Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Echosonda


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam użytkownikow echosond,przymiezam sie do zakupu echa.Pierwsza to LOWRANCE X4 ,druga to PIRANHIA MAX 160,może podpowiecie ktorą kupić? czym sie roznia acz kolwiek z tego co czytałem to niemają miedzy sobą dużej rozbieżności.Jak wam sie sprawują na wodzie i czy spokojnie można kupić i niezałować kasy :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 442
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cześć, zakup echosondy fajna sprawa,zastanów się tylko do czego ona będzie Ci potrzebna,bo jeśli do szukania blatów spadków i górek to te echosondy będą ok,ale jeśli naoglądałeś się filmików,że na tych echosondach zobaczysz sandaczowe i nie tylko łuki rybek to nawet o tym nie myśl bo nie zobaczysz,podsumowująć jeśli echo tylko do szukania ciekawych miejscówek to mogą być,jeśli chcesz szukać ryb za ich pomocą musisz dołożyć na lepszy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,ma służyć do szukania fajnych stanowisk jak i szukania rybek.ale konkretnie to chodziło mi o wybór ,ktorą wybrać.teraz już za pużno ,padło na piranhie max 160 ,kasa już poszła i tylko czekać na dostawę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek 26 zaczne może od tego że w opisie echa jest napisane wyrażnie co pokazuje a mianowicie trzy wielkości rybek,głebokość itd.itd.Albo ja czytam bez zrozumienia,albo producent kłamie ,albo sprzedawca wprowadza kupującego w błąd to czuje sie oszukany przez nich,no i jest jeszcze jedna opcja ,,niemasz zielonego pojecia w tym temacie.Sorki że tak napisałem ale niemogłem sie powstrzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek 26 zaczne może od tego że w opisie echa jest napisane wyrażnie co pokazuje a mianowicie trzy wielkości rybek,głebokość itd.itd.Albo ja czytam bez zrozumienia,albo producent kłamie ,albo sprzedawca wprowadza kupującego w błąd to czuje sie oszukany przez nich,no i jest jeszcze jedna opcja ,,niemasz zielonego pojecia w tym temacie.Sorki że tak napisałem ale niemogłem sie powstrzymać

Producent nie kamie i dużo racji ma również wojtek26

Identyfikację ryb od razu wyłączysz, głębokość i twardość dna zobaczysz. Zobaczysz również i ryby, ale trochę czasu minie zanim skalibrujesz właściwie sondę i trochę więcej zanim nauczysz się czytać wskazania :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek 26 zaczne może od tego że w opisie echa jest napisane wyrażnie co pokazuje a mianowicie trzy wielkości rybek,głebokość itd.itd.Albo ja czytam bez zrozumienia,albo producent kłamie ,albo sprzedawca wprowadza kupującego w błąd to czuje sie oszukany przez nich,no i jest jeszcze jedna opcja ,,niemasz zielonego pojecia w tym temacie.Sorki że tak napisałem ale niemogłem sie powstrzymać

Producent nie kamie i dużo racji ma również wojtek26

Identyfikację ryb od razu wyłączysz, głębokość i twardość dna zobaczysz. Zobaczysz również i ryby, ale trochę czasu minie zanim skalibrujesz właściwie sondę i trochę więcej zanim nauczysz się czytać wskazania :wink:

Tomku a dlaczego polecasz wyłączyć identyfikację ryb? Mam dokładnie takie echo jakie kupuje Zając i jesienią jak pisałem w innym temacie jak nam echo "pikało" (pika gdy pojawiają się z rybki przy tej właśnie identyfikacji) to mieliśmy dużo brań - gdzie drobnica tam i drapieżniki :P Co ciekawe jak na echo było pusto to i dni kończyliśmy słabo (pojedyńcze brania)

Nam to dość sporo pomagało więc jeśli mógłbyś jakoś swoją odp uzasadnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zając222 widzisz ja tam specem od echa nie jestem ale z paroma miałem styczność,widzisz ta opcja rybek to hmm jakby to powiedzieć nie jest za bardzo przydatna zobaczysz sam jak popływasz z nią trochę dlatego lepiej ją wyłączyć tak jak pisze Tomek1 lepiej gdy zamiast ikonek rybki wyświetlane są w postaci łuku(banany) ryb jest to wiele bardziej pomocne,reszta echa czyli twardość podłoża itd bez problemu odgadniesz gdy się na spokojnie echem pobawisz i poustawiasz na spokojnie na wodzie.Powodzenia przy wędkowaniu i pamiętaj nie ma co się ślepo patrzeć w echo trzeba też trochę oderwać się od niego i troszkę powędkować zdrowym rozsądkiem,echo jest pomocne ale nie ma co na ślepo w 100% mu wierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku a dlaczego polecasz wyłączyć identyfikację ryb? Mam dokładnie takie echo jakie kupuje Zając i jesienią jak pisałem w innym temacie jak nam echo "pikało" (pika gdy pojawiają się z rybki przy tej właśnie identyfikacji) to mieliśmy dużo brań - gdzie drobnica tam i drapieżniki :P Co ciekawe jak na echo było pusto to i dni kończyliśmy słabo (pojedyńcze brania)

Nam to dość sporo pomagało więc jeśli mógłbyś jakoś swoją odp uzasadnić?

