Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wyprawa nad Balaton (Węgry)


piotr20

Rekomendowane odpowiedzi

W te wakacje mam zamiar wybrać się nad Balaton. Zabieram ze sobą spinning 5-20g. W jakie przynęty mam się zaopatrzyć. Mam sporo małych twisterów i pare blach. Proszę o rady doświadczonych wędkarzy. Co można tam złowić? Może będę łowił także na spławik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

nooo,jak ja tam byłem,nie łowiłem,ale za to widziałem co i jak łowią....

najczęściej można zobaczyć karpirzy....łowią z wody lub z pomostów postawionych daleko od brzegu,ryby pływaja dosłownie pod nogami.......moze wez lepiej federa,karpiówkę?takie moje odczucia....

połamania kiji i udanego wypoczynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem z 2 lata temu na wakacjach w miescie balatofured i po dugim brzegu w balatonforward ale nie widzialem wedkarzy moze dlatego ze mase palzowiczów tam bylo...a woda gorąca jak zupa kolo 28stopni..zbiornik plytki i nie wiem ale wydaje mi sie ze jesli chodzi o spining to nie jest to raczej elkdorado..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

prosze o szybką odpowiedź, gdyż wyjeżdżam już za 2 tygodnie. Proszę mi podać bardziej szczegółowe informacje o łowieniu na Balatonie. Będę łowił na spinning 5-20g a także na teleskopa 80-120g na spławik (może tez i grunt). Czy jest tam łatwy dostęp do białych robaków. Będę w jakimś mieście przy południowym brzegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze spinem furory nad Balatonem nie zrobisz. A łowienie wieczorem czy nocą w pełni sezonu urlopowego też nie należy do najłatwiejszych - ludzi na plażach całkiem sporo. Jeśli znajdziesz jakąś miejscówkę np przy wejściu do portu to jest szansa na rybę w innym przypadku czeka cię kilkuset metrowa wędrówka w jeziorko i najdalszy z możliwych wyrzut.

Z robalami nad Balatonem problemu nie miałem - zakup z wyraźnym wskazaniem palcem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki

bede łowił na koszyk lub spławik. Jaką polecacie mi przynęte i zanęty tam stosować. słyszałem że tak to nawet wieszają trzy haczyki i są sytuacje, ze holuje się dwie ryby. Gdzie można załatwić zezwolenie (słyszłem, że na poczcie). Prosze o jakieś ciekawostki lub wasze doświadczenie z tego łowiska. Wyjazd: 12.08.07

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy każdej marinie co ranek spotykają sie miejscowi o kiju. Problemów z robactwem nie powinieneś mieć żadnych - sklepów dla wędkarzy nie brakuje - w każdym kurorcie bez pudla zlokalizujesz takowy /pozwolenia dla obcokrajowców też powinni tam sprzedawać/. Co do koszyka, nie wiem czy 15g będzie ok nastaw sie raczej na bardzo dalekie rzuty, wiec i obciążenie odpowiednio większe - jest bardzo bardzo płytko. Do gruntu koszyki dobierz patrząc na sprzęt - tak by kijów nie połamać :)

Z netu wzięte:

" Wśród "potraw jeziora" bez dyskusji pierwsze miejsce przysługuje rybom, a wśród nich "królowi", sandaczowi balatońskiemu. Ta drapieżna ryba z rodziny okoniowatych może osiągnąć 9-10 kg i długość 120 cm."

"W wodach tego jeziora żyje 25 gatunków ryb. Do ryb, które najczęściej można tutaj złowić należą: karp, sandacz, sum, szczupak. Wędkowanie jest prawie w każdym miejscu dozwolone. Każdego roku do jeziora jest wpuszczany narybek, aby zachować odpowiednie zarybienie jeziora."

Cóż więcej ... hmm jeśli będziesz operatywny to możesz rozglądnąć się za łajba i zapolować na sandała, z brzegu nie ulokujesz żywca/trupa wystarczająco daleko...

Jak pisałem duża szansa na połów jest o poranku przy marinach. Nie miałem okazji czesać Balatonu spinem :( więc ciężko w tym temacie zająć mi stanowisko.

Co do pozwolenia:

http://www.budapeszt.infi...d=234&Itemid=44

http://wedkomania.pl/dyna...two_na_wegrzech

Resztę już sam musisz zbadać -ja byłem z panna wiec specjalnie sie na rybki nie nastawiałem :)

Połamania i taaaaaaaaaaaaakiej ryby !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 11 months later...

Mariny z tego co wiem to sa porty,przystanie dla jachtow na przyklad.

Ponawiam pytanie o Balaton.

Jesli ktos wie cokolwiek o tym zbiorniku i zwyczajach tam panujacych to prosze o info.

Wybieram sie tam w lipcu wiec jak wroce to na pewno dopisze cos do watku w wlasnych doswiadczen ale chcialbym od Was prosic o jakies wskazowki praktyczne najlepiej jak ktos byl.

Moze jakies miejscowki po wschodniej stronie ponizej Siofok?

Z gory dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.