Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zalew Czorsztyński


Michcio

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem wczoraj na otwarciu sezonu sandaczowego (okolice Dębna, Frydmana, Huby), po przyjeździe nad wodę niestety dopiero ~ 10, naliczyłem aż 18 łódek/pontonów. Efekty raczej mizerne, nie widziałem żadnej złowionej ryby, słyszałem tylko że złowiono rankiem dwa sandacze ?!?! U mnie tylko jedno pstryknięcie - ale za to opaliłem się ładnie flauta przez cały dzień, przy bezchmurnym niebie, temperatura chyba ze 30 stopni :). A jak wam koledzy poszło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 104
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Chyba nie mogę wysłać prywatnej wiadomości bo nic nie ma w wysłanych :sad:

Jakby ktoś potrzebował informacji na temat zb.czorsztyńskiego to prosze dzwonić pod numer 796139611 - Józek

No to teraz będziesz musiał zmienić numer Tel. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja już zaliczyłem jeden weekend na wodzie...lepszego początku sezonu nie mogłem sobie wymarzyć hehe :mrgreen: Szczupak - 100cm/ Szczupak - 95 cm / i sandacz 94cm

Co To będzie na jesień jak ruszą te grubsze na żer :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy był na tym zbiorniku cały tydzień z 2 tygodnie temu ma tam domek i łódkę,jezdzi tam kilka razy w roku,jak na razie kilka niemiarowych sandaczy,dwa miarowe i jeden ładny zszedł.On stosuję metodę spinningową łapie z opadu,ze względu na głębokość,nie wiem jaką metodę stosuje pan Józef,ale jeśli wynik jest taki jak napisał w swym poście to wielki szacuneczek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 4 months later...
  • 2 months later...

Koledzy wybieram się w lipcu na wakacje w tamte rejony. Powiedzcie gdzie najlepiej ustawić się na rybę spokojnego żeru będę mieszkał w Krościenku. Najlepiej jak by ktoś dał jakąś mapkę gdzie jest spokojnie bez dużej presji wędkarskiej i gdzie można liczyć na jakąś rybkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wybieram się w lipcu na wakacje w tamte rejony. Powiedzcie gdzie najlepiej ustawić się na rybę spokojnego żeru będę mieszkał w Krościenku. Najlepiej jak by ktoś dał jakąś mapkę gdzie jest spokojnie bez dużej presji wędkarskiej i gdzie można liczyć na jakąś rybkę.

Wybierz się na cofkę, jeśli masz ponton, bądź łódkę połowisz do woli - Leszcze i Płocie do złowienia praktycznie na zawołanie, sztuki takie, że gały wychodzą :). Dasz radę nawet jak nie znasz wody, bez echa też się obejdzie. Jeśli nie masz łajby, możesz wypożyczyć choćby we Frydmanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę zmuszony łowić z brzegu ponieważ będzie nas w sumie około 5 osób z tego dwie boją się pływać. No i jeszcze powiedzcie gdzie jest ta cofka.

To dosyć duży obszar - tam gdzie Dunajec i Białka wpada do zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w okolicach wsi czorsztyn można też zapolować z brzegu :?:

Próbować możesz wszędzie. W tym miejscu też łowi się białą rybę, ale efekty są zdecydowanie słabsze - zarówno wielkościowe, jak i ilościowe. Kilka razy widziałem tam łowiących i w porównaniu z cofką, to mizernie im szło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha dzięki. Teraz spojrzałem na mape google i jadąć drogą z Krościenka w stronę Dębna w okolicach cofki nie widzę żadnego dogodnego miejsca żeby zostawić samochód. No chyba że trzeba objechać na drugą stronę zbiornika. Jak to jest z tym nęceniem czy można korzystać z koszyczków zanętowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha dzięki. Teraz spojrzałem na mape google i jadąć drogą z Krościenka w stronę Dębna w okolicach cofki nie widzę żadnego dogodnego miejsca żeby zostawić samochód. No chyba że trzeba objechać na drugą stronę zbiornika. Jak to jest z tym nęceniem czy można korzystać z koszyczków zanętowych.

Dojście i dojazd do wody jest np. w Hubie (lewy brzeg), na prawym brzegu dojście/dojazd poprzez pole namiotowe - wjazd na nie zaraz po przejechaniu Białki, bądź we Frydmanie, a w zasadzie tuż za lub przed nim , bo okala go mur betonowy :)

Ale jeśli chcesz mieć naprawdę dobre efekty, weź wypożycz łódkę we Frydnamie (o ile nie masz własnej, bądź pontonu), wystarczy popłynąć na cofkę na dwie, trzy godziny i masz pełną siatkę płoci, bądź leszcza - zależy na jakie stado trafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za namiary. Z łódki nie mogę skorzystać bo osoby z którymi będę wędkował nie umieją pływać i nie chcą pływać na łódce. Powiedzcie jak jest z tym nęceniem. W jednym z filmów Wędkarstwo męskie hobby widziałem jak łowili na jeziorze czorsztyńskim płocie i normalnie nęcili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeszcze tydzień z groszem i wodujemy łódkę się doczekać nie można,ale ja z kolegą preferuję tylko spina,a więc główna uwaga się skupia sandacz/okoń jeśli chodzi o szczupaka to jedynie przyłów.Wędkowanie będzie w okolicach Zamku i Zielone Skałki jak co roku i teraz jeszcze mamy drugą łódkę w okolicach właśnie Huby tak,że zobaczymy jak to będzie w tym roku.Wypad 10 dniowy więc myślę,że jakś dzień z rybami się ustrzeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie jak tak Jozepch.Mamy mamy ale to tylko dzięki uprzejmości fantastycznego kolegi :) będziemy próbowali tu i ówdzie i na swoich miejscówkach wiesz o jakie mi chodzi,a resztę to zachowajmy sobie dla siebie panie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.