Skocz do zawartości
tokarex pontony

Spalinowe silniki zaburtowe!!!


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, właśnie kupiłem silnik Mariner 9,9 kM 2 suwowy i mam pytanko czy ktśs z was posiada do niego jakąś instrukcję lub może wie w jakiej proporcji robi się mieszanke do niego.

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc !

ps. jeśli ma to znaczenie to rok produkcji 2002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Witam, właśnie kupiłem silnik Mariner 9,9 kM 2 suwowy i mam pytanko czy ktśs z was posiada do niego jakąś instrukcję lub może wie w jakiej proporcji robi się mieszanke do niego.

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc !

ps. jeśli ma to znaczenie to rok produkcji 2002

Ja mam marinera 10 z 96 i stosuje 50:1 tak stosowal wczesniej poprzedni wlasciciel mowil ze mozna i 75:1. Osobiscie to kupuje olej do 2-suwa 100ml Stihl na 5l benzyny bardzo ladnie pracuje i jak na dosc duza dawke 50:1 prawie calkowicie zero smogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może taniej bedzie nie wpadać rozpedzoną łodzią na podwodne rafy Wiślane :lol::lol::lol:

:shock: ty te kliny chyba zjadasz na śniadanie :shock:

Hhheh Pływam po Narwii , ew po Bugu , czasami się zdarzy wpaść do wisełki przy ujściu Narwi.

Nie nie jem , między zęby wchodzą :P , a tak poważniej to jak wspomniałem na zapas gdyż nie znasz dnia ani godziny jak śrubę będziesz w takim zabytku jaki posiadam ściągał. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie kupiłem silnik Mariner 9,9 kM 2 suwowy i mam pytanko czy ktśs z was posiada do niego jakąś instrukcję lub może wie w jakiej proporcji robi się mieszanke do niego.

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc !

ps. jeśli ma to znaczenie to rok produkcji 2002

Ja mam marinera 10 z 96 i stosuje 50:1 tak stosowal wczesniej poprzedni wlasciciel mowil ze mozna i 75:1. Osobiscie to kupuje olej do 2-suwa 100ml Stihl na 5l benzyny bardzo ladnie pracuje i jak na dosc duza dawke 50:1 prawie calkowicie zero smogu.

wiekszość tych silników powinna mieć 1:100

ja w ramach testów Yamah'ą pływałem na paliwie 1:50 z kosiarki :lol:

ale przy 1:100 widać że silnik lepiej pracuje, żwawszy, i świece napewno dłużej wytrzymają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie kupiłem silnik Mariner 9,9 kM 2 suwowy i mam pytanko czy ktśs z was posiada do niego jakąś instrukcję lub może wie w jakiej proporcji robi się mieszanke do niego.

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc !

ps. jeśli ma to znaczenie to rok produkcji 2002

Ja mam marinera 10 z 96 i stosuje 50:1 tak stosowal wczesniej poprzedni wlasciciel mowil ze mozna i 75:1. Osobiscie to kupuje olej do 2-suwa 100ml Stihl na 5l benzyny bardzo ladnie pracuje i jak na dosc duza dawke 50:1 prawie calkowicie zero smogu.

wiekszość tych silników powinna mieć 1:100

ja w ramach testów Yamah'ą pływałem na paliwie 1:50 z kosiarki :lol:

ale przy 1:100 widać że silnik lepiej pracuje, żwawszy, i świece napewno dłużej wytrzymają

To napewno mniejsza ilosc oleju ale czy aby nie kosztem smarowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
To napewno mniejsza ilosc oleju ale czy aby nie kosztem smarowania?

idąc Twoim tokiem rozumowania czy nie lepiej dać ? 1:25 :mrgreen: wiecej samrowania

te silniki przygotowano pod 1:100

więc przy 1:50

1/ spala wiecej oleju - szkoda kasy

2/ zanieczyszcza x2 środowisko - szkoda wody

3/ osmoli świecę i produkuje nagary co zmniejszy kompresje i wydajność

4/ jak świeca zaczyna gubic iskre co iles cykli to:

a/zwieksza ci się złużycie paliwa bo do tej samej pracy musisz przykrecic gazu

b/zwieksza sie wydalanie paliwa do wody

pozdrawiam

były użytkownik sportów motocrossowych :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawski się zapyta: to dlaczego VIERTOKI CCCP muszą mieć kupe oleju

