Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Gdzie nad Bzure


Gość sebek

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Dziś nad Bzurą byłem w miejscowości Gosławice,łowiłem od 9-ej do 12-ej wyjąłem 3 malutkie płotki i 6 szt.od24 do prawie 32cm :smile: .te ostatnie śliczne rybki,poza płociami nic się "zameldowało". W łowieniu przeszkadzał wiatr i płynące zielsko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś znów byłem nad Bzurą w Gosławicach,brań zdecydowanie mniej,poddałem się po 2 godzinach,,chciało głowę urwać"wędkę wyrywało z ręki.Złowiłem 2 malutkie płotki,kiełbia,wzdręgę 18cm i 2 płocie 20 i24cm :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mol39 - byles moze jeszcze jakies miejscowki ogladnac ? Ciekawi mnie ilosc zieleniny np. w Orlowie :)

Jak to nie jest tajemnica - w Goslawicach po ktorej stronie mostka najczesciej siadasz ? Ja, jezeli mam mozliwosc, wybieram brzeg od strony asfaltu za mostkiem oczywiscie :) Chociaz widzialem tez kilka razy wedkarzy siedzacych przed mostkiem od strony pola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem w Gosławicach łowiłem w dwóch miejscach wyjąłem 4 kiełbiki,jazika ,jelca,5 malutkich płotek i 15 takich 17-27cm,to wszystko przez 5 godzin czyli skromnie,łowiło się komfortowo extra pogoda,od 18-ej komary szalały spray na nie nic nie pomagał :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 tygodnie temu sprawdzałem odcinek Kolonia Orłów-Wola Kałkowa,niestety jeżeli nawet nie widać roślin nad wodą to pod powierzchnią rosną łany rogatka i innego ziela.Gdzie można łowić to okolice mostów,tyle że tu presja jest największa,od mostu na Woli już nie ma chyba gdzie kija zarzucić a doszedłem prawie do Przezwisk.Ja łowię z południowego brzegu,a siadam tam gdzie jest wolne.Moje wyniki są mizerne zatem chętnie bym się dowiedział czegoś ciekawego o tym odcinku od kogoś kto łowi tu często.W rozmowach z wędkarzami przewija się jedno aby spróbować w nocy.To mój plan na następny rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ulubione miejsce to doplyw Bzury, opisywalem gdzies wczesniej w tym watku to miejsce.

Jezeli piszesz ze w Bzurze zielska jeszcze pelno, to na doplywie bedzie masakra. Woda tam plynie bardzo leniwie.

Kilka fajnych miejsc jest tez przed Orlowem. Jadac od strony Piatku skrecamy w lewo kierunkowskaz "<- 7 Orlow" i przed samym betonowym mostem (dojezdzajac do Orlowa) skrecamy w lewo. Droga prowadzi przy samej rzece, wiec jak stan wody jest wysoki - nie polecam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
witam. czy jest szansa na odcinku w okolicach Orlowa zlowic klenia? jesli nie to prosze o sugestie co do miejscowek:)

Pewnie, ze jest szansa ;)

Niech Artur potwierdzi, jakie "maluchy" kiedys tam widzielismy razem.

Nigdy sie na ta rybe specjalnie nie nastawialem, ale chyba rzeka w okolicach Soboty, Kompiny bedzie chyba lepszym wyjsciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich użytkowników po kiju, to mój pierwszy post na tym forum.

Byliśmy w sobote 15.10 z kolegą nad Bzurą w Sochaczewie na wysokości Cegielni. Łowiliśmy na spinning, on na woblery ja na gumy. Kolega zlapal 20cm okonia i szczupaka 40cm, ja 2 szczupaki 35cm i 64cm.

Jutro znów ruszamy nad Bzurę z tym że ja dalej spinnin a kolega na przepływankę, poinformuję was o wynikach wyprawy.

Mam pytanie czy próbował ktoś łowić w wyrobisku które jest przy Cegielni? Na google maps wygląda że jest spore i zostało tam jeszcze troche wody, spróbuję tam jutro troche porzucać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, byliśmy dzisiaj, wynik: kolega na przeplywanke 2 leszcze tak powyzej kilograma, ja 3 szczupaki, 2 mialy okolo 40cm a jeden okolo 50 (nie wiem dokladnie bo zostawilem miarke w plecaku) Takze bez szalu jesli chodzi o wielkosc ale zabawa byla przednia. Wszystkie ryby wrocily do wody zeby jeszcze troche podrosly :)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.