Skocz do zawartości
tokarex pontony

Spalinowe silniki zaburtowe!!!


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

A co powiecie o teorii że silnik elektryczny bardziej płoszy ryby niż spalinowy swoim silnym polem elektromagnetycznym. Sam nie wiem co myśleć ale ponieważ cam silnik jest właśnie podwodą razem z całym uzwojeniem to bez wątpienia emituje silne pole elektromagnetyczne pod wodą. Z tej perspektywy takie twierdzenie wydaje się sensowne. W spalinówce natomiast pod wodą jest sam element pędny. A dodatkowo o ile nie mamy starego silnika "jak od kukuruźnika" również na spaliniaku można podpłynąć cichusieńko i powoli na miejscówkę. Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Wszystko zależy gdzie będziesz pływał. Jeżeli w pobliżu masz strefy ciszy wiadomo - elektryczny. Jeżeli można pływać na spalinowym to wybrałbym zdecydowanie właśnie taki. Moc natomiast jest uzależniona od tego po jakich akwenach będziesz pływał. Duże jeziora mają to do siebie że potrafi mocno powiać a wtedy zaczynają sie problemy jeżeli masz silnik o małej mocy. Zawsze lepiej mieć mały zapas mocy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na elektrycznym możesz pływać na małym oczku wodnym o długości do 2km
To ciekaw jestem gdzie ty pływasz kolego? :mrgreen:
A co powiecie o teorii że silnik elektryczny bardziej płoszy ryby niż spalinowy swoim silnym polem elektromagnetycznym
Tomaszek nie wiem skąd ta teoria ,przeciesz wiadomo ze pod liniami wysokiego napięcia jest o wiele wyszsze pole elektromagnetyczne ,a jak linia przechodzi nad woda to tam jakoś ryby więcej.Co natomiast się tyczy wyboru silnika to wybrałbym i elektryczny i spalinowy to opcja full. :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam

Dzis odebralem z serwisu silnik mercurego 4 ten co wyzej w temacie i faktycznie tylko wirnik wody i dziala. Facet mowil ze jak za 500 zł to zrobilem zyciowy interes bo stan techniczny jest bardzo dobry jak na te lata.

Mam pytanie gdyz kupilem olej ktory mi zaproponowal i kazal mi dawkowac 75:1 ?

i teraz mi sie nasuwa pytanie czy to bedzie na 7.5l benzyny 100ml oleju? moze ktos wie jak to obliczyc?

Mam jeszcze kilka pytan do posiadaczy silnikow ;)

1. czy kranik sie zakreca w czasie postoju dluszego kiedy silnik jest wyl.?

bo nie zakrecilem i lowilem ok 1.5 godz. pozniej odkrecilem odpalam i gasl mi kiedy dodawalem gazu (tak jak zalany silnik w aucie nie ma sily) jak na biegu jalowym troche pochodzil i wkrecilem go na obroty wieksze zaczol chodzis pozniej przez pol dnia idealnie. :mrgreen:

2. czy odpalacie na luzie i pozniej bieg czy mozna odpalac na biegu oczywiscie przy niskim gazie?

ok w srode przetestuje aha malo pali troche powyzej litra w 4 metrowej lodzi z 1 osoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie gdyz kupilem olej ktory mi zaproponowal i kazal mi dawkowac 75:1 ?

i teraz mi sie nasuwa pytanie czy to bedzie na 7.5l benzyny 100ml oleju?

proste na 75 litrów paliwa 1 litr oleju ja k podzielisz przez 10 to daje, dokładnie 100 ml oleju na 7,5 l benzyny - ale to jakoś dużo trochę :???:
2. czy odpalacie na luzie i pozniej bieg czy mozna odpalac na biegu oczywiscie przy niskim gazie?

tylko na luzie
czy kranik sie zakreca w czasie postoju dluszego kiedy silnik jest wyl.?
jak mi się przypomni to zakręcam, a pamięć mam słabą :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to jakoś dużo trochę :???:

To nie jest dużo z tego co zauważyłem stosuje się różnie od 1:50 do 1:100 a w starszych silnikach jeszcze więcej. Ważne aby nie było mniej niż producent zaleca, możliwe że silnik jest już zmęczony i mechanik celowo zalecił lać trochę więcej oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Do tego co już jest napisane powyżej (a wszystko to prawda :mrgreen: ) dodam tylko to że

dymi, śmierdzi ale jednego nikt nie napisał że da sie na tym pływać i jest tanie a nie wszystkich stać na nowy markowy silnik. Kiedyś na tym pływałem cóż zmieniłem na lepszy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam

Niedawno przytrafila mi sie niespodzianka dosc przykra urwalem linke od zapalania silnika byla juz dosc stara wiec mogla sie urwac ale nie tak daleko od miejsca wodowania ;) raptem 1.5 godzinki na pagajach bez przerwy bo tak silny prad byl ;).

Zakupilem w moto-sklepie 2 nowa linke nawet o takiej samej srednicy mowilem jeszcze ze do silnika nawet zapytali mnie sie jakiej mocy ten silnki do lodzi. Zamontowalem i urwalem 2 linke!!

Zauwazylem ze przy odpalaniu linka przy wysciu z otworu obudowy zaczyna sie normalnie pylic innymi slowami spilowywac? dlaczego czyzby byla to nie odpowiednia linka? byla dosc sztywna nie byla niczym tam pokryta w sumie wygladala jak do kosiarki.

Moze gosciu sprzedal mi nie odpowiednia linke? moze ma ktos jakis sklep internetowy gdzie mozna zakupic odpowiednia linke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.