- bo są wykonae z gó..... materiału i przy mniejszych dawkach zacieraja się

ciekawostka:

jeżeli samochód terenowy np. NISSAN zgubi olej z mostów moze jezdzić kilka lat bez objawów awarii /jedynie szum/, natomiast UAZ niewytrzyma sezonu i zmieli zeby :lol:

takie jest porównanie materiałów japonskich do wschodnich np. CCCP :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

śmieszne pytanie więc śmieszna odpowiedz

to proste jak pierniesz w wannie to też czujesz smród nad wodą :mrgreen:

gazy mają tędencje do wypływanie nad wodę :mrgreen:

jedynie ciezkie siarkowodory lubia zalegiwać dno :!: nie jedz dużo jajek :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie. Kupiłem sobie już łódź. Jest to model " Aga " o wymiarach: dł. 360cm, szer. 130cm i waga 60kg. Zamierzam tym sprzętem pływać po jeziorach o wielkości mniej lub więcej 500Ha, czasem też wypady nad j. Śniardwy. Najczęściej łowie na spinning. I czy w takim wypadku silnik 5 konny starczy do szybkiego przemieszczania się po łowisku? I czy z takim silnikiem dam radę wprowadzić tą łódź w ślizg? Ostatnio pływałem z wujem na jakimś starym radzieckim silniku 30 konnym na podobnej łódeczce i o dziwo weszła ona w ślizg!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kolego "Odol", "piątka" troche mało.

Pływanie w ślizgu polega na tym aby łodz wprowadzić w ślizg,po wejsciu w ślizg zmiejszamy obroty do 2/3 .Chodzi o ekonomike spalania i żywotność silnika.Da radę oczywiście walić w ślizgu na pełnej mocy przez jakiś czas, co wynika z instrukcji silnika.

Podam na swoim przykładzie łodzi 3,9m, "dyszka" to minimum ekonomiki spalania i pływania w ślizgu na rzece Warta.

w/g mnie "piątka" za mało na łodz, do pontonu 3m byłaby O.K.

pozdrawiam

PIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez przesady. Wuj ma 7m żaglówkę i taka 5 konna Yamaha całkiem nieźle radzi sobie z takim pływającym mebelkiem.

P.s Ile waży twoja łódź? Moja tylko 60kg i nie wiem czy poprawnie było by tak wsadzić tam 30-sto paro kilowy silnik 10konny ( nie orientuję się ile akurat 10 konne ważą, wiem, że 5 konny to w okolicach 25 kg ) ? Czy to nie będzie za duże przeciążenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ale silniki w żaglówkach mają inne zadanie, a nawet inne oznaczenia silnika (F).

Żaglówką to raczej w ślizgu nie pływamy.Jak chodzi o ślizg to mówię że nia da rady "5",a jak chodzi, czy da radę pływac to powiem ,że tak.

A pytanie było:

"silnik 5 konny starczy do szybkiego przemieszczania się po łowisku? I czy z takim silnikiem dam radę wprowadzić tą łódź w ślizg?"

pozdrawiam

PIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Zaczne od tego ze witam wszystkich.Mam pytanko,natrafi mi sie kupno silnika spalinowego 15 km,chcialbym go zamontowac w pontonie ktury jest przystosowany do takiej mocy,lecz meczy mnie czy to nie bedzie przesada,chociaz frajda moze byc niezla z osiagow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

dominik poznan sądzę, że nie będziesz pływał przy więcej niż 3°B. Przy takich warunkach silnik 6 km powinien mieć jeszcze zapas mocy, oczywiście nie mówimy o wyścigach, ani wchodzeniu w ślizg. No i pod warunkiem, że Twoja blaszana łódka nie jest przerobiona ze statku ŻW (żeglugi wielkiej).

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.