Skocz do zawartości
tokarex pontony

Rejestr Połowu Ryb


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

w okręgu Dolnego Ślaska jest inny zapis ,cytuje z mojego rejestru ,

Cytat-

Kod:

Na wodach PZW na terenie Dolnego Ślaska wędkarz przed rozpoczęciem wędkowania jest zobowiązany wypełnić rubryki :data i numer łowiska

Pozostałe rubryki wędkarz wypełnia na łowisku niezwłocznie po zakończeniu wędkowania.

Nie myśl, że jestem złośliwy ale chyba coś nie tak.

Rejestr Połowu Ryb 2010

Każdy wędkujący na terenie Okręgu PZW w Wałbrzychu, zaraz po wejściu na łowisko zobowiązany jest do posiadania i uzupełnienia ''Rejestru Połowów'' przez wpisanie nazwy łowiska (instrukcja w rejestrze) i daty wędkowania.

Należy jednak pamiętać, że ''każdą złowioną rybę, z gatunków objętych w Regulaminie PZW limitem ilościowym, należy niezwłocznie po jej zabraniu tj. zabiciu lub umieszczeniu w siatce albo torbie wpisać do rejestru.''

i dalej

"Również Uchwała Krajowego Zjazdu Delegatów PZW nałożyła na okręgi obowiązek wprowadzenia obowiązkowej rejestracji połowów ryb na wodach PZW.

Pragnąc spełnić w/w obowiązki okręgi PZW w Jeleniej Górze, Legnicy, Wałbrzychu i Wrocławiu kontynuują obowiązkową rejestrację połowów wędkarskich w jednorodnych rejestrach"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 293
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przepiszę co jest na moim rejestrze bo widzę że interpretacja przepisów i same przepisy są różne dla różnych okręgów.

REJESTR POŁOWU RYB OKRĘGU RZESZÓW 2010 R.

....tu jest podstawa prawna wprowadzenia rejestru której nie chce mi się przepisywać .....

INSTRUKCJA PROWADZENIA REJESTRU.

1. Wpisu należy dokonać długopisem, czytelnie, bez skreśleń, natychmiast po przybyciu na łowisko, a przed przystąpieniem do wędkowania.

2. W rubryce data należy wpisać datę rozpoczęcia połowu, przy czym po godzinie 00.00 dokonujemy wpisu nowej daty.

3 W rubryce rejestru Okręg, należy wpisać nazwę Okręgu na terenie którego znajduje się łowisko np. Rzeszów, Tarnobrzeg itd.

4. W rubryce rzeka, zbiornik, należy wpisać: nazwę rzeki , zbiornika na których dokonywany jest połów np. "Wisłok"

5. W rubryce miejscowość należy wpisać nazwę miejscowości , na terenie której znajduje się łowisko np. "Rzeszów"

6. Złowione ryby przeznaczone do zabrania z łowiska (przechowywane żywe i zabite), należy natychmiast wpisać do rejestru, wypełniając przeznaczone do tego rubryki.

W przypadku ryb objętych wymiarem ochronnym należy natychmiast dokonać wpisu dla każdej ryby w oddzielnej rubryce podając długość ryby w centymetrach i jeżeli jest taka możliwość to również masę .

W przypadku ryb nieobjętych wymiarem ochronnym dokonujemy wpisu pierwszych zabieranych ryb, wymieniając gatunek ryby a po zakończeniu połowu ostateczną liczbę i masę zabieranych ryb np. ukleja.....leszcz......karaś ....okoń.....

Ryby przetrzymywane w siatce nie podlegają wymianie.

7. Po zakończeniu wędkowania należy trwale poziomą kreską przekreślić niewypełnione w danym dniu rubryki.

Zwrot rejestru w przypadku wyczerpania rubryk lub na rok następny jest podstawą wydania nowego. Brak zwrotu rejestru bez względu na jego przyczynę ( zagubienie, zniszczenie itp.) zobowiązuje wędkarza do wpłaty składki na zagospodarowanie i ochronę wód w wysokości 10 zł. Wpłatę taką wędkarz dokonuje również jeżeli na jego rejestrze występuje adnotacja uprawnionych do kontroli ( PSR, Policja, SSRyb. ) stwierdzająca brak wypełnienia rejestru w trakcie wędkowania, lub osoba uprawniona do kontroli zatrzyma za pokwitowaniem w/w rejestr.

