Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Rejestr Połowu Ryb


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

jony, racje masz przed zaczęciem wędkowania musisz wpisać date i nr łowiska(tego nie pisałem bo kolega pytał tylko o ryby złowione i przeznaczone do zabrania), ale (nie wiem jak jest u was) u nas jest tak, że złapiesz rybe i chcesz ją do domu zabrać to do siatki i wpisujesz do rejestru np Gatunek ryby "1" sztuk "I" cm "46" i w domu ewętualnie wage możesz wpisać. Natomiast jeżeli złapiesz inny gatunek ryby to pod spodem musisz wpisać jeszcze raz date i numer lowiska i znowu gatunek ryby sztuk i rozmiar. Nawet tak jest na przykładzie w wykazie łowisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 293
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W tej całej biurokracji najważniejsze jest aby sumiennie wypełnić rejestr zbiorczy za cały rok, a jak należy wpisywać dzienne połowy to już raczej zależy od ustaleń poszczególnych Okręgów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze wyraźnie "każdą plotkę" jak to nazywasz wpisuje się wagowo po zakończeniu wędkowania a wszystkie ryby limitowane zapisuje się każdorazowo po włożeniu do siaty, przed ponownym zarzuceniem wędki.

Oj chyba nie wiesz, że w różnych okręgach rejestry mogą być inne. W kieleckim nie ma wyszczególnione, że po złowieniu zapisujemy ryby limitowane, z regulaminu wynika, że musimy wpisać oddzielnie przysłowiową "każdą płotkę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba nie wiesz, że w różnych okręgach rejestry mogą być inne. W kieleckim nie ma wyszczególnione, że po złowieniu zapisujemy ryby limitowane, z regulaminu wynika, że musimy wpisać oddzielnie przysłowiową "każdą płotkę".

To jeszcze jeden dowód na to, że ZG jest nie potrzebny, bo nic co związane z wędkarstwem na szczeblu krajowym nie koordynuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

A jak to jest z niezrzeszonymi?

Mam kartę ,wykupuję zezwolenie ,powiedzmy 14-dniowe i w tym okresie zabieram do domu 10 rybek.Nie mam żadnego rejestru w który mogę wpisać informację(dla PZW) o ile rybek zubożyłem rybostan .Prawie jak kłusol,nikt nic nie wie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem sie gościa ze straży rybackiej u mnie we włocławku i powiedział ze u mnie we włocławku nie karają za brak wpisu bo to wymysł PZW a oni mogą jedynie z ustawy karać a w ustawie tego nie ma obowiązku wypełnienia rejestru :o Taka dostałem odpowiedź od gościa z długo letnim stażem w straży rybackiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie to przez te dwa lata miałem kilka kontroli i nikt nawet nie zapytał o ten niepotrzebny, moim zdaniem, dokument.

Nie tylko niepotrzebny, ale nic nie wnoszacy, ponieważ nieprowadzony zgodnie z faktami i nie obejmujacy rybaków. Ale doktorat ktoś z ZG na tym zrobił :wink::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i niepotrzebny i nic nie wnoszący ale ja należę do osób ceniących bardzo swój święty spokój i jakoś nie chce mi się nad wodą użerać z kontrolującym który stwierdzi że takowy rejestr jest mi niezbędny bo inaczej nie połowię. Wolę poświęcić kilka chwil przed zamoczeniem kija na wpis daty i nr łowiska żeby później mieć święty anielski spokój. Ten rejestr miałby sens gdyby obejmował wszystkich: rybaków, wędkarzy itd.

Ciekawe ile osób jest zatrudnionych później i na jakich szczeblach PZW żeby zwykły składkowicz wędkarz pospolity mógł dowiedzieć się ze źródeł PZW jaka ryba i gdzie występuje? Jaka presja jest na dane łowiska w regionie i kraju :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile osób jest zatrudnionych później i na jakich szczeblach PZW żeby zwykły składkowicz wędkarz pospolity mógł dowiedzieć się ze źródeł PZW jaka ryba i gdzie występuje? Jaka presja jest na dane łowiska w regionie i kraju :!:
nie ważne ile, tylko jak rzetelnie wykonują swoją pracę, a z tym obawiam się że jest kiepsko tak samo zresztą jak z wypełnianiem tych rejestrów przez wędkarzy :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ wiem jak odbywa się robienie zestawienia tych rejestrów i wiem, że rejestry wędkarzy bez rejestrów rybaków i kłusowników :lol::lol::lol: nic nie dają, zastosowałem metodę którą podsunął mi jeden z naszych userów :wink::lol: cyt"...odwołać się do praktykowanej przez Ghandiego i nie tylko, instytucji obywatelskiego nieposłuszeństwa, czyli odmówić wykonania takiego obowiązku i dobrowolnie ponieść wszelkie związane z tym statutowe konsekwencje" , z tym, że robię to tak aby tych konsekwencji nie ponosić. :mrgreen: Mam nadzieję, że już po zrobieniu doktoratu pomysł niedługo upadnie jak i jazda w dzień na światłach :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się właśnie zastanawiałem co tu można jeszcze pisać o rejestrze połowów - zaglądam a tu nasz dzielny sinus uprawia postfakerstwo w czystej postaci :arrow: wiele wniosłeś do dyskusji. Regulamin forum pkt. 3 Bo na innych forach to śmietnik jest a na haczyku to nie trzeba się przekopać przez tony śmiecia w temacie :roll:

[ Komentarz dodany przez: sinus: 19-08-08, 20:42 ]

wstawić sobie ostrzeżenie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.