Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Usuwanie linków z postów (po raz kolejny)


Rekomendowane odpowiedzi

Hi,

chciałem jeszcze raz podnieść ten temat. Kiedyś pisaliśmy już o podawaniu linków do allegro i innych forów. Wszystko wydawało się jasne i proste, tyle tylko że jak pamiętam, ktoś jasno napisał że jeśli wklejamy link do innego forum, do tematu który zawiera dużo cennych informacji dotyczących aktualnie rozwijanego tematu na haczyk.pl to wszystko jest OK. No i zrozumiałe, bo forum jest po to żeby dzielić się informacjami - skoro już gdzieś one są - to skierowanie tam użytkownika nie jest niczym złym, przeciwnie - powoduje że ktoś otrzymał pomoc i to pomoc na haczyk.pl (nawet jeśli link wskazuje gdzie indziej).

Czy coś się zmieniło w tej kwestji? Czy zaczynamy zachowywać się jak maluczcy typu: http://forum.wedkarz24.pl gdzie nawet wspomnieć nazwy innego forum nie można, bo "administracja" obawia się jak ognia czegokolwiek poza swoim podwórkiem? Myślę że to zła droga i zły przykład do naśladowania.

Proszę o odpowiedź, czy coś się zmieniło w tej sprawie, a jeśli nie warto było by powściągnąć któregoś z moderatorów, który w swojej nadgorliwości takie linki wycina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Czy coś się zmieniło w tej kwestji?

Nic się nie zmieniło :roll: Masz jakiś konkretny przykład to będzie łatwiej zidentyfikować sprawcę? :wink:

Usunąłem tylko dzisiaj linka kolegi wędkarzamorskiego (ze zrozumiałych względów :wink: )

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?p=49544&sid=dd5bf0a3eb9611fd952fcb48761c7c6e#49544

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o mój temat o wędce do gum i jerków (zapraszam Cię do niego). dawid_ wysłał mi link mailem, ponieważ jego post z tym linkiem został usunięty. Stąd moje pytanie. Nie chodzi mi o identyfikowanie sprawców ale o upewnienie się że zasady są takie jak były i że wszyscy są tego świadomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawid_ wysłał mi link mailem, ponieważ jego post z tym linkiem został usunięty.

Kolega dawid_ miał swego czasu problemy z nadużywaniem wklejania linków do innych forów. Przypuszczam, że stąd usunięcie postu (być może nawet przeze mnie- choć nie jestem pewien :roll: )

Wklejanie linków w celu niesienia pomocy ok, ale z drugiej strony aktywność na forum nie może polegać wyłącznie na wklejaniu linków :wink:

Edit: Chyba sobie przypomniałem :roll: Nie chodzi czasem o linka do dyskusji wędki japońskie kontra coś tam? Jeżeli tak, to dla mnie link był ewidentnie nie na temat :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: Chyba sobie przypomniałem Nie chodzi czasem o linka do dyskusji wędki japońskie kontra coś tam? Jeżeli tak, to dla mnie link był ewidentnie nie na temat
Tak - to ten link. Ewidentnie był na temat.

I modna ostatnio emota -> :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega dawid_ miał swego czasu problemy z nadużywaniem wklejania linków do innych forów. Przypuszczam, że stąd usunięcie postu (być może nawet przeze mnie- choć nie jestem pewien )

Wklejanie linków w celu niesienia pomocy ok, ale z drugiej strony aktywność na forum nie może polegać wyłącznie na wklejaniu linków

Dokładnie dlatego. Ja usówałem. Jesteśmy na forum a nie w katalogu stron. Jeżeli w dyskusji pojawi się pełny link jako uzupełnienie wątku to ok. Jeżeli tylko w formie infa typu:polecam... ogólny adres strony, albo tam sobie poszukajcie - to kasujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dyskusji pojawi się pełny link jako uzupełnienie wątku to ok.

Myślę więc że zwrot "pełny link" możemy uważać za wyjaśniający zasady. Dzięki. Może dobrze by było aby w regulaminie znalazł się ten zwrot? Poddaję pod rozwagę.

Jeżeli tylko w formie infa typu:polecam... ogólny adres strony, albo tam sobie poszukajcie - to kasujemy.
Tego to już nie wiem - zakładam że był wklejony link do tematu, bo taki dostałem mailem.
To wklej go do dyskusji niech wszyscy ocenią w takim razie

Ten link miał sens w poście dawid_a, który był odpowiedzią na mój post. Wklejanie go tam teraz i przezemnie rzeczywiście będzie bez sensu. Zresztą nie zależy mi na tym aby "wszyscy" oceniali, ważne że dla mnie miał sens i był próbą wniesienia czegoś do tematu. Zresztą przyznam, że liczę, że sam się w nim również wypowiesz :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Ostatnio 2 posty ktore napisałem zostały usunięte, co do jednego wiem dlaczego, ale nie w tym rzecz, dobrze by było gdyby osoba, ktora usuwa post się podpisała, choćby na pw lub w mailu.