Zatrzymanie rejestru skutkuje utratą zezwolenia na wędkowanie bez prawa do odszkodowania.

Osoba wydająca i odbierająca rejestry ma dokonywać wpisu numeru rejestru do legitymacji pod aktualnymi znaczkami opłat oraz potwierdzać tam zwrot rejestru.

Do dnia 30 kwietnia 2011 r. druk należy zdać do jego wystawcy.

Odnośnie punktu 1 .......natychmiast po przybyciu na łowisko .........Czyli jak wypełniam w domu to już jest źle i można mnie ukarać ?

Odnośnie punktu 6 ..............jeśli nie zamierzam zabierać ryb tylko wypuszczam od razu po złowieniu to nie wpisuję nic do rejestru ?

Gdzieś widziałem tylko teraz nie pamiętam gdzie , że należy wpisać każdą złowioną rybę bez względu czy ją zabieram czy wypuszczam .

Odnośnie punktu 7.............jeżeli w danym dniu po rannym połowie zamierzam przyjść na wieczór to nie kreślę rubryk, czy wieczorem wpisuję drugi raz tą samą datę ?

Odnośnie tego wpisu .............Zatrzymanie rejestru skutkuje utratą zezwolenia na wędkowanie bez prawa do odszkodowania..............zatrzymano mi rejestr "za widzimisię " strażnika , po czym na moje odwołanie sąd koleżeński przyznaje mi rację.

Nie mogę dochodzić odwołania w sądzie ? Ten zapis w rejestrze jest zgodny z prawem ? tak teoretycznie pytam bo odszkodowanie i tak było by pewnie symboliczne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witajcie :) W moim kole (Koło PZW nr 19 Sum Nowa Ruda) od 2-3 tygodni nie można dostać rejestrów na województwo opolskie. Moge zapłacić przelewem, ale jaki to ma sens jeżeli i tak bez rejestru sobie nie połowie. Pytanie co mam zrobić w takiej sytuacji ? można opłacić składkę opolską w innym kole ? a może rejestr jest do ściągnięcia z internetu do wydruku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Ci pawel332 to pewnie mój ostatni post na tym forum, więc pozdrawiam Wszystkich oprócz niekompetentnego junior admina - rób tak dalej Kolego a napewno na forum "spłynną" nowi użytkownicy. Prowadze 70 tysięczne forum i nikomu za takie rzeczy nigdy warna nie dałem wystarczy upomnienie na pw tyle. i warnować za takie pierdoły ? śmiech na sali... jakbyś troche się znał to szukajka w skrypcie php by przemo nie zawsze zwraca szukane wyniki. TAK użyłem jej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
michorn, to nigdy kontroli nie miałeś ??? :razz::?::?: :?:

Sporadycznie się zdarzały i muszę przyznać że trafiałem na fajnych ludzi, po sprawdzeniu czy są dokumenty i czy łowię zgodnie z regulaminem nie wnikali już w rejestr, bardziej się interesowali jak często łowię, czy zauważam jakieś oznaki kłusownictwa, stwarzali wrażenie chętnych do współpracy dla dobra nas wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za nie wypełnienie gdzie i kiedy czyli pierwszych dwóch rubryk przed rozpoczęciem łowienia ,jest mandat :neutral::!:

