Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jezioro Wisełka


sandacz

Rekomendowane odpowiedzi

WE wakacje wybieram sie nad morze.Moja baza bedzie plozona nie daleko tego jezioro, wiec chcialbym polaczyc odpoczynek nad mozem z chociaz kilkoma godzinami wedkowania. Moje pytanie jest takie kto jest we wladaniu tego jezioro i gdzie mozna wykupic licencje czy trzeba miec karte wedkarska ??? Prosibym o jak najszybsza odpo wiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
przynęty na klenia   Dragon

Lepiej popróbować łowienia w morzu niż w tym "jeziorze". To jest kałuża z ogromną lkością rowerów wodnych w kształtach przeróżnych i innego pływającego badziestwa.Aster, daruj sobie to jezioro. Albo morze, albo poszukaj czegoś trochę dalej, tam wooło Wisełki chyba jest jeszcze parę oczek wodnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro byłem to troszke opisze o tym jeziorku - j.WISEŁKA

out.php?i=7350_JezioroWiselka.jpg

Na północnym brzegu (na zdjęciu po lewej stronie za trzcinami :P) są 2 przystanie na których możemy sobie wypożyczyć sprzęt zarówno wodny jak i wędkarski czy też wykupić sobie pomościk - i tutaj pierwsza uwaga przystań druga - trzeba przejść przez pierwszą aż zobaczymy szyld "Przystań u Krawczyka" oferuje niższe ceny

* wędka - 1zł/1h

* łódź wędkarska - 5zł/1h

* pomost - 2 zł/ doba

Na pierwszej przystani przykładowo pomost - 5zł/ doba

Jakiej klasy i jak wygląda sprzęt wędkarski nie wiem bo pojechałem ze swoim, zresztą pewnie jak każdy zainteresowany :)

Łodzie z koleii dobre - nie nabierają wody :)

Pomosty wypchnięte około 4-6 metrów w jezioro i też w nienajgorszym stanie - i tu kolejna uwaga "Krawczyk" oferuje 3 stanowiska wędkarskie, ile pierwsza przystań nie wiem.

Rzeczywiście na jeziorze dużo ludzi, rowerów wodnych i kajaków - w pełni zgadzam się z Tobą Artech jednak mimo to udało się zapolować i z pomostu na blache - naturalnie wrócił do wody :) niestety była to jedyna zdobycz przez cały urlop

out.php?i=7352_P8230130.JPG

Ponoć ładne sztuki można złapać na jesieni w tym jeziorku (według mnie to jak ludzi mniej to i ryba ładnie rośnie)

Jednak nie daleko znalazłem drugie jeziorko - j.ZATOREK

out.php?i=7353_P8240151.JPG

i tu uwaga na jezioro trzeba wykupić zezwolenie , którego koszt wynosi 5zł, a nabyć je można w leśniczówce, która znajduje się naprzeciw wjazdu do Amber Baltic Golf Club.

Zezwolenia te można wykupić tylko w godzinach 7-8 rano od Poniedziałku do Piątku więc jest to jakiaś przeszkoda ale do pokonania :grin:

Samo jeziorko znajduje się na końcu Wisełki - jadąc z niej w stronę Kamienia Pomorskiego będziemy je mieli po prawej stronie.

I tu duża odmiana - jeziorko ciche spokojne troche porośnięte ale baaardzo przyjemne, a ludzie mówią że dużo bardziej zarybione niż Jezioro Wisełka i ładnych szczupaczków tam można nałapać - jednak tak jak wcześniej pisałem jest to opinia ludzi a nie moja, bo mi niestety nie starczyło już czasu by się tam wybrać na połowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety bylem zmuszony zmienic lokacje, ale obok wisleki przejezdzalem byla akurat brzydka pogoda dlatego rowerow i kakakow wcale nie bylo, co do tego drugego jeziorka bardzo mnie zacikawilo, dziki kolego Aster za info moze za rok sie tam wybiore kto wie... :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Wisełka to słabe jezioro chociaż buszują tam duże stada okonków a Zatorek to sympatyczne jezioro , zawsze można czegoś nałapać i jest szansa na karpia,jeziorko płytkie bo to zalana łąka tylko że czasami ludzie napchają zanęty (można to zauważyć zaglądając do śmietników)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

Na jeziorze Zatorek można wędkować.

Są tu przygotowane pomosty dla wędkarzy. Pozwolenie można kupić w leśniczówce w Kołczewie (pn.-pt. 7:00 - 8:00) - tel. 91 326 52 40 lub w w Nadleśnictwie w Międzyzdrojach (pn.-pt. 7:00 - 14:00) - tel. 91 321 79 68

Zdjęcia jeziora i pomostów: http://www.gulliver.com.pl/wiselka/wiselka-galeria-05.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

ja w lipcu byłem tam 4x dzień po dniu, jednego dnia podeszły leszcze takie koło 1kg to można było pociągać, łowiłem batem, leciutkim zestawem więc zabawa była przednia, w pozostałe dni małe płoteczki i wzdręgi, na czerwonego okonki się wieszały. Wielką zaletą tego łowiska jest przyroda jak se siadałem na pomoście to już ryby nawet nie musiały brać. Kwaterę miałem jakieś 200m od jeziorka - kobieta na plaże ja na ryby :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.