Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Usuwanie linków z postów (po raz kolejny)


Rekomendowane odpowiedzi

+ usunięcie postu + odczekanie aż megaszybki internet otworzy stronę wychodzi jakaś minuta. Razy, średnio 10 postów dziennie = 10 minut + scalanie tematów przesuwanie postów i czytanie/przeglądanie postów itd... wychodzi kilka godzin.

u niektórych modów w ciągu 3 lat to można przeliczyć już na miesiące spędzone na forum.

:lol: wybacz ale to była mała prowokacja abyś osuną mój post bo nic nie wniósł do dyskusji :wink: .

Supersobi, na szczęście trini nie była moderatorem na tym forum no a madi gdzieś zdezerterowała bo nie wieżę że tam gdzie jest nie ma netu, nawet na Syberi jest dostęp do sieci.

Jedyne mądre o ile możliwe technicznie rozwiązanie to mail automat z nickiem moderatora usuwacza!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
to mail automat z nickiem moderatora usuwacza!.
Tylko po co Wam to ??? Co to zmieni ???
Jeżeli moderatorzy nie mają wystarczająco dużo czasu na działanie i "sprzątanie"
Myślę że nie jest tak źle, tylko po co ma być gorzej :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było dokładnie wiadomo, który z moderatorów lub admin kasował dany post trzeba wprowadzić bardzo skomplikowaną modyfikację. Z tego co wyczytałem i nawet pomijając to, że trzeba by poświęcić bardzo dużo czasu na nią, bo w tym przypadku wiązało by się to z ingerencję w pliki i w bazę bo trzeba by odnaleźć jakieś tam miejsca i powprowadzać tam jakieś zmienne.

Ja tego nie zrobię a jeżeli miałbym wydawać pieniądze na to, to wolę wydać na inną modyfikację.

To tyle "technicznie"

W praktyce jest tak:

Moderator lub ja kasujemy post, np:

Witaj użytkowniku,

Twój Post napisany przez Ciebie na: "Wędkarstwo - Forum Dyskusyjne", został usunięty przez Administratora lub Moderatora.

Powód: .....(jakiś powód)

Link do tematu: http://haczyk.pl/forum/ ...

Twój post:

Temat: "tytuł"

treść

i idzie sobie to na maila użytkownika... ale czy zrobi to moderator czy ja idzie to z adresu haczyk(at)haczyk.pl , więc nawet jeżeli użytkownik chce się dokładnie dowiedzieć kto to zrobił albo bardziej szczegółowo poznać powód po prostu odpisuje na tego maila.

Tym samym wraca to na haczyk(at)haczyk.pl, czyli gdzie ?

Do mnie.

Tylko, że ja przez te kilka lat takich dodatkowych zapytań zwrotnych, dostałem może kilkanaście.

W tym:

może ze dwa typu: "a kto dokładnie skasował?"

i kilka, które pamiętam bo mnie rozbawiły. Czyli takie, które zawierały info o skasowaniu postu i w których był nawet szczegółowo podany powód usunięcia postu łącznie z punktem regulaminu a użytkownik nadal pytał... dlaczego? :lol:

Pewnie też automatycznie odpowiadał nawet nie zapoznawszy się z powodem i treścią swojego skasowanego postu :lol:

A tak na co dzień to sam czasami jak coś skasuję to się dziwię, że nikt nie ma więcej pytań, tym bardziej, że ja się nie bawię w jakieś szczegółowe uzasadnienia tylko też z automatu wybieram jedną z opcji, najczęściej "post niezgodny z regulaminem" (to trwa akurat ze 2 sekundy, więc jeszcze większa oszczędność czasu :wink: )

Stąd moje wnioski są takie:

Albo my tych postów tak mało kasujemy... :wink:

Albo pomijając mnie, moderatorzy bardziej szczegółowo uzasadniają powody i się jeszcze podpisują i użytkownicy szczegółowo wiedzą za co i od kogo :shock:

Albo po prostu większość użytkowników rozumie, że czy moderator czy admin to i tak to "ten sam niedobry" :wink::mrgreen: i też po prostu nawet jak jest napisane w powodzie :"post niezgodny z regulaminem" patrzy co sam napisał. Zagląda do regulaminu forum i wie o co chodzi, samemu znajdując szczegółowy powód.

