Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Spalinowe silniki zaburtowe!!!


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

ja do łódki 3m 60kg do pływania w dwie osoby używam MotorGuide T30 + akumulator samochodowy 120ah Pływa się w miarę szybko silnik jest tańszy niż minnkota a taki wielki akumulator starczy na dosyć długo przy spokojnym płynięciu

120 ah ????? czy 12ah ??? :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

ja parę dni temu kupiłem silnik Minn kota 34 + żelówka SBS 60Ah + ładowarka za 1060 zł. Dodatkowo dokupiłem sobie aku panasonic żelowy 65 Ah. Myslę, że na moje potrzeby będzie idealnie (łódka 3,35 + 2 osoby). Ładowarka do tych aku kosztuje 75 zł (ładuje aku tylko do 90 Ah).

Już odliczam dni do pierwszej wyprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj przeczytałem link fajna przygoda ale ponton posiadam inny typ za 500 zł o grubosci 0,66mm wzmocniony siatką trzy warstwowy wygląda dość solidnie no ale wszystko okaże sie w praktyce poz... :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marpas
Witam dam sobie spokój z salutem jego ciężar długa stopa i awaryjność przekonały mnie do takiej decyzji pomyśle nad 2,5 km silniczkiem znanej firmy żeby był jak najlżejszy do delikatnej pawęzi pontonu kupując ten ponton nie myślałem o pływaniu po Wiśle zobaczę co z tego wyjdzie kuszą mnie wyspy na rzece mieszkam nad nią chce przyczaić się wokół wysp na sumy i węgorze przy farcie pozdrawiam Lel

Witam. 2 osoby na Wiśle - obawiam się, że silnik 2,5 KM jest za słaby. Mysle, że jakies 4 KM to minimum (ale czy to ponton wytrzyma). No chyba, że nie przeiwdujesz pływania pod prąd (nawet 50 metrów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam Kolegow,

Mam konkretne pytanie, zamierzam kupic lodke

http://www.remusboats.com/_index_10_lodz_remus_420.html

na ktorej beda plywac 3-4 osoby czyli laczna masa (lodz, ludzie, bagaz) bedzie bliska 500kg, no i pytanie brzmi jaki silnik bedzie odpowiedni? Zalezy mi na ekonomicznym silniku pod wzgledem spalania. prosze o jakies rady bo szczerze mowiac nie mam pojecia o silnikach a chcialbym kupic cos dobrego co bedzie dlugo i dobrze sluzyc.

Z gory dzieki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno jakiś z manetką:) Zależy ile kasy chcesz władować, też nowy? to czterosówa...

Moc? już od 4 km spokojnie da rade, tylko coś markowego:) wtedy nie będziesz miał tyle kłopotów. A ile tych koni to twoja wola, tutaj to nie dasz więcej jak 30-40km. Masz szeroki wybór, proponuje między 10-25km, Johnsona, mercurego, yamaha

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za dobra rade, co do ceny to chcialbym sie zmiescic w 5 tys.

Czy silnik ten silnik:

http://www.allegro.pl/item363624426_okazja_nowy_silnik_zaburtowy_honda_bf_5_d6_lbu.html poradzilby sobie z waga 500kg? A i jeszcze pytanie co do tej manetki? dlaczego manetka? tylko ze wzgledu wygody? czy sa jeszcze jakies inne powody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dobry i ceniony silnik, jednak do takiej łódki warto podczepić coś żwawszego. Zresztą silnik z linku ma długą kolumnę. Kwota, którą podajesz spokojnie wystarczy na 10 koników dobrej marki.

Manetka jest po prostu wygodna, ale musisz wtedy mieć także konsolę i sterociąg. Łodka, którą wybrałeś konsoli nie ma, więc pozostaje silnik z rumplem. Przy silniku z rumplem warto mieć na rufie łodzi trochę miejsca na tyłek, wygodniej sie wtedy pływa.

