Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Pierwsza wędka


Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Jak jeszcze nie miałes nigdy w życiu do czynienia z wedkarstwem i masz ochote zaczac to moze na początek "spławiczek" (tak jak napisał Tomek_N) na małe rybki (moze sie trafi cos wiekszego :mrgreen: ) i jakis najtanszy i najzwyklejszy sprzęcik :wink:

Tak na początek, jak juz bedziesz miał wieksze doswiadczenia to kupisz lepszy sprzęt :cool:

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich, jestem tu nowy :P

Moze ktos mi doradzi jaka wedke kupic. Chcialbym zeby bylo to w miare uniwersalne (na lodke i z brzegu). Troszke lowilem ale zawsze na cudzych kijach a w te wakacje chcialbym sprobowac juz na swoim z lodki :) Potrzebuje kija w miare niedrogiego. Nie wiem czy to cos ma do dlugosci wedki ale mam 190 cm wzrostu.

I jesli przy okazji ktos wspomni o jakims kolowrotku w rozsadnej cenie to bede bardzo wdzieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja pierwsza wędka to 4m bat Jaxon Advance. Ja jestem z niego zadowolony. Jeszcze ciągnę na niego pstrągi (komercyjne), karasie, małe liny, byczki, płotki, wzdręgi, uklejki i więcej nie pamiętam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jeśli jesteś dość wysoka mogłabyś od razu kupić bacika 6m, naprawdę zarzucanie nie jest trudne (zza głowy, jednym zamachem kija), a i radocha jest z swobodnego łowienia na spławik bez kołowrotka bo wg. mnie to nie to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Potrzebuje jakiś dobry teleskop kupic na spławik.

Poglądaj sobie to, http://www.allegro.pl/search.php?string=float&from_showcat=1&category=13491&country=1&p=0 i zastanów się miedzy mikado a kongerem, ...jakoś do jaxona ostatnio straciłem resztki i tak już bardzo ograniczonego zaufania, w momencie gdy koledze zaczęły na rybach gubić się pierścienie z przelotek. :???: w nowej wędce

Może coś takiego Ci się spodoba :?:

Mikado Sensual Float 360cm 10-30g

http://www.allegro.pl/item662293839_mikado_sensual_float_360cm_10_30g_nowosc_2009.html

Edit; tylko nie kupuj u tego gośca bo cena za przesyłkę jest jakaś taka lichwiarska :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Teleskop nawet fajny tylko ja musze miec mniejszy .

Nawet mi do bagaznika do auta nie wejdzie bo mam male auto:)

im ma więcej krótkich składów tym gorsza będzie jego praca :sad:

W tej długości 12/13 nie dostaniesz chyba nic w o wiele krótszym składzie

Rzucisz to z tyłu na podszybie i będzie dobrze, tylko zawsze chowaj jak odchodzisz na długo od samochodu bo mogą Ci wiochmeny szybę rozwalić, za kawałek taniego patyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit; tylko nie kupuj u tego gośca bo cena za przesyłkę jest jakaś taka lichwiarska :evil:

:lol: co chcesz, toć to ubezpieczona z błogosławieństwem papieża.

baciarz94, wsumie mozesz tez zerknąć na 3 skladowe odległościówki. kompromisy są na krótką metę, pozniej mozesz zalowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak 3 składowy by byl super .ale czescinej jade na rybki na rowerze niz autem a to problem 3 skladowy na rowerze:)
ja woże składowe kije na rowerze w pokrowcu lub też nawet wystają z plecaka :mrgreen: 3 sklad jak i tele match/ bolonka mają kolo 1.2m po zlożeniu więc nie widze różnicy.

ciężko ci będzie znalezc coś krutszego niż metr po złożeniu o dl. calkowitej minimum 3.6m poprostu takich wędek sie nie robi, i wogole 100cm czy 120cm to juz hyba zadna roznica, przemyśl to dobrze.

podany konger ma 80cm łał. biorąc pod uwagę kompozytowy(w sensie mixu szkło&węgiel) materiał, długość składów i uzbrojenie uniwersalnymi(nieodchudzonymi) przelotkami nie wróżę mu ładnej akcji.

są też kije matchowe o 4 i może więcej składach - ale to są już spore koszta :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

ponieważ jestem nowy na forum to witam was serdecznie

chciałbym odświeżyć temat ponieważ potrzebuję jakiejś wędki na spławik

najlepiej teleskopowa ale jeżeli myślicie że lepsze byłoby co innego to "pójdę" za waszymi głosami ;]

W sumie to jestem początkujący teraz łowie na wędce ojca ale chciałbym sobie kupić własny kijek.

Mój budżet jest niewielki około 200 zł

najlepiej by było jakbyście w tej cenie zmieścili jakiś kołowrotek

Przeważnie to ja łowie na rzece z brzegu czasami pojadę na jakiś staw czy jakiś zbiornik wodny gdzie jest stojąca woda.

Z góry dziękuje za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem tu nowy na forum i chcialbym zebyscie mi pomogli sory ze tak źle psize czy co ale chce zebyscie mi poradzili cos mam wędke teleskopową ZH Quality first 3608 i chcialbym do niej kupic kolowrotek tylko zabardzo niewiem jaki hmm?? mój budżet to okolo 150zł pomózcie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.