Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Turkuć Podjadek na Suma


biluc

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 86
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hmm ja mam tylko takie wrażenie że ludzie wystawiający na allegro turkocie na sprzedaż robią jemu reklamę na tym forum :?:

Nie mówię, że ta przynęta jest do niczego ale czy aż tak jest skuteczna :neutral: (o skuteczności tej przynęty wypowiadają sie osoby; albo nie zarejestrowani, albo osoby z jednym lub kilkoma postami :???: )

Może niech się wypowie osoba z większym stażem na forum, o jej skuteczności w porównaniu do innych przynęt na suma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja mam tylko takie wrażenie że ludzie wystawiający na allegro turkocie na sprzedaż robią jemu reklamę na tym forum
na tym i na wielu innych też ,niestety w wędkarstwie tak jak i w innych dziedzinach życia jest wielu naiwnych co łykną każdy badziewi ,choć raz spróbować ,nie mówię tak do końca ze turkuć jest zły ,dlaczego ,ano dlatego ze istnieją przypadki bardzo dobrych brań suma ,z czego to się bierze ,a no z letnich powodzi ,kiedy rzeki wylewają na łąki czy poldery[ a w szczególności tam gdzie pasą się konie ] wiele stworzeń żyjących w ziemi wypływa [wypełza] na powierzchnie wody gdzie zostaje zjedzona przez ryby ,wtedy możemy mówić o skuteczności danej przynęty kiedy ryby mają żarcia pod dostatkiem i tak się dzieje np w przypadku suma ,choć w wędkarstwie nie ma reguł.

PS taką info znalazłem w zapiskach z przed 30lat :shock: nawet tego nie pamiętałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Turkucia podjadka wprowadziłem na rynek w roku 2005, wyczytałem gdzieś na jakimś forum że ludzie poszukują i maja z tym problem. Jest to bardzo popularna przynęta podobno na Węgrzech, a na Ukrainie podobno panuje przekonanie ile masz turkuci tyle sumów przyniesiesz do domu. Jak ktoś zauważył to nie ja rozpocząłem ten wątek. Ale mogę stwierdzić że moje turkucie w 2009r pojechały do Francji i miały jechać do Hiszpanii ale niestety poczta nie dostarczyła przesyłki na czas do osoby która miała je tam zawieść. Są osoby które kupiły już kupują regularnie po 2-3 komplety (oczywiście w okresie kiedy sum nie jest pod ochroną a turkuć jest dostępny).Wydaje mi się że nie kupują w celach kolekcjonerskich.

Około maja planuję znowu rozpocząć sprzedaż turkucia podjadka, mój login ,można znaleźć na portalu nasza klasa na suma turkuć podjadek

UWAGA NA OSOBY KTÓRE NIE MAJĄ DOŚWIADCZENIA Z WYSYŁKĄ TURKUCI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kieelek79, Jeśli zamierzasz sie reklamować to zwróć sie do administratora ,jeśli nie znasz regulaminu to sie zapoznaj.Natomiast jeśli twoim celem jest opisanie przynęty jak ją stosować jakie ryby sie łowi to czekamy na materiał poparty fotkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie miała być reklama,bo na nią jest jeszcze za wcześnie.Miało to na celu zwrócenie uwagi że jednak są osoby które miały kontakt z tą przynętą i najwidoczniej mają efekty. Niestety na tym forum jest grono które nie miało kontaktu z tą przynętą i są zdecydowanie na nie.Pisząc że to krypto reklama, jakbym to ja zaczął ten wątek, choć ta pierwsza wypowiedz była by najlepszą reklama

siedziałem cały dzień na na sumach o dziwo przychodzi facet i zakłada własnie turkucia na haka o dziwo po 12 minutach facet wyciąga suma miał około 11 kg działo się to na rzece Narew potem też łapał na turkucia i też załapał jeszcze dwa ale jusz nie takie dostojne

Może niech wypowie się ten co zaczął ten watek lub osoba co napisała Rok temu na stawie mojego wujka znalazłem w wodzie turkucia podjadka pomyślałem że to dobra przynęta na suma założyłem na grunt i po kilku minutach na brzegu 5 kg sum już leżał z turkuciem w gębie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kieelek79, kolego obawiam sie że jak ja zakładałem pierwsze turkucie na haczyk ,to prawdopodobnie nie było cie jeszcze na świecie ,to ze nadają sie na suma nie znaczy że skutkują na każdej wodzie ,a namawiając innych do kupna u ciebie i podając namiary czy chcesz czy nie robisz sobie reklamę.

Po za tym ceny sa jakieś chore z sufitu ,w godzinę na łące w stadninie idzie uzbierać kilkadziesiąt turkuci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedz:

kolego obawiam sie że jak ja zakładałem pierwsze turkucie na haczyk ,to prawdopodobnie nie było cie jeszcze na świecie ,to ze nadają sie na suma nie znaczy że skutkują na każdej wodzie

I właśnie o coś takiego mi chodziło,aby wypowiedziała się osoba z dużym doświadczeniem.Może jednak znajdą się osoby co 30 lat temu stosowały i znają tą przynętę. Więc niech Ci co są zdecydowanie na nie,niech zrozumieją że nie każda przynęta jest dobra na każdym łowisku, trzeba połączyć wiedzę,umiejętności,doświadczenie i mieć trochę szczęścia.

Ceny są jakie są i każdy ma prawo kupować co chce i za ile chce. Ale satysfakcja z holowania suma rzecz bezcenna za inne przyjemności możesz zapłacić kartą MasterCard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Odgrzebię kotleta. W ubiegłym roku miałem łatwy dostęp do turkuci. Łącznie utopiłem ich z 50 w Wiśle. Całkowicie bez efektu. Przez całe lato nie złapałem na turkucia ani jednego suma. Na filety i rosówki owszem. Co więcej, nie tylko suma .ie złapałem, ale innej ryby też. Miałem jedno branie. Nie zacięte. Więc imo historie o sumach na turkucia to bajki. Z podobną skutecznością można łapać sumy na stare skarpety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.