Skocz do zawartości
tokarex pontony

Gdzie nad Bzure


Gość sebek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, żadnych wieści znad "naszej' rzeki, co weekend to wędkarzy jak na jarmarku(zasłyszane), nikt nie chce się podzielić swoimi spostrzeżeniami...........ja niestety cierpię na chroniczny brak czasu :cry: Nie mam tego komfortu, może ktoś jednak rzuci choć krótki wpis, jak to z Bzurą jest, na koniec 2013 roku, ogromne dzięki z góry, pozdrawiam całą wędkarską brać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Siemano, jestem tu nowy :grin:

W tym roku wracam do wędkowania po wielu latach przerwy. Czy w Bzurze można nadal trafić miętusa ? Planuję wypadzik na samym poczatku marca, o ile pogoda pozwoli.

Czy orientuje się ktoś na jakim odcinku można łowić, mając opłaconą kartę w okręgu Skierniewice ? Spotkałem się z co najmniej 3-ma różnymi informacjami na ten temat i nie wiem w co wierzyć :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację, pokrywa się to z informacją którą otrzymałem w kole.

Jeśli pogoda będzie znośna, uderzamy w 2 osoby w pierwszą sobotę marca.

Może ktoś poleci z grubsza okolicę, gdzie warto się udać ? Będę nad Bzurą pierwszy raz od 10+ lat, a na dodatek mam słuszny kawałek i raczej nie wpadnę obejrzeć rzeki i wybrać miejscówek przed wypadem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie Bzura od ujścia Ochni do Kamionu to ok. Skierniewicki, powyżej ujścia to ok. Łódzki.......jakie miejsce wybrać.........moim skromnym zdaniem (łowię na Bzurze ponad osiem lat) rzeka lata ,,świetności,, ma za sobą. polityka PZW Skierniewice w zakresie porozumień doprowadziła do tego że Bzurę w poprzednim sezonie jesienią dosłownie zmasakrowano, całe tabuny wędkarzy........ ,,szczupacze żniwa,, ile się da i jak się da, taka przyświecała dewiza, dodatkowo ,,pomogło,, czyszczenie brzegów i samej rzeki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisia chwilke pochodziłem ze spinem nad bzurka i nawet jednego okonka dało sie wyłowic. Poziom wody lekko podniesiony ale szału niema. Jutro spróbuje potrenowac płoteczki o ile sie dadza. Pozdrawiam. Chwalić sie jak tam wyniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Może ktoś ze znających w miarę dobrze Bzurę podpowie, gdzie na przyszłość można się czaić na miętusa tak, żeby mieć rozsądne szanse coś złowić ? Teraz to już raczej po zawodach aż do jesieni, ale myślę jeszcze się tam zjawić w tym roku.

W nocy z 1-szego na 2-giego marca przesiedzieliśmy nockę kawałek przed mostem - tym niedaleko ujścia Rawki, w miejscu gdzie 2 wysepki dzielą rzekę jakby na pół.

Praktycznie nic nie brało, zaraz na samym początku było jedno jakby uderzenie na czerwonego robaka (ale kolega Jazgarek akurat przygotowywał resztę sprzętu i nie zaciął), później aż do rana cisza. Myślę że mogliśmy wybrać jakieś spokojniejsze miejsce (akurat tam między tymi wysepkami a brzegiem nurt jest dość silny i zaczepów też nie brakuje bynajmniej), ale tak to jest jak się nad wodę ma słuszny kawał drogi i jedzie praktycznie w ciemno - i tak wylądowaliśmy ostatecznie w innym miejscu niż planowane.

Na pocieszenie przynajmniej rozpoczęcie sezonu mieliśmy w ładnym klimacie - mimo że przesiedzenie całej nocki wydawało mi się trochę szalonym pomysłem o tej porze roku, dało radę na luzie, byliśmy dobrze przygotowani więc nad wodą siedziało się prawie jak w salonie :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pierwszy raz nad Bzurką :smile: , mimo pogody takiej sobie połowiłem przez 2.5 godz. Brań było dużo, głównie na białego woda niska uciąg na 4gr, wyjąłem kilkadziesiąt ryb w tym 6 płoci 18-20cm, 10 uklejek wzdręgę małego jazika , reszta to małe lub bardzo małe płotki Dziwne że mimo tylu brań nie trafiła się choć jedna większa rybka :sad: . Wędkarzy widziałem kilkunastu na odcinku 4-5km, mimo takiej pogody ciągnie nas nad wodę :mrgreen: . Jak na pierwszy raz w tym roku , było fajnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nie wytrzymałem, pojechałem nad Bzurkę do miejscowości Przezwiska, łowiłem ok.3.5godz. Woda trochę wyższa niż tydzień temu, wędkujących sporo. Rybki tak sobie współpracowały, brań mniej niż tydzień temu, wyjąłem ok. 30 może 40 ryb (same płocie). 12 szt. miało 15-24cm reszta mniejsze :neutral: najlepsze brania na "białego". Jeden z wędkarzy złowił kilka kapitalnych płoci i okrasił to kleniem 30+. Super pogoda, fajne łowienie czego można chcieć więcej..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.