To forum nie jest anonimowe, w tych sprawach też nie powinno... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie posta

Usówanie linków z postów (po raz kolejny)
Dokładnie dlatego. Ja usówałem.

Puryzm na tym forum to nam na szczęście nie grozi :wink: , ale te słowo pisze się inaczej http://www.sjp.pl/usuwanie

Proszę Zmieńcie przynajmniej w temacie posta.

Info o usunięciu postu idzie automatem na maila, ale chyba nie ma tam info kto danego posta skasował

No właśnie chyba najwyższy czas zastanowić się nad anonimowością działań w przypadku edycji postów użytkowników i ich kasowaniu przez osoby mające takie uprawnienia.

Jak do tej pory to chyba tylko sinus "stempluje" swoim nickiem wszystkie edytowane przez siebie posty wraz z datą i komentarzem.

Wg. mnie jest to przykład godny naśladowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie posta

Cytat:

Usówanie linków z postów (po raz kolejny)

tomik napisał/a:

Dokładnie dlatego. Ja usówałem.

Co do poprawnej pisowni jestem za, choć purystą :wink: nie jestem ,ale bez przesadyzmu .Staram się w miarę reagować na zwracane uwagi co do pisowni na forum.To tyle i koniec .

Natomiast co do tzw anonimowości kasowania postów to już grubo przesadzacie ,jeśli post nie mieści się w ramach regulaminu to wybaczcie ale nie będę się pytał was czy usuwać czy nie ,miejcie tego świadomość. A "stemplowanie" ,wyjaśnianie ,sygnowanie ,zawiadamianie itd nie będzie stosowane prze zemnie ,mija się to z celem i jest to strata czasu .Dotyczy to oczywiście jawnego łamania regulaminu .

Tyle ode mnie ,gwoli informacji i ścisłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do poprawnej pisowni jestem za, choć purystą :wink: nie jestem ,ale bez przesadyzmu
Wiem czytałem niektóre Twoje starsze posty :roll: i też jestem tego zdania, bez przesady z ortografią, ale warto czasami poprawić jakiegoś błęda :wink: przynajmniej w temacie...bo człowiek to takie bydle, że ma pamięć wzrokową ...zakoduje i potem podświadomie tak pisze..

Jako ciekawostkę podam ,że szukałem kiedyś informacji na temat jednego kija i zapędziłem się na pewne forum wędkarskie gdzie administrator z pełną powagą urzędu ściga użytkowników za byki.. :shock:,...ale to jego zagroda..ja cieszę się, że u Nas tak nie ma.

jeśli post nie mieści się w ramach regulaminu to wybaczcie ale nie będę się pytał was czy usuwać czy nie ,miejcie tego świadomość
Kasuj bez zastanowienia, regulamin rzecz święta..[bo przecież jakieś prawo musi być]ale zastanów się, czy nie wysłać też info do autora posta, że to właśnie Ty skasowałeś jego wiadomość,

aby autor nie miał wątpliwości i pretensji do całego świata, a może tomik coś zamota w tym skrypcie automatycznie powiadamiającym o skasowaniu tematu by doklejał się do niego nick kasującego :idea: [i będzie po temacie anonimowego kasowania przez duchy]

A "stemplowanie" ,wyjaśnianie ,sygnowanie ,zawiadamianie itd nie będzie stosowane prze zemnie ,mija się to z celem i jest to strata czasu
Jestem zarejestrowany na kilku forach nie wędkarskich,gdzie informowanie kto, i dlaczego jest normą, nawet wtedy gdy "Dotyczy to oczywiście jawnego łamania regulaminu ." , być może za bardzo przyzwyczaiłem się do tych standardów.

Ps. zastanów się jakie wrażenie na Tobie zrobił by np. jakiś dopisek w Twoim poscie, najczęściej o charakterze karcącym, a na dodatek poczyniony przez kogoś, kto nawet nie raczył się podpisać. Jak nazwiesz takiego typa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unises, cenie sobie twoje uwagi na temat działania forum i nie tylko ,ale dublowanie zawiadomienia o skasowanym poście pociąga za sobą marnowanie czasu ,piszę dublowanie bo istnieje już od dawna opcja powiadomień o skasowanej wiadomości jest to automat nie wiem jak działa czy w 100% ale ja zawsze dostaje zawiadomienia o skasowaniu mojego postu i przez kogo on został skasowany ,wiadomości dostaje na pocztę mejlowa czy jak to się tam zwie i nie widzę sensu powiadamiania osobnym kanałem zainteresowanego,dlaczego?, ano dlatego że jest to strata czasu ,bo dopiero zaczyna się wymiana zdań a dlaczego ,a po co, a ja miałem na myśli co innego i tak w kółko ,wszystko "cacy" jak trafisz na człowieka rozumnego :wink:bo nie raz w końcu zrozumie ,ale trafiają się naprawdę "gwiazdy" :roll: .Poza tym skasuj 10postów dziennie i napisz 10 zawiadomień a jak pewnie zdajesz sobie sprawę nikt nie ma czasu w nadmiarze .