Tak dokładnie jest. Co ciekawe najniższy mandat za brak rejestru to zdaje się 200,00 PLN. Jak się trafi na "dociekliwą" kontrolę np. policji albo PSR to mogą złożyć doniesienie do sądu a wtedy może się zakończyć trochę wyższą karą + koszty sądowe + ogłoszenie wyroku na koszt sprawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to dziwna sprawa z tym rejestrem. Gdy wstępowałem do PZW nikt mi o tym nic nie mówił, gdy jeździłem na ryby nie widziałem żeby ktoś to wypełniał i wątpię żeby któryś z okolicznych wędkarzy o nim w ogóle słyszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z rejestrami było tak, za 1 razem jak gośc nie miał wpisanej daty połowu ( nie mówię o rybach które zabieramy) wpisywaliśmy notkę że " brak wpisu, nr strażnika ", następnym razem koleś miał sprawę do sądu koleżeńskiego ( czyli wypił kielicha w kole i po sprawie :) teraz przepisy się zmieniają, jest nowa ustawa, niebawem będziemy mieli szkolenie odnośnie nowych przepisów więc napisze co, jak i po ile :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy prowadzenie rejestru jest obowiązkowe?

Pozostałe zmiany zawarte w Ustawie, ważne dla wędkarzy to między innymi wprowadzenie regulacji prawnych umożliwiających nakładanie mandatów karnych za wykroczenia ustawowe oraz te zawarte w Regulaminie Amatorskiego Połowu Ryb, a w szczególności:

1) za brak przy sobie dokumentów wędkarskich

2) nie przestrzeganie limitów połowu

3) nie przestrzeganie wymiarów ochronnych

4) nie przestrzeganie okresów ochronnych

5) brak utrzymania czystości na stanowisku

6) za brak wpisu do rejestru ryb

7) nie przestrzeganie uchwał Zarządu Okręgu opublikowanych w rejestrze połowu ryb

8) niewłaściwe oznakowanie rejestracji środków służących do połowu ryb

9) za brak sprzętu ratunkowego na łodziach i pontonach

Ustawa dopuszcza możliwość pozyskania ryb na przynętę przy użyciu podrywki wędkarskiej ale tylko w miejscu i czasie prowadzenia połowu ryb wędką. Ryby przeznaczone na przynętę mogą być wprowadzone wyłącznie do wód, z których zostały pozyskane.

W związku z wejściem w życie znowelizowanej ustawy zmienia się wysokość kar, np.:

1) połów ryb niewymiarowych - mandat minimum 200 zł

2) połów ryb podrywką niezgodnie z przepisami - mandat minimum 200 zł

3) połów więcej niż dwoma wędkami - mandat minimum 200 zł

4) połów ryb w odległości mniejszej niż 50 m od urządzeń hydrotechnicznych - mandat minimum 200 zł

UWAGA!

Zgodnie z obowiązującym prawem gdy osoba łowiąca ryby niezgodnie z przepisami odmówi przyjęcia mandatu Państwowa Straż Rybacka i inne uprawnione organy są zobowiązane do zatrzymania sprzętu służącego do połowu ryb oraz dokumentów wędkarskich i skierowania sprawy do Sądu.

Sąd uznając winę obligatoryjnie orzeka: przepadek sprzętu, zatrzymanie dokumentów na co najmniej rok oraz kary dodatkowe w postaci grzywny i nawiązki w wysokości od pięciokrotnej do dwudziestokrotnej wartości przywłaszczonych ryb. W razie ukarania Sad orzeka o podaniu orzeczenia o ukaraniu do publicznej wiadomości, na koszt ukaranego.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem te interpretacje przepisów, ale pytanie jak to naprawdę będzie wyglądało, jakie będą kary np. za brak daty w rejestrze, raczej wątpie w 200 zł mandatu, ale może akurat :twisted:

Macko

Jakoś nie bardzo rozumie twoje stanowisko w tej sprawie :?:

Przepis jest jasny : Brak wpisu = KARA 200 i tyle :!:

Twoim zadaniem, jako Strażnika jest Pilnowanie przestrzegania Prawa i Egzekwowanie Kar od wędkarzy, którzy łamią przepisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem te interpretacje przepisów, ale pytanie jak to naprawdę będzie wyglądało, jakie będą kary np. za brak daty w rejestrze, raczej wątpie w 200 zł mandatu, ale może akurat :twisted:

Jestem ciekawy czy SSR w Krakowie będzie tak samo restrykcyjna do "swoich" jak i do "obcych", bo byłem świadkiem kontroli "lepszych" i "gorszych". Nie było przekupstwa tylko pewne roztargnienie przy sprawdzaniu :wink::mrgreen: Pierwszy "odsiew" był po sprawdzeniu rejestracji pojazdów :mrgreen:

wprowadzenie regulacji prawnych umożliwiających nakładanie mandatów karnych
to chyba nie oznacza przymusu że zawsze musi być mandat?

