Skocz do zawartości
tokarex pontony

Łowiska w okolicach Kościerzyny


abu

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Plan był taki, by jechać nad jezioro Sobąckie w miejscowości Sobącz, no to pojechaliśmy. Na mapie jezioro wyglądało dość okazale, w rzeczywistości również, ale ale ale... kilka zasadniczych problemów. Po pierwsze nie bardzo gdzie jest zaparkować samochód, dostęp do brzegu bardzo ograniczony i zastawiony płotami działek wypoczynkowych, do tego ludzie bardzo nie przyjemni, jakby ktoś w wędka od razu chciał obrobić im chałupę. Lokalni rolnicy również, panie nie stawiaj pan tu samochodu, bo nie wolno, bo teren prywatny. Po kilkudziesięciu minutach prób szukania miejsca nad jeziorem znaleźliśmy dwa małe pomosty i.... zaraz pojawił sie jakiś lokalny krzykacz z hasłem - teren prywatny. I tym samym odechciało nam się tego łowiska. Być może są jakieś inne możliwości dotarcia do brzegu z innej strony jeziora, ale nie mogliśmy ich znaleźć. Szkoda też było marnować dzień na szukanie miejsca do parkowania i dojścia do jeziora. W zasadzie to pierwszy raz spotkałem się z taką małą gościnnością na Kaszubach. I zapadła decyzja, jest blisko, to jedziemy 5km i jesteśmy w Liniewie Małym. Tam miejsce na auto bez problemu, wystarczyło grzecznie zapytać pierwszego gospodarza. Dwieście metrów spacerku i nad wodą. Po zanęceniu jakąś godzinkę zaczęły brać krąpie i leszcze, na białego robaka, na kukurydzę nic, łowiliśmy w sumie na dwa feedery i trzy spławiki, wielkich okazów nie było, ale do późnego popołudnia utrzymywały się brania i co za tym idzie, było trochę zabawy. Reasumując, może ktoś zna inne dojście do jeziora Sobącz, które jest bardziej przyjazne dla wędkarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja również poszukuję informacji o warunkach "łowieckich" na jeziorach Cheb i Słupino w pobliżu Dziemian. Ponieważ te jeziora PZW oddało w dzierżawę rybackiemu użytkownikowi p. Ryszardowi Olterowi, to może ktoś wie gdzie można dokonać opłaty za prawo wędkowania i jaką rybe da sie zlowić.

Pozdarwiam :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skiper, próbowałem pytać kolegów o jeziora w okolicy Dziemian i szukałem też w internecie, echo, zero informacji. Niestety nie pomogę. Myślę, że jakby ktoś zrobił taki przewodnik wędkarski po Kaszubach, to miałby niezłe wzięcie. Przecież jak nie jechać, to jezioro za jeziorem a w tle wijące się rzeki i rzeczki. W najbliższą sobotę postanowiłem wybrać się do miejscowości Rzym nad jezioro Osuszyno, wg opisu tomcio118 za Garczem w prawo jadąc od strony Kartuz. Nigdy tam nie byłem, wiec będę musiał zrobić mały wywiad środowiskowy. Na pewno wstawię tu kilka zdań opisu łowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
Gość przem1978
Niestety z życia wzięte niespodzianki nie puściły mnie do Rzymu:) Trzeba na relację tydzień poczekać. Ale, nie ma tego złego, może biometr za tydzień będzie bardziej korzystny.

nie chce odgrzewać starego kotleta, ale w maju mam zamiar ruszyć na jez. Osuszyno... czy w końcu dotarłeś tam, jakie wrażenia ??? :) poza szczupakiem jest coś z gruntu ?

dzieki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
  • 2 months later...
  • 6 months later...

Witam

Jestem z okolic Kościerzyny.Chciałbym zacząć swoja przygodę ze spinningiem, czy są tu jacyś wędkarze z Kościerzyny lub okolic który służą dobrą radą?Mam dopiero 14 lat, łowie trochę na spławik w jeziorze księżnym (4 km od Kościerzyny).

Pozdrawiam Igor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.