Skocz do zawartości
tokarex pontony

Dlaczego po dłuższym łapaniu ciężko się kręci?


alex

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętajcie, że co za dużo, to nie zdrowo. Smarem należy jedynie musnąć miejsca w których części współpracują z sobą. A Ci, co przedobrzyli niebawem się przekonaja o swym błędzie .. jak troszkę temperatura spadnie i korbkę będą kręcić dwoma rękami ... wtedy kij między nogi

_________________

I jak zwykle kolega ma rację Pamiętajcie jeszcze o jednym. Często widzę jak wędkarze zamiast dokładnie posmarować kręcioł odkręcają korbką i psiukają w dużej ilości preparat typu WD40 Zadowolenie podczas jednej wyprawy przy następnych owocuje w koszmar gdyż rozpuszcza on smar w miejscach gdie zawsze powinien być. Ścieka to najczęściej w okolice hamulca a póżniej podczas holu musisz kręcić go przez szmatę bo ręką nie da rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
przynęty na klenia   Dragon

Muszę powiedzieć że od momentu kiedy wytarłem smar i przesmarowałem oliwą kołowrotek działa bez zarzutu. Od tamtego czasu kołowrotek kręcił w różnych warunkach pogodowych, po kilka godzin dziennie i nic jak nówka. Muszę jeszcze powiedzieć że znajomy miał oddac do serwisu stare poczciwe shimano gt gdyż miał podobny problem ale za moją namową najpierw zrobił to co ja czyli wytarł smar i zastosował oliwę. Za zaoszczedzone pieniądze na serwisie zakupilismy inna oliwę :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.