Dla pewności wypełniaj rejestr przed wyjazdem z domu, łącznie z wpisaniem limitu, wtedy nigdy nie zapłacisz :mrgreen: a nie będziesz musiał myć rąk po każdej rybie :mrgreen:

Moje zdanie na temat rejestrów jest znane. Jest to nietrafiona inwestycja, bo zarybianie jest na podstawie operatu i nie można ani więcej ani mniej ryb wpuścić do danej wody, ale skoro rejestry są należy je wypełniać. Odejdą w nicość razem z EURo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba nie oznacza przymusu że zawsze musi być mandat?
Pewnie że nie ,ale za notoryczne olewanie przepisu już tak ,choć to dużo zależy od strażnika ,generalnie jak rozmawiam z "chłopakami"to sa nastawieni na kłusowników a nie żeby latać za wędkarzami i im sprawdzać jakieś rejestry :wink: i tak ma być ,ma byc ich widać jak sie coś dzieje na wodzie ,lub prewencyjnie sprawdzają karty na odcinkach tzw szarp-akowców.Jak czytam ten lamet że kogoś nie sprawdzali cały rok to ogarnia mnie zwątpienie w "ludzka inteligencje". :wink: Strażnik ma ścigać kłusowników przede wszystkim .
i wy wszyscy tak poważnie i dokladnie wypełniacie te rejestry?
Tak ,a co to tak trudno wpisać datę i nr łowiska. :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipiec. Kontrola nad jeziorem xxx w woj. Pomorskim.

Strażnik: Dzień Dobry.

Ja: Dzień Dobry.

S: Kartę wędkarską, legitymację oraz rejestr poproszę.

J: Proszę bardzo.

Wszystkie dokumenty ok, kilkanaście pól rejestru wypełnione, ale w żadnym nie ma informacji nt. złowionych ryb

S: Mhm... Co tak mało ryb pan łowi? Nie biorą panu?

J: Nie zabrałem w tym roku z łowiska ryby w okręgu gdańskim.

S: A co ma pan w siatce?

W siatce kilka płotek 10-15cm, przeznaczonych na żywca w dzień i wieczorem na węgorza

J: Parę mikropłotek z przeznaczeniem na żywca. Mam je wpisać do rejestru?!

S: Yy.. nie, nie musi Pan. Dziękuję Do widzenia.

J: Do widzenia..

Abstrachując od tego, że rejestr wypełniam jedynie jadąc na łowisko często kontrolowane lub nowe, nieznane, uważam, że:

1) Nie spełnia on żadnej roli - jedynie uprzykrza mi życie

2) Większość wędkarzy i tak ma go głęboko, bo (patrz punkt 1)

3) Podejrzewam, że nawet jeśli trafi mi się kontrola a 'przypadkiem' nie będę miał uzupełnionego rejestru to i tak nie dostanę mandatu, bo np. powiem że zaraz wypełnię lub i tak nic nie zabieram z łowiska. Dla trzeźwego strażnika rejestr też nie będzie kluczową sprawą, bo (patrz punkt 1 i punkt 2)

Sąd za brak wpisu w rejestrze? :shock:

Nie uważam, żeby jakikolwiek sąd chciał sie na poważnie zająć taką sprawą.

Gwoli ścisłości - nie namawiam do nieuzupełniania rejestru. To nie jest zachowanie poprawne, ale cóż, zdarza mi się a to zapomnieć, bo np. jade nad wodę bezpośrednio po pracy, a to nie mam przy sobie długopisu jak jestem nad wodą i chcę w międzyczasie go wypełnić. W połączeniu z hipokryzją, która nasuwa mi się na myśl gdy patrzę na ten rejestr, daje to takie a nie inne zdanie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.