Skocz do zawartości
tokarex pontony

Gdzie nad Bzure


Gość sebek

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Wczoraj wypad do Kompiny i do Soboty w pogoni za klenio-jaziem, zero efektów tylko drobne skubnięcia, natomiast szczupaki ganiały na całego co skończyło się 3 obcinkami. Z białorybem cienko nic nie skubie z tego co widziałem.

Dajcie znać jak się coś ruszy na bzurze z rybkami.

bzura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiejszy wypad na Bzurę w okolicach Urzecza....

dwóch spinningistów nastawionych na klenio-jazie wynik zero brań...

rzeka raczej swoim poziomem przypominała letnią rzekę a nie po roztopach zimowych podwyższony stan.

zero życia nad wodą...

W week atakuję Pilicę oraz lewy dopływ-Drzewiczkę może klenik albo jaź skusi się na wobki strugane zimą.

Połamania kija a na Bzurę przyjdzie czas myślę od połowy kwietnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po raz pierwszy byłem nad Bzurą ,w miejscowości Wola Kałkowa,łowiłem od 12.20 do 15 .15.Przynęta to ochotka, pinki i białe(na te ostatnie licho,chyba nie wyjąłem nic). Ryb złowiłem ok. 20 może dwudziestu kilku sztuk,ich wielkość no cóż...http://i40.tinypic.com/2ccrs03.jpg ,http://i41.tinypic.com/4io612.jpg nie powalała . Jeśli jednak wziąć pod uwagę wielkość "naszej" rzeki,jej poziom o tej porze ,to wynik całkiem przyzwoity. Dla mnie super,ryby wróciły do wody,cisza spokój,ciepełko,brak komarów, w zasięgu wzroku żadnego wędkarza :mrgreen: "bajka". Wieści z nad wody; od Orłowa do Woli,troszkę brań ale rybki małe,łowiło kilku wędkarzy. W Łowiczu natomiast połowiono,ładne płocie (zasłyszane) . Jak dla mnie BOMBA :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sobotę na Orłowie 2 płotki, 1okoń i 1...... jazgarz, generalnie dość słabo, ponoć w niedziele brania ustały zupełnie, w najbliższą sobotę planowaliśmy wyprawę za Łowicz.... ale ma spaprać się pogoda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś łowiłem ok 1.5godz w Gosławicach,efekt to 4 płotki 16-19cm(+2 małe), później pojechałem do Woli Kałkowej,tam przez 2.5godz złowiłem 11 szt. 17-25cm (+4 mniejsze). Przynęta to białe robaki i kolorowe pinki,na wszystko brało jednakowo. Może bez rewelacji,kilka rybek jednak złowiłem,martwi tylko ten stan wody,jest nadal niski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymałem kolejny wypadzik nad Bzurę,Wola Kałkowa -Gosławice,łowiłem od ~12.00do 17.00 przynęty tak jak wczoraj,bez zmian. Rybki jeszcze fajniejsze od 18cm do 27cm. Super łowienie,nie ma łatwo,rybki trzeba "wydłubać",myślę że osoba która chce nałowić kilogramów może spokojne Bzurę na naszym odcinku odpuścić.Wyjąłem 22 szt i kilka mniejszych,3 jazie 10-20cm i leszczyka ok.20cm,było bardzo chłodno brr..ale fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie czy może ma ktoś jakiś kontakt do straży która kontroluje bzure i starorzecza w okolicy Soboty. Bedac wczoraj nad woda widziałem goscia który łowił sobie spokojnie na żywca na płotke 12cm wiec raczej na okonia sie nie nastawiał i 2 gosci z blachami którzy twierdzili ,, już sie chyba wytarł bo coś słabo żeruje ''. Gość z żywcem chwalił sie jednemu ze spiningiem ,, dzisiaj hu.... tylko jeden i nie za duży ''. Jeśli czyta to jakiś strażnik to prosił bym o w miare możliwości wiecej kontroli na tym starorzeczu. Przejscie na drugi brzeg jest koło dużej wierzby patrzac od mostu na bzurze pod katem 45 stopni w prawo. Pozdrawiam i życze Wesołych Świat kolegom po kiju i ich rodzina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że kontrolę na tym terenie przeprowadza straż rybacka z Skierniewic wystarczy poszukać numer telefonu w internecie i wpisać sobie do swojego telefonu. Kiedy opłacałem kartę w Żychlinie rozmawialiśmy, że na Bzurze jest za mało kontroli, a presja na rzekę jest coraz większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zakazu łowienia na blachę, można założyć sobie metrowy przypon stalowy i łowić 15 cm kopytem na spin o cw do 100 g , byle wypuszczać ryby - takie przepisy, dzwonić można sobie nawet do św.Piotra jeśli nie zabierają ryb ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ,,ciekawe,, co kolega pisze.....bo mnie człowiek u którego wnosiłem opłatę za kartę wędkarską mówił, że np na odcinku Bzury należącym właśnie do okręgu...... łódzkiego do 1.05. niewolno w ogóle łowić metodą spiningową....... zastanawiające......że na innych odcinkach rzeki jest inaczej.......... no ale one nie należą do okręgu łódzkiego, a odnośnie dzwonienia to ja od razu dzwonię na policję (jest tam paru wędkarzy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zakazu łowienia na blachę, można założyć sobie metrowy przypon stalowy i łowić 15 cm kopytem na spin o cw do 100 g , byle wypuszczać ryby - takie przepisy, dzwonić można sobie nawet do św.Piotra jeśli nie zabierają ryb ...
tyle ze oni łowia i zabieraja i to w czsie tarłą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zabierają to sprawa prosta - kłusują, wtedy faktycznie muszą zostać złapani z rybkami.

Co do ograniczeń to dobra sprawa - ryby miałyby w końcu spokój.Tylko wszystkim nie dogodzimy - są jeszcze klenie, jazie, okonie ...i jak je łowić w tym okresie ? teoretycznie taki zakaz powinien obowiązywać do lipca kiedy kończy się okres sandacza a potem suma...i znowu bez sensu.

Niech w końcu wprowadzą takie kary ( i je egzekwują), że złapany na takich akcjach Ziutek musiałby zaciągać kredyty u samego diabła aby związać koniec z końcem - to by wystraszyło tych wszystkich kmiotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jednak główny problem to zbyt mała liczba kontroli, i niskie kary. Bardzo dziwi mnie osobiście gospodarka okręgów wędkarskich (łódzkiego i skierniewickiego) a właściwie jej brak. Kilka lat temu jeździłem na Skrwę (rzeka koło Płocka) za każdym razem kiedy byliśmy na rybach była kontrola PSR, na płockim odcinku Wisły tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.