I następnym razem postępuję zgodnie z regulaminem.

A wiem, że tak jest bo widzę jak zachowują się użytkownicy jak już skasuję im post. Ogromna większość wyciąga odpowiednie wnioski. Nawet zdarza mi się ostrzeżenie od razu lub wcześniej cofnąć z tego powodu :cool: .

I tyle ode mnie w tej kwestii.

Niemniej jakbyście się upierali to z tym chyba sobie sam poradzę i mogę zmienić:

Witaj użytkowniku,

Twój Post napisany przez Ciebie na: "Wędkarstwo - Forum Dyskusyjne", został usunięty przez Administratora lub Moderatora.

na:

Witaj użytkowniku,

Twój Post napisany przez Ciebie na: "Wędkarstwo - Forum Dyskusyjne", został usunięty przez Administratora

i będzie zupełnie wiadomo kto usuwa posty :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomik, a da radę tak zrobić żeby było wiadomo kto edytował posty :?: tak z automatu :?:

Pytam dlatego że wiem jak czasami dużo roboty mają modzi i admini a to pewnie ułatwi im pracę i będzie większa klarowność :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, a da radę tak zrobić żeby było wiadomo kto edytował posty :?: tak z automatu :?:

Zwykle jak mod edytuje to znaczy ,że dopisuje/ bądź wycina jakąś treść w istniejącym już poscie innego użytkownika.

Wystarczy ,że chłopaki po takiej akcji zaczną się podpisywać swoim nickiem :wink:

np. "Edit by maniek", a więc w tym wypadku automat nie jest potrzebny

Ps. kocur, wiem ,że to nie do mnie było kierowane to pytanie, ale jak jeszcze bardziej położysz uszka po sobie i poprosisz to może się zgodzą... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np Edit by maniek, a więc w tym wypadku automat nie jest potrzebny

Moje edycje (bardzo rzadkie) ograniczają się do usunięcia k..., p....., czyli efektów emocji- o ile nie ma to chamskiej formy, bo wtedy sposób postępowania jest inny :twisted:

Czasem usuwam zdjęcie niezgodne z regulaminem, ale wtedy z reguły piszę poniżej posta na ten temat np.

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?p=107391&highlight=#107391

Co do usuwania całych postów. Nie ma sensu drążyć tematu. Należy traktować moderatorów jako "maszynerię forum" w tym sensie, że nie jest istotne kto usunął, ale za co.

Jeżeli ktoś koniecznie będzie się chciał dowiedzieć kto stoi za usunięciem posta lub będzie chciał przełożenia z polskiego na nasze, to napisze posta w dziale "uwagi"- dlaczego ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomik, a da radę tak zrobić żeby było wiadomo kto edytował posty :?: tak z automatu :?:

Pytam dlatego że wiem jak czasami dużo roboty mają modzi i admini a to pewnie ułatwi im pracę i będzie większa klarowność :mrgreen:

Jest:

"Pokaż kto edytował post"

z automatu - wyłączone obecnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, ja już sobie odpowiedziałem na to pytanie :twisted: Zima jes i co niekórym się nudzi cholernie, przeczytali wszystkie posty nie ma co robić to trzeba się do czegoś przyczepić.

Proszę jeszcze wszystkich o przeczytanie regulaminu i zasad umieszczania linków do aukcji, jeżeli będą one niezgodne z regulaminem (sami o to walczyliście) będą kasowane całe posty (przed chwilą dwa takie w wędkach spinningowych usunąłem), a jeżeli jakiś użytkownik będzie uparty to posypią się ostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artech napisał/a:

Tylko po co Wam to ??? Co to zmieni ???

