połowę(300pln) - to też tania nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.