Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Gdzie nad Bzure


Gość sebek

Rekomendowane odpowiedzi

Ciagnie strasznie nad wode :)

Najchetniej bym za tame na Jeziorsku pojechal, ale tam sobie tylko moge wyobrazic co sie dzieje ;)

Na Bzurce lepiej by bylo, ale uciag jest b.duzy, a cala spokojna woda przy brzegach jest skuta lodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witam wielbicieli Bzury

Niestety ,,nasza,, rzeczka częściowo skuta lodem ale przede wszystkim burty przysypane wysokim śniegiem, no i poziom wody..... tak że warunki łowienia marne, byłem z kolegą na Orłowie nawet nie wyciągaliśmy spiningów z samochodu, tak więc? ........,,aby do wiosny,, a raczej do maja, szczupaki podrosną. :wink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wielbicieli Bzury

Niestety ,,nasza,, rzeczka częściowo skuta lodem ale przede wszystkim burty przysypane wysokim śniegiem, no i poziom wody..... tak że warunki łowienia marne, byłem z kolegą na Orłowie nawet nie wyciągaliśmy spiningów z samochodu, tak więc? ........,,aby do wiosny,, a raczej do maja, szczupaki podrosną. :wink

Tak ,trzeba będzie poczekać do wiosny, ale z mojej strony to już inne łowienie ,najczęściej spławik i biała ryba. (na szczupaki nastawiam się głównie jesienią)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiosnę na Bzurze też zaczynamy od spławika głównie przepływanka i oczywiście płotka właśnie na wysokości Orłowa, jednak w maju pasja zwana spiningiem wygrywa, ostatnie dwa sezony dobre wyniki mieliśmy akurat wiosną, w tym roku tylko początek maja potem powódź.......i słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

JACooL, nie no skąd,w tym roku nawet raz jej nie skuło lodem. Za to na tę chwile wygląda jak wisła a pare dni temu miała taki poziom wody że zaniepokoiło to aż strażaków którzy przez cały czas patrolowali wały :shock:

Wody jest od groma miejmy tylko nadzieje że te wieksze okazy okażą sie cwańsze i wejdą na czas w koryto nie tak jak na zeszłą wiosne :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamarzła.......... na wysokości Młogoszyna środkiem tylko ,,rynienka,, wszędzie straszne rozlewiska, z ciekawostek........ ,,spece,, od mostów mają ponoć remontować ,,drewniak,,(most) na Orłowie będzie pewnie nowy ,,piękny,, betonowy...... a były tam takie fajne miejscówki............ Natura 2000!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radek66 kurcze wydaje mi sie, ze w Orlowie most jest betonowy...

Pisze o tym kolo kosciola z asfaltem.

spini Artur mowil, ze jak bedzie akcja taka jak w ub. roku, to on sie pisze do pomocy. Jak ja dam rade - tez bym pomogl. Oby nie bylo to konieczne, bo to zawsze oznacza straty w rybostanie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o most drogowy, jeśli stoicie Panowie na moście drogowym, a za ,,plecami,, macie kościół w Orłowie to patrząc w prawą stronę daleko widać most (mostek wiele takich na Bzurze) my z kolegami nazywamy go ,,drewniak,, blisko mostku jest fajna miejscówka wiosną trafia się tam ładna płotka a czasami jaź, łowiąc w tym miejscu w zeszłym roku spotkałem dwu Panów, dokonywali pomiarów oględzin itp. od nich dowiedziałem się, że na Bzurze planowane są remonty właśnie takich mostków, poza tym byli ,,mocno,, przekonani, że nasza rzeczka ,,koniecznie,, wymaga gruntownego czyszczenia i zwiększenia przepływu wody nie muszę chyba pisać jak to będzie wyglądać (ciężkie kopary i do przodu) jak twierdzili wszystko w ,,trosce,, o stan łąk okolicznych rolników.....a podobno to teren NATURA 2000 no i na koniec tych ,,dobrych,, wieści firma budowlana w której pracuje jeden z naszej wędkarskiej ekipy ma w tym roku w planach zamienić nasz ,,drewniaczek,, w ,,betoniaczek,, jeśli to się potwierdzi...........to....... dopiszcie sobie sami............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spini Artur mowil, ze jak bedzie akcja taka jak w ub. roku, to on sie pisze do pomocy. Jak ja dam rade - tez bym pomogl. Oby nie bylo to konieczne, bo to zawsze oznacza straty w rybostanie :(
Jak będzie akcja nad Bzurą to ja się piszę pierwszy :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak kolego.....ale tu przecież chodzi o kasę...... ZYSK.........przykro patrzeć. Jak byłem dzieciakiem to Bzura była tak zatruta, że była w niej tylko brązowa woda.... teraz jak powróciło do niej życie są ryby (jeszcze) to podejmuje się próby jej ,,ucywilizowania,, trudno powiedzieć czy to o czym słyszałem zostanie ostatecznie zrealizowane oby Nie!!! ale wiem jedno takich rzek jak Bzura jest bardzo mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Idziesz do pierwszego lepszego koła PZW (lepiej lepszego :lol: ) i mówisz, że chcesz wyrobić kartę wędkarską. Zdajesz egzamin (teoretycznie, bo praktycznie go nie ma) dajesz 2 zdjęcia, idziesz do starostwa i wydają Ci kartę wędkarską. Wracasz do koła, płacisz składki (suma zależy od Twojego wieku) i otrzymujesz legitymację PZW. Z tym możesz już wędkować.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze dziwne, zeby nawet plotki nie skubaly ...

Na pogode patrzac - zima idzie :( Jak prognozy sie sprawdza i przez najblizsze 2 tygodnie w dzien bedzie kilka stopni na minusie, a noca mrozy (-10/-15) to moze pomrozic Bzurke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.