Ja powtórzę to pytanie za Artechem po kie licho wam wiadomość kto skasował wam posta ,bo jakoś nikt racjonalnie nie wyjaśnił

dla mnie sprawa jest prosta, jeśli post jest niezgodny z regulaminem, usunąć takiego jak najbardziej :twisted: ale przypadkowo się tutaj chyba nikt nie loguje (chociaż czasami mam wrażenie że tak) i stanowimy w jakimś sensie społeczność, jest tak nazwany nawet jeden z tematow. Po koleżeńsku mogłby podpis usuwającego się tam znaleźc.

Z drugiej strony jeśli takie info nie pojdzie z automatu, też by mi się pewnie nie chciało podpisywać z każdym usuniętym postem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W praktyce jest tak:

Moderator lub ja kasujemy post, np:

Witaj użytkowniku,

Twój Post napisany przez Ciebie na: "Wędkarstwo - Forum Dyskusyjne", został usunięty przez Administratora lub Moderatora.

Powód: .....(jakiś powód)

Link do tematu: http://haczyk.pl/forum/ ...

Twój post:

Temat: "tytuł"

treść

Czy w rubryce "powód" wpisujecie ręcznie czy automat?

I zajmijcie się tematem http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?p=107804&sid=c37befa85c96b5c9930e021d8b1fc6b0#107804 po usuwajcie co trzeba, śmietnik tam powstał :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już znalazł się jeden uparty :twisted: drugie ostrzeżenie za ten sam numer :roll::roll:

ja rozumiem że ludziom się nudzi, że nie mają jak się wyżyć w realnym życiu i napawają się nędzną namiastką jakiejś tam władzy, ale moim zdaniem co po niektórzy są nadgorliwi w egzekwowaniu regulaminu.

Są naprawdę wielkie fora z nieporównywalną aktywnością i jakoś nikt nie robi z takich drobiazgów afery.

Zbyt duży reżim wręcz jeszcze zmniejszy grono użytkowników.

A mysleliscie kiedyś o kanale irc'a ? dobra alternatywa do luzniejszej rozmowy i wlasnie takiego wklejania linkow, hoc sadzac po liczbie aktywnych osob to mogla by wygladac mizernie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian21, raz dostałeś ostrzeżenie za wklejanie linków bez opisu i znowu robisz to samo więc nie dziw się ze posty są usuwane potem znowu piszesz swoj post nie w tym temacie co trzeba więc dostajesz ostrzeżenie. Chyba logiczne, nie ?

że nie mają jak się wyżyć w realnym życiu i napawają się nędzną namiastką jakiejś tam władz
A od mojego życia prywatnego to wara :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo tez niemam zabardzo ochoty na dyskusje typu: moj e-penis jest więkrzy.

zadbaj chłopie o ortografię lepiej.. a nie ferment siejesz :!:

wybacz - w starejklawiaturzeniezawszespacjalapie a dalej jest jedna literówka, nie zawsze znajdziesz u mnie takze polskie znaki - to z lenistwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w starejklawiaturzeniezawszespacjalapie
ciekawe tłumaczenie, ale jakoś mnie nie przekonuje :roll:
nie zawsze znajdziesz u mnie takze polskie znaki - to z lenistwa.
A to jużświadczy o szacunku dla czytających :???:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej przekonujący może będzie fakt iż ff poprawia bledy ortograficzne - ale to już kwestia lenistwa

unikacie odpowiedzi co do niejako zwiazanego z tematem linkow IRC'a ? znacie takie cos ? dlaczego od kilku lat istnienia forum nie przykuł niczyjej uwagi ?

a co do nadpobudliwej moderacji to juz kwestja smaku, zeby uciszac jakies dzieci dajac blokade na pisanie za bledy ort. czy cos w tym stylu, o szkodzie na dzieciach tu mowa - bo co mądrzejszy itak to obejdzie..

ale to już kwestia lenistwa
jak wyżej

/care

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.