Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

spławikówka na lekki grunt ?


SZCZEKA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem początkującym wędkarzem i mam zamiar zakupić wędke do połowu jeziornego na spławik i na lekką metodę gruntową. Zamierzam kupic wedke 3,6m. Prosze o rade jaka wędke mam zakupić, jaki ma mieć ciężar rzutowy? Cena do 150zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Ja mam Jaxon Crystalis Long Cast. cw do 40g dobrze się łowi na lekki grunt, na spławik zwykły i przelotowy, ma duże przelotki co pozwala na swobodniejsze uwalnianie się żyłki a także (przy waglerach) na przepot stopera na żyłce. WG mnie dobra wędka. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Czy wędzisko Konger Carbomaxx Tele Float 410/25 czyli 4,1 m i c.w. 5-25 g poradzi sobie z małą niedociążoną sprężyną na grunt, chce na pewnym łowisku spróbować tej metody niestety nie mam jeszcze wędki typowo na grunt. Boje się czy czasem szczytówka nie pęknie jak zapałka, nie mam zamiaru rzucać daleko, delikatny rzucik na 20 m , ale...

Ma ktoś doświadczenia z takim wędziskiem ? Czy może lepiej odpuścić bo szkoda sprzętu ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.