Przy takich cenach łodzi i mocach silników rozważ może zakup typowej motorówki. Może być fajnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 5 tysięcy niekupisz nowego 10 konnego

ja posiadam łódkę 3.60m silnik 6km tohatsu

w dwie osoby płynie z prędkością 11 km/h

pamiętaj że że potrzebujesz patentu żeby pływać silnikami powyżej 5KW

co do małych silników to wielu poleca właśnie tohatsu ze wględu proporcji ceny do jakości

6 tohatsu jest tańsza od 5 hondy a waży tyle samo

pobobno tohatsu od mercurego różnią sie tylko nakleją i ceną o 20-30% niższą

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

mam problem z silnikiem dwusówowym 2001 5KM r-po odpaleniu chłodzenie jest na wolnych obrotach (wypływa woda przez rurkę z silnika) jak wprowadzę na wyższe obroty zanika przepływ wody -spaliny idą przez rurkę odprowadzającą wodę.Tak jakby spaliny wypychały wodę , lub zbyt małe ciśnienie wody podawane przez pompę .Sprawdziłem wirnik na pompie OK , uszczelki w silniku pod blokiem OK, Może ktoś poradzi gdzie się przyczepić :razz: , już znam wszyskie śrubki w silniku :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hiehie.. dobra pompa! lipa jakaś, pompa daje ciśnienie które radzi sobie ze spalinami, tu masz odwrotnie. A w tłumik leci woda? jak tak, i tylko spaliny pojawiają się w rurce rewizyjnej to masz nieszczelny dekiel wydechu, tam pod nim, pod uszczelką są kanały rewizyjne i wdmuchiwane są spaliny do rurki- uszczelnić. Nie znam silnika więc mi trudno ale jest ale... Coś w rodzaju termostatu zamyka wypływ z bloku a puszcza bezpośrednio wodę do tłumika może być uszkodzone- zamknięte tu i tu lub inaczej. Nigdy nie odpalaj silnika bez dopływu wody do wirnika pompy. Jeśli leci woda w tłumik na wysokich obrotach to napewno jakaś nieszczelność na rewizji.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieszczelny dekiel wydechu ? gdzie to jest w korpusie silnika? czy spodzinie - dam link do silnika serwisowy tylko trzeba zaznaczyć Johnson -2001 rok -5km http://shop2.evinrude.com/ext/index.aspx?s1=bf6ad09c53cead335fcfd8a6471c0f7f

termostatu niema , pompę sprawdzałem w następujący sposób odłączyłem spodzinę z pompą od korpusu-tłumika ,podłączyłem wiertarkę do wału napędzającego- dawało strumień wody dość ostro , gdzieś mi wtłacza spaliny w obieg wody,jeszcze raz dobiorę się do górnej części przejrzę kanaliki rewizyjne w korpusie :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelkę na głowicy? Podobno to dwusuw miał być.

Uszczelnij połączenie wylotu spalin z cylindra do tłumika.

Jeszcze pytanie... woda normalnie wylatuje sobie tłumikiem, nawet na tych wysokich obr. tak? tylko na wysokich obr, spaliny wydmuchuje przez rurkę kontrolną...

sprawdz sobie to połączenie, odkręć tak abyś widział tłok w cylindrze od strony kolektora wydechu.

Do tej pory już byś kilkanaście razy go rozebrał i złożył.

Zobacz może w otwór tłumika ci dzieciak coś wsadził i robi się ciśnienie na wysokich.

No i jak pompka daje mniejsze ciśnienie niż ciśnienie spalin albo z jakiegoś powodu ciśnienie spalin jest większe(zapchany wydech) to tak może się dziać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich haczyków :smile:

Jakiś czas temu stałem się posiadaczem łajby. Jest to dość duża łódź dł 4,20m szer 1,50m waga 120kg. Moja pierwsza łódka.

Teraz szukam do niej silnika spalinowego.

Przeglądam allegro, giełdy.. i tylko mi się w głowie gmatwa ;)

Prosiłbym posiadaczy sprzętów wodnych o jakies porady typu jaki by się zdał silnik, może nawet konkretny model, jaka moc, czterosuw-dwusów?, nowy uzywany, jak używany to na co zwrócić uwagę podczas zakupu itp

Ogolnie zalety i wady..

Dodam jeszce że szukam silnika, na większe akweny, zalew sszczeciński, odra,chciałbym popływać na dalsze odegłości..no i oczywiście trolling..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i oczywiście trolling..
Yamacha albo Honda (nie pamiętam co to było) 9,9 kM , czterosów, ma dwa gary, przy trollingu pozwala to powolutku sobie pływać. Tyle że musisz pamiętać że bez papierów mozna pływać na silnikach do 6,7 KM :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny probem niewiedziałem na co sie zdecydowac

wszyscy polecają tochatsu 6km podobno jest kopia silnika mercury.

mam łódkę 3.60m waga 80kg.

łódka z dwema osobami pływa z predkościa 11 kmm/h mierzone na gps-sie.

silnik kupiłem nowy

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.