Ps. zastanów się jakie wrażenie na Tobie zrobił by np. jakiś dopisek w Twoim poscie, najczęściej o charakterze karcącym, a na dodatek poczyniony przez kogoś, kto nawet nie raczył się podpisać. Jak nazwiesz takiego typa?

Obiecuje że się to nie powtórzy ,nie będe w ten sposób już edytował ,wole skasować cały post :???:

To jest oczywiście tylko moje zdanie .

Ps- na obecną chwilę to mnie bardziej zastanawia "czytelność" :wink: forum ,proponuje tylko przejrzeć dział wędziska -spiningi- same tematy dotyczące wędzisk Dragona jest 21 tematów .Jak to scalić ?i czy wogle scalać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, nigdy nie kwestionowałem Twojej wiedzy wędkarskiej, ani też podejścia do użytkowników forum zawłaszcza jako obiektywnego mediatora w sporach.

Obiecuje że się to nie powtórzy ,nie będe w ten sposób już edytował ,wole skasować cały post :???:

To jest oczywiście tylko moje zdanie .

Jasne tylko edycja takiego postu zwłaszcza gdyby miała ona tylko polegać na np. przyklejenia z notatnika jednego odpowiedniego na daną okazje zdania z Twoim podpisem pod spodem, będzie miała również duży wpływ wychowawczy na innych czytających...bo tak naprawdę niewielu ludzi czyta regulamin natomiast większość czyta posty na bieżąco. Zresztą zrobisz jak zechcesz.

Ps. co do działu spiningi ..dragon itd..postaram się na spokojnie to przejrzeć w wolnej chwili, może uda się coś zaproponować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze dostaje zawiadomienia o skasowaniu mojego postu i przez kogo on został skasowany

na Naszym forum też? czy piszesz o jakimś innym? Bo jeśli chodzi o skasowanie posta też dostaje wiadomość na meila, ale przez kogo został on skasowany już nie.

A właśnie taka jedna wiadomość w zupełności by wystarczyla, bez dyskusji "po co", "na co", "dlaczego", krotko zwięźle i przez kogo został skasowany i wszystko bez zbędnych ceregieli.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a wiecie ile czasu zabiera pisanie takich dupereli. "Cześć to ja artech skasowałem Twój post bo piszesz głupoty" Jeżeli z automatu będzie podawane że to ja skasowałem posta ok. jeżeli nie nadal będę wybierał z listy dlaczego post jest kasowany i dopisywał nic nie będę bo to zajmuje mój czas, którego i tak mam niewiele :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory to chyba tylko sinus "stempluje" swoim nickiem wszystkie edytowane przez siebie posty wraz z datą i komentarzem.

Wg. mnie jest to przykład godny naśladowania.

niestety Unises, tak różowo nie jest i też nie zawsze mam czas/chęć/możliwość dodawać komentarz...ale jeżeli jest opcja w skrypcie, która podpisywałaby pracę moda jego nickiem, to czemu nie....

zgadzam się z "zielonymi" kolegami, reczne pisanie że to dodatkowa praca, często syzyfowa. jeżeli post jest usuwany i w rozwijanej liście "grzechów" jest właściwa opcja to korzystam z automatu, własne uzasadnienia piszę, jeżeli sprzątam (np. po usunięciu posta ze zdjęciami niedopuszczonymi regulaminem, kasuję wszystkie pod spodem które autora posta o tym informują)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecuje że się to nie powtórzy ,nie będe w ten sposób już edytował ,wole skasować cały post :???:
:shock:
Panowie a wiecie ile czasu zabiera pisanie takich dupereli.
właśnie sprawdziłem, ok 11 sekund zajmuje napisanie PW tej treści :wink: .

A że robi się mały burdelik w tematach dzięki zielonym to i moderatorzy mają sporo roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie sprawdziłem, ok 11 sekund zajmuje napisanie PW tej treści :wink: .

+ usunięcie postu + odczekanie aż megaszybki internet otworzy stronę wychodzi jakaś minuta. Razy, średnio 10 postów dziennie = 10 minut + scalanie tematów przesuwanie postów i czytanie/przeglądanie postów itd... wychodzi kilka godzin.

u niektórych modów w ciągu 3 lat to można przeliczyć już na miesiące spędzone na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli moderatorzy nie mają wystarczająco dużo czasu na działanie i "sprzątanie" to uważam że haczyk.pl powinien wyznaczyć kilku dodatkowych moderatorów i rozeszło by się po kosciach.... :roll:

bo nie dziwię się chłopakom z "inspekcji".. jest ich niewielu i sporo obowiązków na głowie mają..

a madi i trini to chyba gdzieś zaginęły, bpo wogóle ich nie widuję od dawna..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta dyskusja prowadzi donikąd :???:

Poczekamy aż Tomik sprawdzi czy są możliwości dodawania z automatu nicka moderatora, który usunął post.

Jeżeli nie ma to trudno. I tak ważniejszy jest powód usunięcia (który ja zawsze zaznaczam lub wpisuję) niż wiedza o osobie która go wysłała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.