Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Uzbrojenie żywca


_KONRAD_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wybieram się na sandacza/szczupaka w piątek. Właśnie problem w tym że nie wiadomo co weźmie czy to czy to heh :] Łowić będę metodą gruntową na trupka/żywca (zobaczymy czy zdechnie haha :D ) No i chciałem zapytać czy jak założę przypon stalowy,to będzie problem z sandaczem? Bo w razie czego szkoda szczupaka...

Pytanie dodatkowe ze znajomości regualminu PZW :grin: : Mając 16 lat,łowiąc na żywca/trupka mogę mieć jedną czy 2 wędki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
No i chciałem zapytać czy jak założę przypon stalowy,to będzie problem z sandaczem?
Jeśli bierze zdecydowanie to nie zwraca na stalkę uwagi ,gorzej jak jest nie zdecydowany ,moze wypluci ,nie mniej cienki wolfram nie powinien stanowić problemu .
Mając 16 lat,łowiąc na żywca/trupka mogę mieć jedną czy 2 wędki ?
A masz kartę i opłacone składki jeśli tak to nie powinno być problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A szczupły nie przegryzie wolframu ?

No pewnie że wszystko opłacone :] No bo na nocki/żywca nie ma nic dodatkowego prawda?

Nie orientujecie się jeszcze ile kosztuje jakaś płotka?(chodzi mi o rybkę na żywca,bo nie mam kiedy złapać ... ;/ )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 11 months later...

Mam dylemat. Otóż nie wiem czy sposób zbrojenia żywca na suma pokazany w filmie WMH - Operacja samsum jaki stosowany jest w Hiszpanii na tamtejszych wodach jest zgodny z RAPR w Polsce?? Wydaje mi się że nie jest jasno opisany sposób zbrojenia żywej przynęty w naszym regulaminie. Może ja nie potrafię odpowiednio zinterpretować punktu w jakim jest to zapisane. A Wy co o tym myślicie?? Mam nadzieję że większość wie o jakim zbrojeniu piszę. Proszę o pomoc bo wydaje mi się że jest to świetny sposób zbrojenia dużego żywca. :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie pkt 4 § 3
A to jest podstawa .

Cytat z RAPR :

4. ZASADY WĘDKOWANIA

§ 3

1. Wędka

Wędkarz ma obowiązek posługiwać się wędką składającą się z wędziska o długości

co najmniej 30 cm, do którego przymocowana jest linka zakończona:

a/ jednym haczykiem z przynętą, albo [kotwica to też haczyk tylko z kilkoma ostrzami]

teraz te końcowe albo odnosi sie do wyjątków od tej reguły ,

b/ nie więcej niŜ dwoma haczykami, kaŜdy ze sztuczną przynętą imitującą owada lub

jego stadia rozwojowe; przy czym kaŜdy haczyk może mieć nie więcej niŜ dwa ostrza

rozstawione w taki sposób, aby nie wykraczały one poza obwód koła o średnicy 30

mm albo

c/ sztuczną przynętą wyposażoną w nie więcej niż trzy haczyki; haczyk może mieć

nie więcej niŜ cztery ostrza, rozstawione w taki sposób, aby nie wykraczały one poza

obwód koła o średnicy 30 mm.

d/ przy połowie ryb spod lodu: jednym haczykiem z przynętą, przy czym haczyk nie

może mieć więcej niŜ trzy ostrza, rozstawione w taki sposób, aby nie wykraczały one

poza obwód koła o średnicy 20 mm, albo

e/ sztuczną przynętą wyposażoną w nie więcej niŜ dwa haczyki, przy czym kaŜdy

haczyk może mieć nie więcej niŜ trzy ostrza, rozstawione w taki sposób, aby nie

wykraczały one poza obwód koła o średnicy 20 mm

I to w zasadzie wszystko ,teraz tak jeśli ktoś z rozmysłem myli przynęty sztuczne z przynętami naturalnymi będzie twierdził że można żywcowi założyć 4 kotwice .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to teraz to się trochę zbłazniłem jak na to patrze generalnie podpunkt "a" mówi wszystko krótko i zwięźle a zmyliły mnie trochę pozostałe podpunkty ale w sumie już nie ważne nie ma tematu szkoda tylko że u nas sposób o jakim pisałem jest nie zgodny z rapr a jest dość ciekawym rozwiązaniem. Ciekawe czy coś się w tym kierunku zmieni. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Zamierzam w najbliższym czasie wybrać się na szczupaka lub sandacza z gruntu. Bardziej zależy mi na sandaczu. Jako żywca założył bym kupionego karsia. W co go uzbroić? W hak czy kotwice, jakiej wielkości? Za co go zaczepić? Jak długi zrobić przypon. Zestaw będzie osadzony na rurce antysplątaniowej, poniżej stoper i krętlik. Czy do krętlika od razu doczepic wolfram? Jakiej powinien byc długości? Z góry dzięki za odp. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzechuce
Ciekawe czy coś się w tym kierunku zmieni.

miejmy nadzieje do trollingu tez troche wody uplynelo zanim zostal dozwolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.