Ja może mam trochę "zboczone podejście", bo używam echa głównie na lodzie a tam rybka nic mi nie mówi. :wink: Oczywiście na lodzie ryby na echosondzie należy czytać inaczej. Ryba w stożku to ciągła linia, która np. podnosi się za mormyszką. Ryba przepływająca pod stożkiem to klasyczny łuk jak przy pływaniu. Czyli jak widzisz w moim przypadku wyłączenie rybek niesie więcej informacji.

Oczywiście również pod lodem można włączyć "rybki" i też pokaże że coś się rusza, ale mniej z tego się dowiesz :mrgreen: Np. na pełnej czułości drgania żyłki koło przetwornika będą generować stada ryb na głębokości 0. :mrgreen:

Na wodzie używam echa głownie do badania dna. Chociaż emocjonujące może być oglądanie obrazu echosondy nawet przy nęceniu, kiedy ustawiam się pontonem do sypania pod bojką a tu pod podłogą wielka i gruba krecha :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu przydałby się konkretny pokaz co widać na ekranie ,rzut ekranu z opisem kiedy i jak widać rybki,jak widać je w rzeczywistości a nie w instrukcji ,sam kupiłem echo i na wiosne będę dopiero próbował, taki przykład byłby pomocny

W moim podpisie masz link do filmu na ten temat. Oczywiście czytanie echosondy na wodzie to zupełnie inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Echosonda

No cóż ten model echosondy już za kilka lat może nabrać wartości jako zabytek muzealny. Proponuję go troskliwie zapakować i czekać.... Natomiast jeżeli chodzi o przydatność do wędkowania to bym sobie odpuścił. Obecnie nawet najprostsze modele echosond są znacznie bardziej zaawansowane niż ten model Humminbirda. Ale kilkanaście lat temu było to zupełnie przyzwoite urządzenie klasy średniej. Jako przykład podam tylko, że rybki są pokazywane na ekranie jako pojedyncze kropki przy silniejszym sygnale na czerwonym tle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powracam do tematu :wink: Mam zamiar kupić echosonde. Ale od początku. Potrzebuje sprzęt który pomoże mi zlokalizować wypłycenia i blaty na dość dużym jeziorze o powierzchni ok. 300 ha. Nie zależy mi na lokalizacji ryb. Co mogli byście polecić? Najlepiej jakąś echosonde która będzie prosta w obsłudze ale sprawdzi sie dla mioch potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziara - widziałeś nową ofertę od lowrance 2012? Nowe Mark 4 DSI ma GPS wbudowany w całkiem przyzwoitej cenie.

Przełknąć trzeba było by tylko mały ekran ale nawet przy tak małej przekątnej rozdzielczość 320x240 jest moim zdaniem w sam raz. Jeśli nie interesuje cię identyfikacja ryb (ja też rzadko używam echo do ich lokalizacji) tylko do typowania dna to DSI moim zdaniem było by lepszym rozwiązaniem. Poza tym z GPS na pokładzie możesz sobie w trybie TrackBack zaznaczyć nawet na miniętej już miejscówce trackpointa i wrócić dokładnie w to miejsce bez szukania ponownie.

Ogólnie te nowe "Czwórki" od lowrance są warte sprawdzenia, przełykając tylko ich mały ekran.

EDIT--

Sorki, okazało się że Mark 4 nie ma w wersji DSI, nie mniej jednak to i tak całkiem ciekawa propozycja :)

Tutaj mała prezentacja nowej serii:

(z polskimi napisami)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

witam.

Używa ktoś z kolegów echosondy sprowadzonej z usa. Troche poczytałem na forum i jest problem z jednostkami. Podobno nie każdy model można przestawić na miary europejskie.

Może posiadacie konkretny model który warto kupić i działa u nas bez problemów.

Taki prostszy żeby pokazywała ukształtowanie dna, temp. wody, ryby. Bez wbudowanego GPS i map.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie modele Lowrance oprócz HDS'ów mają wszystkie jednostki do wyboru, osobiście do nich dzwoniłem do biura w USA z tym pytaniem.

Nawet wersje z GPS (bez HDS'ów) sprowadzone z USA będą działać w europie, poprostu nie będziesz miał tylko bazowej mapy która jest wgrywana na tamte rejony, ale można za pomocą kilku programów i danych z googlemaps zrobić swoje i wgrać na kartę.

Największy problem jest właśnie z Humminbirdami ale do nich nie dzwoniłem.

Napisz do nich z pytaniem: "Mieszkam w USA ale często latam na ryby na Szweckie fiordy i chciał bym wiedzieć czy moja echosonda będzie tam działać"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.