Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jaki Tripod lub stojak wędkarski


Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 292
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

oszolom87 nóżka w tripodzie bher'a działa na zasadzie teleskopu do wałków malarskich odkręcasz w lewo wysówasz ile chcesz i zakręcasz w prawo rozbierałem by sprawdzić ,układ prosty jak budowa cepa niema się co zepsuć zadałem WD40 ido pokrowca aż do wiosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

jmk81, oprócz tych dwóch- identyczne oferują dwie inne firmy. Ja mam takiego DAM-A, kolega ma Prologica i za te pieniądze to dobry wybór.

Przypuszczam że dla wszystkich firm klepią je te same Chińczyki, nawet pokrowiec jest podobny. Różnią się bardzo niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek1, nie do konca tak jest.

ja zaczynalem wlasnie od Dama,nastepnie kupilem Anaconde sanger magic i jest spora roznica.

1 - ta Anaconda jest wiekszy-wyzszy od Dama

2- dluzsza o 35 cm

3- waga 2,5 kg ciezszy

To wszystko sprawia ze jest duzo stabilniejszy.

Teraz mam kwasiaka,ale to inna bajka,przede wszystkim zywotnosc-nie zniszczalny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam prośbę pomóżcie wybrać poda bo już zgłupiałem.Który z nich wybrać:

1.Star Baits Traveller Pod 3 Rod

2.Anaconda Tripod Old School Pod

3.Anaconda Tripod Dynamic Pod

4.Anaconda Tripod Extension Pod

5.SPRO Rod Pod Expert Pod II

6.Star Baits Expert Pod

co z tego wybrać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to stojak i to stojak

Tyle ze powiedz mi czy na tych rodpodach postawisz wysoko wedki :mrgreen: A dobrze wiesz ze przy ekstremalnych warunkach trzeba je wysoko ustawic.

Zdarzaja sie rozne warunki wedkowania,duze dolki,spady itp,

Mojego tripoda ustawie wszedzie,czego nie zrobisz z rotpodem :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ErJot, Faktycznie nie ma glowicy takiej ja mam, mysle jednak ze ta glowica nie jest aluminiowa tylko z blachy.

Ale i tak bym go wolal od tym Damow czy berow itp.

Zwroc uwage na rozstaw,dlugosc,stabilnosc,to sa zalety.

A i cena nie wygurowana,do 4 stowek bym go bral.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ErJot, Faktycznie nie ma glowicy takiej ja mam, mysle jednak ze ta glowica nie jest aluminiowa tylko z blachy.

Ale i tak bym go wolal od tym Damow czy berow itp.

Zwroc uwage na rozstaw,dlugosc,stabilnosc,to sa zalety.

A i cena nie wygurowana,do 4 stowek bym go bral.

Oczywiście masz rację,za tą cenę nie można wymagać niewiadomo czego.

Poprostu przerabiałem już tripody z podobnymi nogami z alu(Balzer) i na dłuższą metę nie dawało rady.Potem miałem Amiauda Carpo Inox (ten daje radę tyle że dużo waży) a ostatnio używam Solar Worldwide Pod + Global Conversion Kit i to prawdopodobnie będzie ostatni pod który zakupiłem ponieważ sprawdził się już we wszystkich możliwych warunkach.Dodam że Solar jest rodpodem nie tripodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nieżle wygłąda i za te pieniądze godny uwagi,a co do bherów pozwolę sobie powiedzieć,że ten z nierdzewki ,który posiadam wart jest tych pieniędzy...nie jest to topowy model jeśli chodzi o tripody ,ale to kwasiak ciężki i stabilny (choć rozstaw nóżek mógłby być większy choćby taki jak w stanowisku ,które opisuje Miro1956) ogólna dygresja zgadzam się z Miro1956 kwasiaki są poza konkurencją co do marki zależy od grubości portfela i trendów (czytaj mody) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirek z, wreszcie zrozumienie tematu przez imiennika :wink:

Bo nie jest sztuka wywalic kupe kasy na tripoda czy tez rodpoda :mrgreen:

Moj robiony byl u goscia z Zabrza-kwasiak,wysoki na 125+ szybkozlaczki-sygnalizatory-co daje 140cm,waga 7,5 kg,bardzo stabilny.Koszt 700zl

Dla przykladu dodam ze mialem Dama i przy porywie wiatru przewrocil sie razem z kijami :mrgreen:

Ktos pomysli ze moglem zakotwiczyc :shock:

A tego co mam jeszcze zadna wichura nie przewrucila :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki... moim zdaniem ''nie sprzęt łowi''i pchanie kasy w najnowsze modele (najdroższe)czołowych firm nie zawsze pokrywa się z jakością ,a jest wyrazem snobizmu opakowany w cacka z najnowszych kolekcji sprzętowo i przynętowo na komercyjnym łowisku ...czy tojest kwintesencją karpiowego wędkarstwa ?...no nie wiem do mnie to nie przemawia to jak podjechać bugatti veyronem do burdelu żadnej konkurencji ...wolę dzikie łowiska (czytaj pzw) prosty sprzęt i skoncentrowanie się by tam znależć prosiaki powyżej 10 kg obserwować i polować tak to wykombinowałem. zdrowy rozsądek tak lans i efekciarstwo nie łówmy karpie a nie twórzmy wybiegów mody nad wodą wędkowanie czy posiadanie efekty czy lans wybór jest sprawą każdego z osobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pchanie kasy w najnowsze modele (najdroższe)czołowych firm nie zawsze pokrywa się z jakością ,a jest wyrazem snobizmu opakowany w cacka

Nie do konca zgodzil bym sie z taka opinia.

Chyba ze ktos kosztem innych wyrzeczen kupuje sprzet defakto na ktory go nie stac.

A dobry sprzet na pewno nie przeszkadza a raczej pomaga w wynikach.

Chyba nie chcesz zebysmy cofneli sie do bambusow i widelek z drewna.

Ale wracamy do tematu,bo zaraz dostaniemy zj...ki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.